BiznesINFO.pl
Andrzej Duda

Piotr Molecki/East News

Andrzej Duda wyremontuje swoje rezydencje za miliony

25 Października 2021

Autor tekstu:

Joanna Leja

Udostępnij:

Prezydent Andrzej Duda postanowił wyremontować swoje rezydencje, zapominając chyba o trwającej pandemii i coraz wyższych cenach dosłownie wszystkiego. Ośrodki na Półwyspie Helskim i w Wiśle znalazły się na czołowych miejscach listy inwestycji w ramach wielkiego przetargu remontowego.

Prezydent Andrzej Duda postanowił wymienić umeblowanie w rezydencji w Juracie. Jak napisał "Fakt", na meble "do siedzenia" do salonu i sypialni kancelaria wydała 16 tys. zł, a za usługi dodatkowy 1 tys. zł. Generalny remont, który czeka ośrodek, może kosztować nawet 4,6 mln zł, a na wszystkie prezydenckie "domy wyjazdowe" nawet 25 mln zł.

Polski producent mebli ujawnił, że zaopatrzył w meble prezydencką rezydencję na Helu.

„Nasza ostatnia realizacja – która dała nam ogromną przyjemność i radość. Możliwość wykonania autorskich mebli dla tak szczególnego miejsca napawa nas dumą” – czytamy na stronie facebookowej firmy Zabłyszcz. Chodzi o dwa szezlongi z poduszkami, dwie ławeczki pikowane, kilka tapicerowanych krzeseł do jadalni i podwójne łózko do sypialni.

Opublikowano ranking najlepszych krajów dla emerytów. Miejsce Polski aż szokuje

Slajd 1 z 6

dieter55/pixabay

Najlepsze systemy emerytalne świata - 1. Islandia

Ranking Mercer CFA Institute Global Pension Index zestawia systemy emerytalne z 47. krajów świata. Analitycy badali systemy emerytalne na trzech płaszczyznach. Brano więc pod uwagę godne warunki życia na emeryturze, stabilność systemu emerytalnego i prognozy na przyszłość oraz regulacje chroniące emerytów. Pierwsze miejsce zajęła Islandia z 84,2 pkt na 100. W kolejnych slajdach zobaczysz następne raje dla emerytów.

Kancelaria Prezydenta milczy na temat oficjalnych remontów. Cytowani przez "Fakt", podali jedynie, że wymieniono i przebudowano przepompownię ścieków za 46,1 tys. zł. To jednak nie koniec.

Z dokumentacji przedstawionej w zamówieniach Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta wynika, że letnie i zimowe rezydencje prezydenta przejdą gruntowną odnowę, która może kosztować nawet 25 mln zł. Specyfikacja warunków zamówienia jest o tyle szeroka, że zawiera od robót: budowlanych, instalacyjnych i wykończeniowych po urządzanie, a więc meble, instalacja AGD, itd.

Przyjdą i zapukają pewnie też do Ciebie. Powodów do kontroli nazbierało się sporo

Slajd 1 z 6

Biznes Info

Każdy może zostać skontrolowany

Warto wiedzieć jak przygotować się do kontroli, która może pojawić się w każdym momencie. Jakie kontrolowany ma prawa i na co mogą pozwolić sobie kontrolerzy? Należy pamiętać, że kontrola podatkowa to nie to samo, co kontrola celno-skarbowa, w przypadku której podatnika w ogóle nie zawiadamia się o zamiarze wszczęcia kontroli. Nie tylko przedsiębiorcy mogą zostać skontrolowani, straż miejska może wejść do domu, a pracodawca sprawdzi, czy jesteśmy chorzy, gdy przebywamy na l4. Na kolejnych slajdach więcej informacji na temat kontroli, które mogą Cię nawiedzić.

Generalny remont nie tylko w Juracie

Przebudowy doczeka się nie tylko ośrodek w Juracie, ale także Zamek w Wiśle, gdzie Andrzej Duda chętnie jeździ na nartach. Prace będą także prowadzone w Warszawie w Pałacu Prezydenckim, Belwederze, Archiwum Prezydenta, rezydencjach w Konstancinie i Promniku oraz Dworku Prezydenta w Ciechocinku.

Kancelaria Prezydenta ogłosiła wielki przetarg budowlany, z którego wynika, że na Helu dojdzie do wymiany systemu odprowadzania deszczówki, planowana jest instalacja fotowoltaiki i remont schodów. Ma na to zostać przeznaczone ok. 2 mln zł.

Joanna LejaAutor

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl, money.pl i wroclaw.pl. Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

W styczniu końcowe wnioski, co do strat, jakie Polska poniosła w czasie II wojny światowej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Sejm uchwalił ustawę modernizacyjną. 12 mld złotych na rozwój służb

Czytaj więcej >
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Polska i Świat

Prezydent podpisał ustawę o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska i Świat

ZUS pokazał dane z obowiązkowego rejestru. Nadal nie wszyscy wykonali zadanie

Czytaj więcej >
NBP monety kolekcjonerskie

Polska i Świat

NBP wydał nowe monety kolekcjonerskie. Widnieje na nich król Michał Korybut Wiśniowiecki

Czytaj więcej >
YOSHIKAZU TSUNO

Polska i Świat

Topnieje lodowa zapora oddzielająca skażoną wodę od wód gruntowych

Czytaj więcej >