Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Energetyka > 560 zł za prąd zamiast 186 zł. PGE potwierdza, lepiej sprawdź swój rachunek
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 06.07.2023 10:29

560 zł za prąd zamiast 186 zł. PGE potwierdza, lepiej sprawdź swój rachunek

Opłaty za prąd
East News

Setki klientów PGE Obrót otrzymało kilkukrotnie wyższe rachunki za prąd niż do tej pory. Jak się okazuje, nie jest to efekt podwyżki cen czy przekroczenia limitu zużycia energii, a… błędu u dostawcy.

Zamrożone ceny energii

W tym roku obowiązują zamrożone ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych. Stała cena z zeszłego roku obowiązuje wtedy, gdy nie przekroczono limitu zużycia wynoszącego 2 tys. kWh.

Jak przypomina Gazeta.pl, w przyjętej w zeszłym roku przez Sejm ustawie zawarto również dwa wyższe limity dla trzech grup. Gospodarstwa domowe z osobami niepełnosprawnymi mogą mieć limit na poziomie 2,6 tys. kWh, zaś rolnicy i rodziny z Kartą Dużej Rodziny - 3 tys. kWh.

Rachunkowy chaos

Jednakże pomimo zamrożonych cen prądu, setki Polaków otrzymało rachunki z wielokrotnie wyższymi cenami prądu niż dotychczas. Są zszokowani, ponieważ dotychczas nic nie wskazywało na jakąkolwiek podwyżkę.

Gazeta.pl przytacza krótką historię kobiety mieszkającej w miejscowości pod Warszawą. Rachunki do tej pory wynosiły 186 zł, podczas gdy ostatni opiewał już na kwotę 560 zł. Zastosowano wobec niej taryfę 1,06 zł zamiast zagwarantowanej przez tarczę 0,40 zł.

PGE już potwierdziło

W odpowiedzi na zapytanie wystosowane przez TVN24, spółka PGE Obrót wystosowała oświadczenie w tej sprawie. Jak wynika z jego treści którą cytuje Gazeta.pl, część klientów spółki otrzymała faktury, które nie uwzględniały zamrożonych cen prądu.

Dotknięci problemem klienci - jak zauważa Gazeta.pl, jest ich cztery tysiące - mają otrzymać faktury korygujące, które będą zawierać właściwe stawki. Już teraz z kolei są oni informowani o sprawie poprzez zaakceptowane środki komunikacji.