BiznesINFO.pl > Polska i Świat > 2 tys. za paczkę czipsów. Niewiarygodna cena na licytacji
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 24.02.2023 15:07

2 tys. za paczkę czipsów. Niewiarygodna cena na licytacji

None
BiznesInfo

Co jakiś czas czyta się w mediach o astronomicznych kwotach, jakie osiągają na aukcjach niektóre przedmioty. Wiele z nich to towary z dawnych lat, kiedyś porzucone i zapomniane. Zdarza się, że z czasem kolekcjonerzy oferują za nie krocie. Nie inaczej jest w przypadku paczki Lay’sów z 2001 r. 

Chipsy z 2001 r.

„Allegro.pl” to popularny portal internetowy służący do sprzedawania różnych przedmiotów. Znajdziemy tam zarówno towary masowej produkcji, sprzedawane przez firmy, jak i prawdziwe perełki, wystawiane na sprzedaż lub licytację przez osoby fizyczne.

Jedną z takich perełek jest paczka popularnych czipsów marki Lay’s, która licytowana jest za zawrotną sumę

Licytacja 22-letniej paczki czipsów

Z treści aukcji dowiadujemy się, że są to chipsy paprykowe, o gramaturze 28 g, wyprodukowane 31.07.2001 r. Właściciel paczki wystawił ją na aukcję zatytułowaną „ORYGINALNE 22-letnie LAY’S z 2001 z POKEMON TAZOS”. 

Z potencjalnymi kupcami podzielił się zdjęciami Lay'sów, które przedstawiają oryginalnie zapakowany, nieotwarty produkt. Na paczce widnieje nawet informacja o konkursie z nagrodami, w którym do wygrania był m.in. radiomagnetofon z CD

To jeszcze nie koniec

Obecnie w licytacji uczestniczy 7 osób, a złożonych zostało 16 ofert. W piątek, 24 lutego, najwyższa z nich wynosi 2,222 zł.

Kwota ta na pewno się zmieni, bo do końca aukcji zostało jeszcze 3 dni. O ostatecznej cenie dowiemy się późnym wieczorem, 27 lutego. 

Przedmiot ma wartość sentymentalną, ale także kolekcjonerską. Możliwe, że za kilka lat taka paczka będzie warta nie kilka, a kilkanaście tysięcy złotych. Jedno jest pewne -  osoba, która za paczkę zaoferuje najwięcej, na pewno nie zje jej zawartości, bo data ważności Lay'sów to 23.10.2001 r. 

Tagi: handel Allegro