ZUS wypłaci dodatkowe 300 zł. Ostatnie godziny na złożenie wniosku
Zostały już ostatnie godziny na złożenie wniosku do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o wypłatę dodatkowego świadczenia. Jest o co się starać, bowiem do wzięcia jest 300 złotych. Warto jednak pamiętać, że o 300 plus wnioskować mogą tylko konkretne osoby. W jaki sposób złożyć wniosek? Wyjaśniamy.
Ostatnie godziny na złożenie wniosku, lepiej się pospiesz
Nabór wniosków w sprawie świadczenia 300 plus rozpoczął się 1 lipca bieżącego roku. Formalności można dopełnić jeszcze tylko dzisiaj (30 listopada). Zakład Ubezpieczeń Społecznych przez najbliższe godziny będzie przyjmował ostatnie wnioski o wypłatę dodatkowych 300 złotych, wypłacanych w ramach programu Dobry start.
Jeśli rodzice lub opiekunowie jeszcze nie zawnioskowali, to powinni zrobić to jak najszybciej. Głównym celem programu jest wsparcie Polaków w zakupie najpotrzebniejszych materiałów szkolnych, takich jak zeszyty czy podręczniki. Kto konkretnie może starać się o dodatkowe pieniądze?
Kolejna sieć marketów opuszcza Polskę. Wiadomo, co stanie się ze sklepami Biedronka pilnie informuje o pomyłce. Możliwy zwrot bez paragonuTakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać 300 plus
Warto mieć na uwadze, że pieniądze w ramach programu Dobry start, są wypłacane tylko po spełnieniu konkretnych warunków. 300 plus przysługuje na każde dziecko uczące się w szkole do 20. roku życia. Jeżeli chodzi o dzieci z niepełnosprawnością, to Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca świadczenie do 24. roku życia.
Jak wynika z danych ZUS, od momentu rozpoczęcia naboru wniosków, wpłynęło ich do tej pory 3 mln 361 tys., a świadczenie zostało wypłacone na ponad 4 mln 627 tys. dzieci. Łącznie na ten cel wydano już ponad 1 mld 386 mln złotych. Rodzice i opiekunowie wciąż mają jeszcze kilka godzin na to, by złożyć wniosek o dodatkowe pieniądze. Podpowiadamy, jak to zrobić.
Jak złożyć wniosek o dodatkowe pieniądze?
Warto podkreślić, że wnioski w sprawie 300 plus można składać tylko i wyłącznie drogą elektroniczną. Można zrobić to za pośrednictwem aplikacji mZUS, którą znajdziemy w Google Play oraz App Store. Aby móc korzystać z aplikacji, należy połączyć ją z profilem na Portalu Usług Elektronicznych ZUS.
W przypadku, gdy ktoś nie posiada konta na PUE ZUS, może dopełnić formalności przez rządowy portal Em@tia oraz za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Należy wspomnieć, że w jednym konkretnym przypadku wnioski będą przyjmowane po 30 listopada. Po tej dacie wnioskować będą mogli rodzice dzieci po 20. roku życia, które uzyskają orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada.