BiznesINFO.pl
pilne zus

biznes info

ZUS upomina Polaków, tysiące z nich wciąż nie aktywowało bonu turystycznego. Pieniądze mogą przepaść

24 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

ZUS wylicza, że w całej Polsce do skorzystania z bonu turystycznego uprawnionych jest 4,3 mln osób. 895 tys. osób jednak nadal z nich nie skorzystało, a ZUS przypomina, że z bonu skorzystać można do 30 września bieżącego roku.

Nieaktywne bony w liczbie 895 tys. zł mają łączną wartość 619 mln zł. Od 2020 r., czyli od czasu kiedy bon turystyczny został wprowadzony zapłacono nim za łączną wartość 2,3 mld zł, które trafiły do ośrodków turystycznych w całej Polsce.

Bon turystyczny ważny do 30 września

Bony turystyczne przyznawane są na dzieci urodzone do końca 2021 r. i których rodzice korzystają z programu "Rodzina 500 plus".

"Na dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł, jednak, aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS" - przypomina ZUS.

Bon tylko za pośrednictwem PUE

Wniosek o bon turystyczny na dziecko możemy złożyć tylko za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Bon aktywować można w każdej chwili, nawet w przeddzień wyjazdu na wakacje.

"Płatności można dokonywać w podmiotach, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Ich lista jest dostępna na stronach www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel" - przypomina ZUS.

Tagi:

Bon turystycznyZUS

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Władze Brazylii zgadzają się na autostradę przez lasy Amazonii

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Polacy są mistrzami w… porzucaniu psów! W schroniskach jest ich niemal 100 tysięcy - ruszyła kampania świadomościowa Petsy

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Szwedzi nie zamierzają oddać Polsce Statutu Łaskiego. Powołują się na wątpliwe procedury

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Lekarze specjaliści nie mogą zacząć pracy. Zabrakło papieru na ich dyplomy

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Susza w polskich lasach wpływa fatalnie na grzybnie. Coraz mniej okazów do zebrania

Czytaj więcej >
Władimir Putin ma w Europie sojusznika, niedzielne spotkanie pomoże Rosji w sprzedaży gazu

Polska i Świat

Rosyjska gospodarka działa lepiej niż prognozowano

Czytaj więcej >