BiznesINFO.pl
Marek BAZAK/East News

Marek BAZAK/East News

ZUS udostępnia informacje o emeryturze na specjalnym profilu internetowym

2 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

ZUS informuje, że wyliczenie Twojej przyszłej emerytury możesz sprawdzić na specjalnym profilu internetowym PUE ZUS. Rozwiązanie zastąpiło wysyłanie tradycyjnych listów do skrzynek Polaków.

Dane dotyczące zgromadzonych środków pieniężnych w ZUS do końca 2020 roku możemy sprawdzić wyłącznie na specjalnym profilu indywidualnym PUE ZUS - informuje Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

- Żeby zobaczyć ile zgromadziliśmy na swoim emerytalnym koncie i jak będzie wyglądała nasza  przyszła emerytura wystarczy zalogować się na swoje konto na naszej platformie internetowej,  potem wejść w „Panel ubezpieczonego”, wybrać zakładkę „Informacje o stanie konta”, a następnie  „Informacja za 2020 r.” - mówi Pani rzecznik.

Co z osobami, które takiego konta jeszcze nie posiadają? Można je założyć stacjonarnie w placówce ZUS, ale także korzystając z profilu zaufanego, rejestrując się na przykład poprzez swój bank.

Z informacji ZUS wynika, że kwoty podawane na profilu są już po przeprowadzanej w czerwcu waloryzacji.

ZUS prognozuje emerytury

Osoby, które ukończyły 35 lat znajdą na swoim profilu również prognozowaną kwotę emerytury. Należy jednak pamiętać, że wyliczenia są tylko i wyłącznie szacunkami, opartymi na dotychczasowej karierze zawodowej ubezpieczonych. - Uprzedzam, że te wyliczenia to tylko pewna prognoza, która będzie się zmieniać wraz z  podejmowanymi w naszym życiu decyzjami, co do dalszej kariery zawodowej - podkreśla Iwona Kowalska-Matis.

Rzeczniczka potwierdza również, że wszystkie informacje na profilach klientów ZUS są już uzupełnione i można na nich sprawdzić stan środków zgromadzonych w zakładzie.

Tagi:

składki ZUSZUS

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

Sejm zdecydował. Mundurowi dostaną dodatek antyemerytalny

Czytaj więcej >

Finanse

BNP Paribas Bank Polska oferuje 550 zł nagrody za założenie konta. Warunek jest prosty

Czytaj więcej >
wnętrze sklepu

Finanse

Dezinflacja? Bez przesady. Szczera opinia członkini Rady Polityki Pieniężnej

Czytaj więcej >

Finanse

Środki z OFE po małżonku. Wystarczy jeden wniosek, a fundusz milczy

Czytaj więcej >

Finanse

Kondycja polskiej waluty na początku 2023 roku

Czytaj więcej >

Finanse

ZUS: tegoroczna waloryzacja rent i emerytur będzie kosztować ponad 44 mld zł

Czytaj więcej >