Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Finanse > ZUS udostępnia informacje o emeryturze na specjalnym profilu internetowym
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.03.2022 09:26

ZUS udostępnia informacje o emeryturze na specjalnym profilu internetowym

EN 01454375 0025 (1)
Marek BAZAK/East News

ZUS informuje, że wyliczenie Twojej przyszłej emerytury możesz sprawdzić na specjalnym profilu internetowym PUE ZUS. Rozwiązanie zastąpiło wysyłanie tradycyjnych listów do skrzynek Polaków.

Dane dotyczące zgromadzonych środków pieniężnych w ZUS do końca 2020 roku możemy sprawdzić wyłącznie na specjalnym profilu indywidualnym PUE ZUS - informuje Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

- Żeby zobaczyć ile zgromadziliśmy na swoim emerytalnym koncie i jak będzie wyglądała nasza  przyszła emerytura wystarczy zalogować się na swoje konto na naszej platformie internetowej,  potem wejść w „Panel ubezpieczonego”, wybrać zakładkę „Informacje o stanie konta”, a następnie  „Informacja za 2020 r.” - mówi Pani rzecznik.

Co z osobami, które takiego konta jeszcze nie posiadają? Można je założyć stacjonarnie w placówce ZUS, ale także korzystając z profilu zaufanego, rejestrując się na przykład poprzez swój bank.

Z informacji ZUS wynika, że kwoty podawane na profilu są już po przeprowadzanej w czerwcu waloryzacji.

ZUS prognozuje emerytury

Osoby, które ukończyły 35 lat znajdą na swoim profilu również prognozowaną kwotę emerytury. Należy jednak pamiętać, że wyliczenia są tylko i wyłącznie szacunkami, opartymi na dotychczasowej karierze zawodowej ubezpieczonych. - Uprzedzam, że te wyliczenia to tylko pewna prognoza, która będzie się zmieniać wraz z  podejmowanymi w naszym życiu decyzjami, co do dalszej kariery zawodowej - podkreśla Iwona Kowalska-Matis.

Rzeczniczka potwierdza również, że wszystkie informacje na profilach klientów ZUS są już uzupełnione i można na nich sprawdzić stan środków zgromadzonych w zakładzie.