fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z List z ZUSu.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 17 Lutego 2021

ZUS wprowadził nowe udogodnienie. Skorzysta 1,4 mln Polaków

ZUS wprowadza w e-wizytach nowe udogodnienie dla interesantów. Zadowolone mogą być osoby niesłyszące lub niedosłyszące, bowiem nowa usługa ZUS jest skierowana głównie do nich. Wszystko wystartowało 16 lutego 2021 r.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaką usługę wprowadził ZUS
  • W jaki sposób można z niej skorzystać
  • Dlaczego ZUS zdecydował się na taki ruch

ZUS z nową usługą

ZUS cały czas stara się udoskonalać swoje e-wizyty i umożliwiać skorzystanie z nich jak największej liczbie Polaków. Tym razem z konsultacji online będą mogły skorzystać osoby niesłyszące lub niedosłyszące.

ZUS w komunikacie poinformował, że od 16 lutego 2021 r. będzie możliwość skorzystania z konsultacji prowadzonych w języku migowym PJM. Zakład Ubezpieczeń Społecznych szacuje, że z usługi będzie mogło skorzystać nawet 1,4 mln Polaków.

- Od dzisiaj nasi klienci mogą umawiać się na konsultacje w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent. Wprowadziliśmy taką możliwość żeby także osoby niesłyszące miały szansę na samodzielne załatwienie sprawy w ZUS bez konieczności wychodzenia z domu - tłumaczy regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku, Iwona Kowalska-Matis.

Chcąc skorzystać z e-wizyty w języku migowym należy zaznaczyć taki wybór na stronie internetowej podczas umawiania wizyty. Następnie należy wskazać termin rozmowy oraz jej temat.

ZUS wprowadził e-wizyty

"Na stronie e-wizyt zastosowane są bowiem kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0" - podkreśla ZUS.

"E-wizyta to wideorozmowa z ekspertem ZUS, która umożliwia załatwienie większości spraw bez konieczności wychodzenia z domu" - przypomina ZUS w komunikacie i dodaje, że klienci mogą poprzez wizytę internetową załatwić sprawy związane m.in.: z emeryturami i rentami.

Na jesieni zeszłego roku ZUS wprowadził możliwość umówienia się na e-wizytę. Na konsultację online można umówić się przez internet, a owe odbywają się tylko w dni robocze.

Interesanci chcący skorzystać z e-wizyty muszą posiadać urządzenie z dostępem do internetu, kamerką oraz mikrofonem - może być to laptop, komputer stacjonarny, tablet, a nawet telefon. ZUS podkreśla, że wszystkie szczegóły dotyczące wizyty online można znaleźć na jego stronie internetowej.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News