Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Znany produkt wycofany ze sprzedaży w sieci Biedronka. Wykryto w nim groźną bakterię
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 08.06.2023 08:40

Znany produkt wycofany ze sprzedaży w sieci Biedronka. Wykryto w nim groźną bakterię

biedronka-sklep
Biznesinfo

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował wczoraj, że w partii produktu pn. Hamburger wieprzowo-drobiowy marki Dania Express wykryto wysoką zawartość bakterii Listeria monocytogenes. Zanieczyszczonego mięsa nie należy spożywać. Biedronka wycofała produkt ze sprzedaży, producent zaapelował do klientów o jego wyrzucenie lub zwrot do sklepu.

GIS ostrzega przez listeriozą

W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto wysoką liczbę bakterii Listeria monocytogenes we wskazanej poniżej partii produktu pn. Hamburger wieprzowo-drobiowy. Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą – poinformował 7 czerwca Główny Inspektorat Sanitarny.

U dorosłych najczęściej nie występują żadne objawy zakażenia listeriozą. Stanowi ona jednak poważne zagrożenie dla osób starszych i z obniżoną odpornością – w ich przypadku może dojść do zapalenia opon mózgowych, mózgu i sepsy. Zakażenie bakterią niesie też za sobą ryzyko dla kobiet w ciąży. GIS informuje, że po pewnym czasie u chorej pojawiają się objawy grypopodobne lub wynikające z zapalenia dróg moczowych. Zakażenie może doprowadzić nawet do obumarcia płodu i poronień lub wrodzonej listeriozy u noworodka. W leczeniu listeriozy stosuje się antybiotykoterapię.

Biedronka wycofała już produkt ze sprzedaży

We wtorek 6 czerwca firma Jeronimo Martins Polska S.A. wycofała produkt ze sprzedaży z centrów dystrybucyjnych i sklepów sieci Biedronka. Poniżej wskazujemy szczegóły dot. wycofanej partii produktów:

  • nazwa – Hamburger wieprzowo-drobiowy, 250 g,
  • marka: Dania Express,
  • numer partii: 153/V,
  • termin przydatności do spożycia: 14/06/2023,
  • producent: Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Grottgera 40, 33-300 Nowy Sącz
    wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn.

hamburgery.png

Źródło: GIS.

Produktu nie należy spożywać. Osoby, które go zakupiły, są proszone o jego wyrzucenie lub zwrot do najbliższej placówki, w której został nabyty. Wszystkim konsumentom, którzy zwrócą produkt wraz z opakowaniem (konieczne do identyfikacji daty przydatności produktu) zostanie zwrócony koszt nabycia produktu – informuje przedsiębiorstwo Konspol.

Ważny komunikat Biedronki. Chodzi o karty lojalnościowe.

Firma przeprasza konsumentów

Mariusz Nęcki, Country Director Poland Konspol w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej sieci Biedronka przeprosił konsumentów za wszelkie niedogodności wynikające z tej sytuacji i zapewnił, że ich dobro jest dla firmy absolutnym priorytetem. W razie jakichkolwiek pytań klienci mogą dzwonić pod ten numer: (18) 4495523