Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Znane centrum handlowe we Wrocławiu zostanie zamknięte. Zarząd tłumaczy dlaczego
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 24.03.2023 10:36

Znane centrum handlowe we Wrocławiu zostanie zamknięte. Zarząd tłumaczy dlaczego

arkady wrocławskie
East News

Paweł Ruszczak, prezes zarządu spółki Arkady Wrocławskie SA,  wydał oświadczenie w którym poinformował, że centrum handlowe zostanie zamknięte najprawdopodobniej w I kwartale 2024 roku.

Arkady Wrocławskie zostaną zamknięte

W czwartek, 23 marca br., zarząd spółki Arkady Wrocławskie SA, podjął decyzję o zamknięciu centrum handlowego Arkady Wrocławskie.  

Od lutego 2022 r obecny właściciel Develia bezskutecznie próbował sprzedać nieruchomość. Teraz kierownictwo firmy ogłosiło zamknięcie działającego tam centrum handlowego. 

 Jak podaje Radio Wrocław, w oświadczeniu zarząd uzasadnia swoją decyzję początkowo trudną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa, a następnie wzrostem kosztów energii elektrycznej i wysoką inflacją. 

Zarząd przewiduje, że działalność centrum zostanie zakończona w I kwartale 2024 roku, obecnie trwają rozmowy z najemcami, którzy prowadzą działalność gospodarczą w galerii handlowej. 

Arkady Wrocławskie

Arkady Wrocławskie to centrum handlowo-usługowe zlokalizowane przy ulicach Powstańców Śląskich, Swobodnej, Komandorskiej i Nasypowej we Wrocławiu. Składa się z trzykondygnacyjnego centrum handlowego z wieloma sklepami, kawiarniami i restauracjami, zajmującego powierzchnię prawie 30 000 metrów kwadratowych. 

Obiekt został oddany do użytku w 2007 roku. 

Galerie handlowe we Wrocławiu

W pobliżu Arkad Wrocławskich działa także Galeria Dominikańska, a w 2017 roku została otwarta także Wroclavia, która jest znacznie większa i znajduje się niecały kilometr od Arkad. 

We Wrocławiu działa w sumie 6 galerii handlowych i 8 komercyjnych centrum handlowych.

Tagi: Handel