Sanepid w Zakopanem szuka wiernych z powodu koronawirusa
Wikipedia/Jakub Gałka
Autor Maria Glinka - 5 Czerwca 2020

Sanepid bije na alarm, chodzi o kościół pod Zakopanem. Kwarantanna w świątyni, teraz szukają wiernych

Zakopane mierzy się z koronawirusem. Tamtejszy sanepid jest w trakcie poszukiwania osób, które w ostatnim czasie odwiedziły kościół św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku. Okazuje się, że osoba, która przebywała na terenie parafii miała kontakt z chorym na COVID-19. Świątynia została już zamknięta.

Sanepid w Zakopanem poszukuje wiernych

Decyzją sanepidu w Zakopanem plebania oraz kościół św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku zostały zamknięte tuż po tym, jak okazało się, że jedna z osób przebywająca na terenie parafii miała kontakt z chorym na COVID-19. Służby sanitarne z Zakopanego podjęły już działania na rzecz zahamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Na oficjalnej stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zakopanem umieszczono komunikat o poszukiwaniu wiernych, którzy między 30 maja a 4 czerwca odwiedzili świątynię. Dotyczy to wiernych, którzy przyjmowali sakrament komunii świętej bądź spowiadali się trakcie mszy – podają wiadomosci.gazeta.pl.

Skuteczne sposoby na obniżenie rachunków za telefon i internet. 5 sztuczka jest najprostsza, a przynosi największe efektySkuteczne sposoby na obniżenie rachunków za telefon i internet. 5 sztuczka jest najprostsza, a przynosi największe efektyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Jarosław Jakimowicz wpadł w szał na antenie. W emocjach wykrzyczał homofobiczne hasła

Zaniepokojeni wierni zgłaszają się do parafii

Parafia również opublikowała stosowne obwieszczenie. W związku z zamknięciem kościoła wierni mogą kontaktować się z duchownymi jedynie drogą telefoniczną. W komunikacie podtrzymano dotychczasowe ustalenia dotyczące sakramentów pierwszej komunii świętej i bierzmowania.

Wierni, zaskoczeni całą sytuacją, bez wahania zgłosili się do władz kościoła. Parafia wyznała, że odebrała liczne telefony z pytaniami o to, który z księży jest chory. W celu rozwiania wszelkich wątpliwości kościół wydał kolejny komunikat, w którym podkreśla, że koronawirus nie dotyczy bezpośrednio duchownych, a „kwarantanna jest wymogiem proceduralnym” nałożonym przez sanepid w Zakopanem.

Sytuację starał się wyciszyć także wójt gminy Kościelisko Roman Krupa, który wyjawił, że chory to mężczyzna w „sile wieku”, przebywający w izolacji domowej.

PKO Bank Polski zapowiada nową odsłonę aplikacji. Ucieszą się w szczególności użytkownicy jednego telefonuPKO Bank Polski zapowiada nową odsłonę aplikacji. Ucieszą się w szczególności użytkownicy jednego telefonuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Autobus rozerwał się podczas jazdy. Jedna osoba trafiła do szpitala
  2. Mężczyzna dostał rachunek za leczenie koronawirusa. Gdy zobaczył kwotę, zamurowało go
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Atak w przedszkolu, 39 osób rannych, większość to dzieci. Dramatyczne wiadomości ze świata
Mandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszyMandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszyCzytaj dalejNastępny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News