BiznesINFO.pl
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa ulica Lewandow N/Z Jedyny w Polsce ekologiczny sklep "Zabka" zasilany w calosci odnawialnymi zrodlami energii - przed sklepem antysmogowa kostka brukowa o fotokatalitycznej powierzchni, skladajaca sie z nanoczasteczek dwutlenku wegla oraz EKOmat, stojak na rowery i stacja napraw rowerow

Marek BAZAK/East News

Żabka prezentuje totalną nowość. Sklepy będą też "przychodniami lekarskimi"

2 Września 2021

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Żabki funkcjonują już teraz jako placówki pocztowe teraz będą dodatkowo "przychodniami lekarskimi". Sieć sprzeda klientom vouchery na teleporady lekarskie.

Usługę telekonsultacji z lekarzem przygotowała firma HomeDoctor. Voucher można zakupić w sklepach Żabki od 1 września 2021 roku.

Żabka wprowadza telewizyty lekarskie z HomeDoctor

Jak zaznaczają przedstawiciele firmy, oferta została wprowadzona celowo przed domniemaną czwartą falą koronawirusa. "To szczególnie ważne podczas pandemii COVID-19, kiedy bezpieczeństwo, szybkość kontaktu z lekarzem i łatwość w uzyskaniu zaleceń lub e-recepty stały się kluczowe. Usługa pojawia się również w istotnym momencie, w dobie zagrożenia kolejną falą pandemii." - czytamy w komunikacie.

- Ta innowacyjna forma sprzedaży usług medycznych ma na celu poszerzenie dostępności do lekarzy w całym kraju. Jednocześnie stanowi pierwszy tego typu produkt na polskim rynku handlu detalicznego, dostępny wyłącznie w sieci sklepów Żabka – mówi Przemysław Tomaszewski, Dyrektor Ds. Sprzedaży i Rozwoju Usług w firmie Żabka Polska.

Voucher na teleporadę medyczną jest przedpłacony i aby z niego skorzystać należy go zakupić w sklepie Żabki. Voucher oferowany jest w dwóch wersjach. Pierwszy umożliwia telewizytę u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Wybierając pierwszy pakiet będziemy więc mogli skontaktować się z pediatrą lub internistą. Za usługę zapłacimy 55 zł.

Drugi wariant zawiera możliwość konsultacji z lekarzem specjalistą (16 specjalizacji lekarskich dostępnych od ręki, m.in. alergolog, dermatolog, endokrynolog, laryngolog, ortopeda, pulmonolog, ginekolog, geriatra, reumatolog, nefrolog i dietetyk). Voucher do lekarza specjalisty kosztuje 75 zł.

Jak skorzystać z telewizyty?

Po kupieniu vouchera w opakowaniu znajdziemy kod, który musimy podać podczas późniejszej rejestracji na teleporadę. Możemy tego dokonać przez internet na stronie www.homedoctor.pl lub telefonicznie pod numerem 22 688 79 25.

"Podczas rozmowy z lekarzem HomeDoctor pacjent może liczyć na fachowe zalecenia i diagnozę. W razie konieczności, lekarz zaproponuje również e-receptę lub e-zwolnienie" - czytamy w komunikacie Żabki.

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Biedronka przygotowała się na Black Friday. Klienci znów ustawią się w kolejkach

Czytaj więcej >
kolejka

Handel

Polacy znaleźli sposób na inflację. Starają się kupować konkretne produkty

Czytaj więcej >

Handel

Biedronka kusi klientów niskimi cenami. Jednak już za chwilę ulubione promocje się kończą

Czytaj więcej >
lidl

Handel

Lidl rzuca na półki prawdziwe hity, ale tylko dzisiaj. Sieć poinformowała klientów

Czytaj więcej >
Rossmann i Kolporter

Handel

Rossmann przygotował wielki prezent dla klientów. Dostaniesz go bezpłatnie w salonikach Kolporter

Czytaj więcej >
ważne

Handel

RMF: Rząd wprowadzi maksymalną marżę dla stacji benzynowych

Czytaj więcej >