BiznesINFO.pl
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/Z Sklep sieci "Zabka" otwarty na stacji Szwedzka metra warszawskiego linii M2

East News, Zofia i Marek Bazak

Żabka wycofa foliowe torby. Papierowe będą jednak płatne

6 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Żabka rezygnuje z foliowych reklamówek na rzecz papierowych. Sęk w tym, że za każdą eko-torebkę trzeba będzie zapłacić. Od kiedy klienci mogą spodziewać się zmian i ile zapłacą za jedną torebkę?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego Żabka wycofuje się z plastikowych torebek

  • Kiedy sieć sklepów wprowadzi zmiany

  • Ile klienci zapłacą za papierowe torby

Żabka staje się eko

Żabka od dłuższego czasu stawia na ekologię. Aktualnie firma inwestuje pieniądze w ogromne centrum logistyczne znajdujące się w Radzyminie pod Warszawą. Będzie ono w pełni zautomatyzowane i przyjazne środowisku.

"W nowym centrum logistycznym Żabki zastosowany zostanie szereg rozwiązań, dzięki którym obiekt będzie spełniał funkcje logistyczne przy zachowaniu dbałości o niską emisję CO2 do atmosfery. Budynek będzie zasilany zieloną energią z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja skorzysta także ze specjalnej kostki i wież antysmogowych oraz systemu wody szarej dla zwiększenia efektywności jej zużycia" - informuje Żabka w komunikacie prasowym.

Żabka także od roku edukuje społeczeństwo jak segregować odpady. Sieć wprowadziła na opakowaniach marki własnej oznaczenia dotyczące tego, jak zagospodarować zużyte opakowania.

Portal wiadomoscihandlowe.pl poinformował, że Żabka rezygnuje także z toreb foliowych i plastikowych. Od 21 marca klienci sieci sklepów będą mogli skorzystać z toreb papierowych, a za każdą z nich zapłacą 9 groszy.

[EMBED-11]

Żabka stawia na torby papierowe

"Chcemy uświadamiać klientów już w trakcie zakupów, a w efekcie budować dobre nawyki ekologiczne, w tym nawyk robienia zakupów z własnymi torbami. Wierzymy, że dzięki tego typu działaniom zyskamy zadowolonych klientów oraz pozwolimy naszej planecie odetchnąć od dużej ilości zalegających odpadów" - zaznacza sieć sklepów.

Żabka odchodzi nie tylko od plastikowych toreb na zakupy, ale także o tzw. zwijek, w które najczęściej pakujemy warzywa i owoce. Sieć potwierdza, że planuje w 100 proc. pozbyć się plastikowych toreb ze swoich sklepów.

Decyzja o postawieniu na papierowe torby wypłynęła od zarządu i wszyscy franczyzobiorcy muszą się do niej dostosować. Żabka podkreśla, że decyzja pozwoli jej uniknąć opłaty recyklingowej.

Żabka to polska sieć mikrosklepów działająca w modelu franczyzowym. Przez lata działalności ugruntowała swoją pozycję lidera segmentu modern convenience. Żabka w swoim modelu stawia na bliskość i wygodę klientów.

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

IKEA otwiera nowy rok wraz z sezonem jesienno-zimowym. Debata „Domy przyszłości – relacje a innowacje"

Czytaj więcej >

Handel

Nowe Ferrari zaskoczyło świat. Włosi zaprezentowali całkiem inne auto niż dotychczas

Czytaj więcej >
Czego Polska eksportuje najwięcej?

Handel

Polski eksport i import mocno rośnie. Najnowsze dane za lipiec

Czytaj więcej >
Żywność i podwyżki cen

Handel

Maspex zapowiada podwyżki cen. Wysokie koszty produkcji

Czytaj więcej >

Handel

Czy braki energii wpłyną na produkcję Coca-Cola w Polsce?

Czytaj więcej >
Allegro

Handel

Allegro chce zastrzec kolor pomarańczowy jako znak towarowy

Czytaj więcej >