BiznesINFO.pl
Żabka rośnie w siłę. Otwiera 7 tys. sklep.

Marco Verch, CC BY 2.0

Żabka otworzyła swój 7000. sklep. Za 2 lata będzie największą siecią handlową w Polsce

27 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Żabka otworzyła 7-tysięczny sklep w Polsce. Z usług nowej Żabki mogą skorzystać mieszkańcy miejscowości Biecz, zwanej "Perłą Podkarpacia". Sieć sklepów podkreśla, że staje się coraz bardziej lokalną, a nowa placówka będzie prowadzo

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czemu sklep w Bieczu jest wyjątkowy

  • Dlaczego Żabka stawia na franczyzobiorców

  • W jaki sposób Żabka będzie się rozwijać

Żabka stawia na franczyzobiorców

Żabka to jedna z najbardziej popularnych sieci sklepów wśród klientów w Polsce, a jednocześnie jedna z najszybciej rozwijających się. Obecnie Żabkę możemy zobaczyć praktycznie wszędzie, dlatego tym bardziej dziwi fakt, że sklepu nie było w Bieczu.

Otwarty 7-tysięczny sklep Żabki w Bieczu to prawdziwa gratka - wnętrze sklepu nawiązuje do zabytkowej architektury miasta oraz iście królewskiej historii. W miasteczku nazywanym "Perłą Podkarpacia" rezydował m.in.: Władysław Jagiełło wraz z królową Jadwigą.

- Cieszę się, że mój sklep otworzyłam w Bieczu, ponieważ w tych okolicach się wychowałam, mam tu rodzinę, przyjaciół i wszystko, co kocham. To moja mała ojczyzna, którą ciężko byłoby mi opuścić. Wcześniej pracowałam w cukierni, ale myślałam o własnym biznesie, by wreszcie być na swoim. Planuję prowadzić rodzinny sklep - mówi cytowana w komunikacie Żabki Anna Pilch, franczyzobiorczyni sklepu.

Żabka od dłuższego czasu w swojej strategii stawia na franczyzobiorców, których wciąż przybywa. Sieć sklepów podkreśla, że cały czas wprowadza innowacyjne rozwiązania tak, aby pomagać swoim partnerom rozwijać biznes i jednocześnie zwiększać obroty placówek.

Żabka otwiera 7-tysięczny sklep

- Pandemia pokazała jak ważne jest wsparcie franczyzobiorców w prowadzeniu biznesu przez sieć taką jak Żabka, które pozwala stabilnie kontynuować biznes na lokalnym rynku i nadal, mimo trudności, rozwijać przedsiębiorczość w Polsce. Obecnie nasza sieć to ponad 5 600 lokalnych przedsiębiorców, prowadzących 7000 sklepów w całej Polsce, w których łącznie zapewnionych jest ok. 25 000 miejsc pracy - mówi Tomasz Suchański, Prezes Zarządu Żabka Polska.

Sieć Żabka wciąż bardzo dynamicznie się rozwija. "W 2020 roku otworzyła sklepy aż w 78 miastach, gdzie wcześniej nie było Żabki. Są wśród nich m.in.: Gostycyn (woj. kujawsko-pomorskie), Parzęczew (woj. łódzkie), Stryszawa (woj. małopolskie), Latchorzew (woj. mazowieckie), Skorogoszcz (woj. opolskie), Przechlewo (woj. pomorskie) czy Cięcina (woj. śląskie)" - napisano w komunikacie.

Możliwość pracy pod szyldem Żabki jest doskonałą okazją do rozwinięcia swoich skrzydeł w biznesie. Sieć podkreśla, że franczyzobiorca otrzymuje możliwość pracy pod znaną marką czy gwarancję przychodu podstawowego w wysokości 16 tys. zł przez pierwsze 12 miesięcy działalności.

- Wspieramy lokalną przedsiębiorczość i oferujemy w ramach współpracy franczyzowej możliwość prowadzenia własnego biznesu pod znaną marką, z pełnym wsparciem logistycznym, technologicznym i marketingowym. Dodatkowo, co szczególnie ważne w czasie pandemii, gwarantujemy pomoc w wielu obszarach funkcjonowania biznesu, a każdą placówkę wyposażamy bezpłatnie w środki dezynfekcyjne, maseczki czy rękawiczki, aby klienci i sprzedawcy czuli się bezpiecznie - tłumaczy Adam Manikowski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający Żabka Polska.

Żabka cały czas stara się rozwijać o czym świadczy m.in.: budowa w pełni zautomatyzowanego obiektu k. Radzymina pod Warszawą oraz wdrażanie proekologicznych rozwiązań. Do tego ostatniego zostaną zaangażowani nie tylko franczyzobiorcy czy pracownicy, ale również klienci. Sieć chce pokazać, że mały krok dla człowieka to ogromny postęp dla środowiska.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Biedronka

Handel

Mandat za wzięcie żywności ze śmietnika Biedronki. Jest wyrok sądu

Czytaj więcej >

Handel

Polska będzie handlować z Katarem nie tylko LNG

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Handel

Nadchodzące święta będą drogie. Prezenty jednak muszą być

Czytaj więcej >

Handel

Niedziele handlowe. W 2023 roku będzie ich jeszcze mniej

Czytaj więcej >

Handel

“Drwal Index”, czyli nowy wskaźnik inflacji dla Polaków

Czytaj więcej >

Handel

PKN Orlen chce produkować napoje energetyczne pod własną marką. Szuka producenta

Czytaj więcej >