BiznesINFO.pl

Marco Verch, CC BY 2.0

Żabka otworzyła swój 7000. sklep. Za 2 lata będzie największą siecią handlową w Polsce

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czemu sklep w Bieczu jest wyjątkowy

  • Dlaczego Żabka stawia na franczyzobiorców

  • W jaki sposób Żabka będzie się rozwijać

Żabka stawia na franczyzobiorców

Żabka to jedna z najbardziej popularnych sieci sklepów wśród klientów w Polsce, a jednocześnie jedna z najszybciej rozwijających się. Obecnie Żabkę możemy zobaczyć praktycznie wszędzie, dlatego tym bardziej dziwi fakt, że sklepu nie było w Bieczu.

Otwarty 7-tysięczny sklep Żabki w Bieczu to prawdziwa gratka - wnętrze sklepu nawiązuje do zabytkowej architektury miasta oraz iście królewskiej historii. W miasteczku nazywanym "Perłą Podkarpacia" rezydował m.in.: Władysław Jagiełło wraz z królową Jadwigą.

- Cieszę się, że mój sklep otworzyłam w Bieczu, ponieważ w tych okolicach się wychowałam, mam tu rodzinę, przyjaciół i wszystko, co kocham. To moja mała ojczyzna, którą ciężko byłoby mi opuścić. Wcześniej pracowałam w cukierni, ale myślałam o własnym biznesie, by wreszcie być na swoim. Planuję prowadzić rodzinny sklep - mówi cytowana w komunikacie Żabki Anna Pilch, franczyzobiorczyni sklepu.

Żabka od dłuższego czasu w swojej strategii stawia na franczyzobiorców, których wciąż przybywa. Sieć sklepów podkreśla, że cały czas wprowadza innowacyjne rozwiązania tak, aby pomagać swoim partnerom rozwijać biznes i jednocześnie zwiększać obroty placówek.

Żabka otwiera 7-tysięczny sklep

- Pandemia pokazała jak ważne jest wsparcie franczyzobiorców w prowadzeniu biznesu przez sieć taką jak Żabka, które pozwala stabilnie kontynuować biznes na lokalnym rynku i nadal, mimo trudności, rozwijać przedsiębiorczość w Polsce. Obecnie nasza sieć to ponad 5 600 lokalnych przedsiębiorców, prowadzących 7000 sklepów w całej Polsce, w których łącznie zapewnionych jest ok. 25 000 miejsc pracy - mówi Tomasz Suchański, Prezes Zarządu Żabka Polska.

Sieć Żabka wciąż bardzo dynamicznie się rozwija. "W 2020 roku otworzyła sklepy aż w 78 miastach, gdzie wcześniej nie było Żabki. Są wśród nich m.in.: Gostycyn (woj. kujawsko-pomorskie), Parzęczew (woj. łódzkie), Stryszawa (woj. małopolskie), Latchorzew (woj. mazowieckie), Skorogoszcz (woj. opolskie), Przechlewo (woj. pomorskie) czy Cięcina (woj. śląskie)" - napisano w komunikacie.

Możliwość pracy pod szyldem Żabki jest doskonałą okazją do rozwinięcia swoich skrzydeł w biznesie. Sieć podkreśla, że franczyzobiorca otrzymuje możliwość pracy pod znaną marką czy gwarancję przychodu podstawowego w wysokości 16 tys. zł przez pierwsze 12 miesięcy działalności.

- Wspieramy lokalną przedsiębiorczość i oferujemy w ramach współpracy franczyzowej możliwość prowadzenia własnego biznesu pod znaną marką, z pełnym wsparciem logistycznym, technologicznym i marketingowym. Dodatkowo, co szczególnie ważne w czasie pandemii, gwarantujemy pomoc w wielu obszarach funkcjonowania biznesu, a każdą placówkę wyposażamy bezpłatnie w środki dezynfekcyjne, maseczki czy rękawiczki, aby klienci i sprzedawcy czuli się bezpiecznie - tłumaczy Adam Manikowski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający Żabka Polska.

Żabka cały czas stara się rozwijać o czym świadczy m.in.: budowa w pełni zautomatyzowanego obiektu k. Radzymina pod Warszawą oraz wdrażanie proekologicznych rozwiązań. Do tego ostatniego zostaną zaangażowani nie tylko franczyzobiorcy czy pracownicy, ale również klienci. Sieć chce pokazać, że mały krok dla człowieka to ogromny postęp dla środowiska.

Tagi:

Podobne artykuły

Handel

Znana amerykańska sieć restauracji niebawem wkroczy na polski rynek. Pierwsze otwarcie w lipcu
Czytaj więcej >

Handel

Dyrektywa plastikowa. Od 1 lipca 2024 roku ze sklepów zniknie wiele produktów jednorazowych
Czytaj więcej >

Handel

Marlboro zniknie z rynku. Producent rezygnuje z biznesu tytoniowego
Czytaj więcej >

Handel

Światowy gigant szuka pracowników w Polsce. Wiadomo ile można zarobić
Czytaj więcej >

Handel

Trwa ekspansja niemieckiego giganta na naszym rynku. „Ogromne zainteresowanie Polaków”
Czytaj więcej >

Handel

Truskawki tanieją w ekspresowym tempie. A sezon dopiero się zaczyna
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Handel

Handel

Patryk Solarczyk

Miejsce w Polsce, gdzie warzywa i owoce kupisz nawet za połowę ceny
Czytaj więcej >
Praca

Maria Gil-Sobczyk

Znana polska sieć marketów zamierza otworzyć sklep internetowy. Specjalista poszukiwany
Czytaj więcej >
Handel

Maria Gil-Sobczyk

Koniec UPC Polska. Abonenci sieci kablowej otrzymują SMS-y o zamknięciu salonów i punktów sprzedażowych
Czytaj więcej >
Handel

Paweł Makowiec

Ważny komunikat Biedronki. Chodzi o karty lojalnościowe
Czytaj więcej >
Handel

Paweł Makowiec

Biedronka udostępnia możliwość zrobienia zakupów online z dostawą do domu
Czytaj więcej >
Handel

Maria Gil-Sobczyk

Fiat 126p obchodzi 50. urodziny. Pół wieku temu w Polsce rozpoczęła się prawdziwa rewolucja motoryzacyjna
Czytaj więcej >