BiznesINFO.pl
Materiał ilustracyjny

East News, zdjęcie ilustracyjne

Wybuch w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej. Trzech rannych w ciężkim stanie

23 Września 2022

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

W czwartek przed 15 doszło do wybuchu w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej. Jak dowiedział się PAP, stan trzech z poszkodowanych został określony jako zagrażający zdrowiu i życiu.

Wybuch w Koksowni Przyjaźń

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w budynku technologicznym służącym do mielenia węgla. Na miejscu pracowało 15 zastępów straży pożarnej (ok.60 strażaków), w tym jednostki zakładowe. 

Rannych zostało sześć osób, głównie są to poparzenia. Po wybuchu nie doszło do pożaru, a poszkodowani prawdopodobnie opuścili miejsce zdarzenia o własnych siłach. W rozmowie z PAP dyrektor Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu, Klaudiusz Nadolny, poinformował, że stan trzech pacjentów został określony jako zagrażający zdrowiu i życiu.

Siła eksplozji zniszczyła jeden z budynku przemiałowni - jest on zawalony, drugi natomiast uległ poważnemu uszkodzeniu. Straż pożarna zakończyła swoją akcję około godz. 21. 

 - Przeszukano miejsce zdarzenia, trwa zabezpieczanie miejsca wybuchu i materiału dowodowego, żeby później ustalić ewentualne przyczyny. Wszystkie właściwe służby państwowe są na miejscu - powiedział rzecznik prasowy spółki JSW Koks Roman Brańka.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wybuchu. Mógł eksplodować pył węglowy, podawali specjaliści, z którymi rozmawiała Polska Agencja Prasowa. 

Koksownia Przyjaźń to producent koksu i produktów węglopochodnych, druga co do wielkości koksownia w Polsce. Zakład w Dąbrowie Górniczej działa od 1987 roku. Koksownia Przyjaźń jest jednym z zakładów wchodzących w skład Jastrzębskiej Spółki Węglowej KOKS S.A. 

Źródło: PAP

Tagi:

wybuch

Magdalena MadońAutor

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.madon@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Energetyka

NIK skontrolowała biomasę. Widzi w niej potencjał dla produkcji energii

Czytaj więcej >

Energetyka

Baltic Pipe osiągnął pełną przepustowość

Czytaj więcej >

Energetyka

Tauron apeluje do części klientów. Jeśli chcą płacić mniej za prąd, muszą zmienić umowy

Czytaj więcej >
Dostawcy kombinują, podwyżki ceny prądu stają się faktem

Energetyka

Rachunki za prąd będą wyższe pomimo zamrożenia cen

Czytaj więcej >
Program "Mój prąd" rozpocznie się już wkrótce. Fot. pxhere.com

Energetyka

Urząd Regulacji Energetyki wyzerował stawkę opłaty OZE

Czytaj więcej >

Energetyka

Biedaszyby w Wałbrzychu. Mieszkańcy wykopują węgiel z… ogródka

Czytaj więcej >