Warszawa kupiła 130 elektrobusów
Autor Przemysław Terlecki - 23 Lipca 2019

Warszawa kupuje 130 eko autobusów. To rekord w całej Europie

Warszawa kupiło 130 elektrobusów Solarisa za łączną sumę 400 mln złotych. Zakup ten jest rekordowy nie tylko w skali Polski, ale także w skali całej Europy. Stary Kontynent nie widział dotąd tak wielkiej transakcji na autobusy bezemisyjne.

Warszawa stawia na bezemisyjność. Miejskie Zakłady Autobusowe zdecydowały się na zakup 130 autobusów na prąd elektryczny Urbino 18 electric ze stajni Solarisa. Podpoznańska firma mieszcząca się w Bolechowie może mówić o rekordowej transakcji nie tylko w skali Polski, ale całej Europy. Jak powiedział Javier Calleja, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A., strategia rozwoju oparta o pojazdy bezemisyjne jest konsekwentnie realizowana przez firmę od lat, a zamówienie z Warszawy tylko umacnia Solarisa w tym względzie.

Od wielu lat konsekwentnie realizujemy naszą strategię rozwoju opartą o pojazdy bezemisyjne. Dzięki gigantycznemu zamówieniu z MZA, umacniamy się na pozycji europejskiego lidera elektromobilności. Przede wszystkim jednak cieszymy się, że nasza firma, która niezwykle dużą wagę przykłada do rozwoju zrównoważonego transportu, przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców Warszawy - skomentował samówienie Calleja.

Ich majątki idą w miliardy. Najbogatsze polskie rodzinyIch majątki idą w miliardy. Najbogatsze polskie rodzinyCzytaj dalej

Warszawa kupiła 130 przegubowych ekoautobusów

Busy zamówione przez MZA będą wyposażone w baterie typu Solaris High Power o pojemności 150 kWh, a uzupełniać energię będą za pośrednictwem ładowarek zajezdniowych. Portal 300gospodarka informuje, iż stacje szybkiego ładowania o mocy 400 kW będą rozlokowane w różnych miejscach w całej stolicy, a budowa tej infrastruktury jest przedmiotem innego przetargu.

Pojazd napędzany będzie za pomocą osi z dwoma silnikami o mocy 110 kW każdy. Co więcej, w pojazdach zamówionych przez warszawską spółkę komunikacyjną montowane będą dodatkowo przetwornice napięcia silnika trakcyjnego. Ma to dodatkowo wpłynąć na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, a w efekcie - jeszcze zwiększyć ekologiczność tych pojazdów.

Biedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychBiedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykuł Kliknij ten przycisk Google News Trafisz na stronę Wiadomości Google, gdzie w prawym górnym rogu znajdziesz przycisk "Obserwuj". Kliknij go.