Ubezpieczenie może być tańsze. Trzeba spełnić jeden warunek
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 7 Listopada 2019

Ubezpieczenie OC może być znacznie tańsze. Wystarczy spełniać jeden warunek

Ubezpieczenie OC to coś przed czym żaden kierowca nie jest w stanie uciec. Można jednak się postarać, by składki na ubezpieczenie były mniejsze. Wystarczy spełniać jeden z warunków.

Ubezpieczenie OC jest obowiązkiem każdego kierowcy. Portal INN:Poland wskazuje, że co prawda można się od niego migać, ale jeśli udowodni się nam, że takowego nie posiadamy, czekają wysokie kary, które zdecydowanie przekonują do wykupienia polisy. Dlatego też warto dbać o to, by ubezpieczenie było aktualne i regularnie opłacane. Niestety, nie brak kierowców, którzy narzekają na wysokość składek na OC. To można jednak zmienić.

Wystarczy spełniać jeden z warunków, by móc załapać się na niższe stawki składek. Co ciekawe, warunki te nie zawsze zależą od tego, jakie jest nasze auto - jaką ma pojemność silnika, ile miejsc dla pasażerów, jakiej jest marki i jaki ma rok produkcji - ale chodzi także o czynniki, które nazwać można "pobocznymi", a które towarzystwa ubezpieczeniowe nazywają czynnikami kształcującymi ryzyko ubezpieczeniowe. To przez nie dwóch różnych kierowców w tych samych samochodach może płacić inne składki w ramach ubezpieczenia OC.

Od jutra posypią się mandaty. Drogówka nie będzie miała litościOd jutra posypią się mandaty. Drogówka nie będzie miała litościCzytaj dalej

Ubezpieczenie OC może być niższe. Warunki niższej składki

Czynników warunkujących niższe składki OC jest kilka. Jednym z nich jest doświadczenie kierowcy, którego dotyczy ubezpieczenie. Jak podaje portal INN:Poland, towarzystwa ubezpieczeniowe łagodniej spoglądają na kierowców starszych. Większe doświadczenie za kierownicą idzie ramię w ramię z mniejszą liczbą wypadków, co potiwerdzają policyjne statystyki. Lata bezwypadkowej jazdy i długa historia ubezpieczenia skłaniają do obniżenia składki takiemu kierowcy. Doświadczeni kierowcy płacą składki blisko o 1000 zł mniejsze (583 zł po osiągnięciu 56. roku życia, wobec 1575 zł w wieku 18 - 25 lat).

Także kierowcy z rodzinami mogą liczyć na niższe składki. Ubezpieczyciele osoby po ślubie i z dziećmi traktują łagodniej, gdyż po takich ludziach spodziewają się znacznie mniej niebezpiecznych zachowań na drodze, aniżeli po osobach, które są stanu wolnego. Tym samym osoby w związku małżeńskim płacą średnio 603 zł na ubezpieczenie OC, przy czym osoby w stanie wolnym wydają 964 zł.

Na niższe opłaty mogą liczyć również kierowcy aut z mniejszymi silnikami. Ich samochody rozwijają mniejsze prędkości i wolniej się rozpędzają. Dla ubezpieczycieli równa się to mniejszemu ryzyku wypadku na drodze. Dlatego też towarzystwa ubezpieczeniowe są skłonne od takich osób pobierać mniejsze składki na ubezpieczenie. INN:Poland podaje, że dla silników o pojemności od 1,1 l do 1,5 l średnie ubezpieczenie wynosi 605 zł. Z kolei ci, którzy mają silniki 3,1 l i więcej, płacić muszą średni 952 zł na ubezpieczenie.

Policja zabrała już 8 tys. dowodów rejestracyjnych. Wystarczy, że jeździsz konkretnym autemPolicja zabrała już 8 tys. dowodów rejestracyjnych. Wystarczy, że jeździsz konkretnym autemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mięso stało się jedynym składnikiem ciężarnej kobiety. Lekarze mają mnóstwo wątpliwości
  2. Fiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanci
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Wspaniała wiadomość dla seniorów, mogą dostać nawet o 250 zł więcej. Muszą spełniać tylko jeden warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News