Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > TVP pokaże zimowe igrzyska w Pekinie. Konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich dla TVN
Joanna Leja
Joanna Leja 12.10.2021 02:00

TVP pokaże zimowe igrzyska w Pekinie. Konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich dla TVN

TVP pokaże zimowe igrzyska w Pekinie
JURE MAKOVEC/AFP/East News

Jest umowa między Discovery i TVP. Telewizja Polska pokaże zimowe igrzyska w Pekinie. Telewizja Polska w kanałach otwartych będzie mogła transmitować najważniejsze zawody z zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Natomiast nie wyemituje konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich.

w Polsce od 2015 roku obowiązuje ustawa dotycząca ważnych wydarzeń sportowych, które muszą być pokazywane w otwartej telewizji. Konkursy skoków narciarskich się do nich bez wątpienia zaliczają.

Do tej pory sublicencja na zawody udzielana była Telewizji Polskiej, która pokazywała je w TVP 1, oraz w internecie, skróty zaś pojawiały się w programach informacyjnych TVP Info. Można je również oglądać na Eurosporcie.

TVP nie wyemituje Pucharu Świata w skokach narciarskich

Telewizja Polska boleśnie przekonała się o tym, że to Discovery ma władzę na rynku praw telewizyjnych do dyscyplin zimowych w Polsce. W przypadku konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich prawo do emisji uzyskała stacja TVN.

Od nowego sezonu konkursy rozgrywane poza Polską będzie można obejrzeć w TVN, Eurosporcie i player.pl. TVP wyemituje zawody odbywające się w kraju. Po raz pierwszy w historii polskiej telewizji prywatna stacja wyemituje transmisje całego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Nowy sezon Pucharu Świata rozpocznie się 20 listopada zawodami w Rosji (Niżny Tagił). Prawdopodobnie, tak jak do tej pory, kwalifikacje do zawodów będzie pokazywał tylko Eurosport, a same konkursy będą dostępne w ogólnodostępnej tv.