BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Tusk: Jak można rosyjskim węglem truć polskie dzieci?

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Donald Tusk wygłosił wykład pt. Nadzieja i odpowiedzialność. O konstytucji, Europie i wolnych wyborach. Wykład dotyczył miejsca i roli Polski w Europie, a także konkretnie w Unii Europejskiej. Przewodniczący Rady Europejskiej nawiązaywał zarówno do przeszłości jak i teraźniejszości i przyszłości. Jednak to wychodząc już z sali wykładowej, mówiąc do czekających na niego ludzi, Tusk wyraził kilka opinii ekonomicznych, a także nawiązał do swoich rządów

Węgiel z Donbasu szkodzi Polakom 

Zaczynając od przypomnienia swoich rozmów z górnikami, jakie Donald Tusk starał się prowadzić w czasie kiedy piastował funkcję prezesa Rady Ministrów, nawiązał także do nieuniknionego przejścia na odnawialne źródła energii. Jego zdaniem starania o przekonanie górników do przekwalifikowania i przygotowanie do tego, że w perspektywie czasu Polska musi zrezygnować z produkcji energii pochodzącej z węgla, były dużo senswoniejsze niż obecne działania PiSu. 

Były premier oskarżył PiS o to, że oprócz braku pomysłu na polskie górnictwo decyduje się kupować rocznie węgiel od Rosjan za 3,5 mld zł, który pochodzi dodatkowo z ukraińskiego Donbasu. Jak można rosyjskim węglem truć polskie dzieci? - pytał zgromadzonych ludzi i dziennikarzy Donald Tusk. Nie chodziło tutaj jednak tylko o aspekt ekologiczny, ale również o działanie Polski bardzo szkodzące Ukrainie, bowiem Moskwa dokłada wszelkich starań, aby Donbas od Ukrainy odłączyć. 

Patologiczny zapał do wycinki lasów

Tusk przypomniał także o zarzutach wobec sienie, jakoby miał zamiar sprywatyzować Lasy Państwowe. Zadeklarował, że nigdy nie miał takiego zamiaru i bardzo dziwi go to, że rządzący, którzy wieszczyli upadek polskiego leśnictwa za rządów Platformy Obwytaleskiej, teraz przystąpili do wycinki drzew na masową skalę. Przedoniczący Rady Europejskiej zaangażowanie obecnego rządu w wycinkę drzew nazwał wręcz patologicznym.

Tagi:

Rada EuropejskaDonald Tusk

Podobne artykuły

Polska i Świat

Szef MON zachęca do służby wojskowej. Obiecuje dodatkowe 1000 zł i dodatkowy urlop
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zrobisz jeden błąd i oszuści uzyskają dostęp do Twojego Facebooka
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zawód bezrobotny. W Niemczech zmarł człowiek, który 46 lat żył na koszt państwa i był z tego dumny
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Brawurowa jazda 27-latka z Elbląga. Motocyklista dostał 20 mandatów
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Plastikowy dokument tożsamości odejdzie do lamusa. Czas na mDowód
Czytaj więcej >

Finanse

Aleksander Kwaśniewski o swojej emeryturze. „Zarabiam i jakoś muszę sobie dawać radę”
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]