Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > To koniec znanej sieci sklepów. Idzie pod młotek
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 31.12.2022 18:39

To koniec znanej sieci sklepów. Idzie pod młotek

Główny Inspektorat Sanitarny przestrzega przed niebezpieczną partią herbatników.
EastNews

W marcu przyszłego roku zakończy się konkurs na kupno Krakowskiego Kredensu, sieci sklepów będącej w upadłości. Syndyk zakończył już wycenę sieci i rozpoczyna zbieranie potrzebnych zgód na sprzedaż.

Krakowski Kredens ogłosił upadłość w pierwszy dzień lata 2021 roku. Od tamtej pory syndyk wyceniał majątek spółki w celu przygotowania do jej sprzedaży.

Pod młotek za 2,5 miliona

Jak podaje portal Interia.pl, wycena właśnie została zakończona. Wartość sieci wyceniono na 3,77 mln zł.

Nie oznacza to jednak, że dokładnie tyle będzie wynosił koszt zakupu. Ponieważ charakter sprzedaży jest wymuszony, to po uwzględnieniu dyskonta kwota wynosi 2,45 mln zł.

W 2020 roku przejęciem sieci Krakowski Kredens według Interii interesowały się m.in Carrefour czy Serenity Blue. Wśród potencjalnych nabywców był również E.Leclerc.

Sprawa zakończy się w marcu

Żadna z powyższych sieci nie zaoferowała jednak ceny wyższej niż wartość spółki ogłoszona przez syndyka przed dyskontem. Wszystkie oferty były odrzucane.

Rada Wierzycieli wydała już zgodę na sprzedaż marki. Według organizatorów cytowanych przez Interię, pierwsze oferty na kupno Krakowskiego Kredensu miałyby się pojawić już w styczniu.

Według portalu wiadomoscihandlowe.pl, wszystko powinno być zakończone do marca przyszłego roku. Wtedy zwycięzca otrzyma prawa do marki Krakowskiego Kredensu.