BiznesINFO.pl
Ile kosztuje test na koronawirusa?

Obraz fernando zhiminaicela z Pixabay

Wiele osób próbuje prywatnie wykonać test na koronawirusa. Przeszkodą może być jednak wysoka cena

9 Października 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Służba zdrowia nie przeprowadza testów w kierunku koronawirusa wszystkim chętnym. Część osób w obawie o zdrowie i życie swoje, ale także swoich bliskich decyduje się na prywatne wykonanie testu. Ile kosztuje test na koronawirusa? Dla wielu te pieniądze są

Testy serologiczne wykazują czy w organizmie znajdują się stosowne przeciwciała, co daje odpowiedź czy badana osoba jest zakażona koronawirusem. Z racji na fakt, że państwowa służba zdrowia nie testuje wszystkich chętnych, ale osoby, które po wstępnym wytypowaniu są podejrzewane o nosicielstwo wirusa, wiele osób na własną rękę chce sprawdzić czy są zakażeni. Niestety, ceny testów na nosicielstwo koronawirusa do tanich nie należą. Przeprowadzono analizę cen rynkowych.

Ile kosztuje test na koronawirusa?

Jak czytamy w portalu Money.pl, organizacja prokonsumencka Altroconsumo z Włoch przyjrzała się cenom testów serologicznych w sześciu regionach tego państwa. Z analizy wynika, że nigdzie nie zapłaci się za test mniej niż 65 euro, czyli około 300 złotych. To jednak najniższa możliwa cena. Jak czytamy w raporcie, koszt jednego badania może sięgnąć nawet 160 euro, czyli 720 złotych. Ze względu na zwiększone zainteresowanie testami wydłuża się też czas oczekiwania na wyniki, potrafi on wynieść nawet 5 dni, podaje Altroconsumo. A jak wygląda sytuacja w Polsce?

"Gazeta Wybrocza" podaje, że przeprowadzane w naszym kraju testy przesiewowe kosztują w prywatnych laboratoriach od 400 do 500 zł. Ceny te potwierdzają pracownicy biur podróży, z którymi się skontaktowaliśmy. Wskazują oni, że klienci, którzy wyjeżdżają do krajów, które żądają okazania negatywnego testu na koronawirusa z reguły płacą za taki test około 500 zł.

Tagi:

Koronawiruszdrowiesłużba zdrowiamedycynaceny w polsce

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

FADEL SENNA/AFP/East News

Polska i Świat

Mobilizacja w Rosji. Rutte: Nie należy w niej widzieć zagrożenia dla Zachodu

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zmiany w prawie drogowym od 21 września 2022. Dotyczą pieszych

Czytaj więcej >
Twitter/President of Russia

Polska i Świat

Częściowa mobilizacja w Rosji. Ogłoszenie Putina

Czytaj więcej >
wikimedia.org

Polska i Świat

USA: Putin wkrótce ogłosi mobilizację

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Janusz Kowalski zetknął się z mocną krytyką. Dostał kredki

Czytaj więcej >
Łukaszenka

Polska i Świat

Łukaszenka: „USA pchają Europę do wojny z Rosją na terytorium Ukrainy”

Czytaj więcej >