Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Terlecki mówi o podwyższeniu świadczenia 500 plus. „Mamy jeszcze parę asów w rękawie”
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 25.03.2023 14:23

Terlecki mówi o podwyższeniu świadczenia 500 plus. „Mamy jeszcze parę asów w rękawie”

Politycy prawicy w Sejmie
Jan BIELECKI/East News

Program "Rodzina 500+" był przełomową propozycją partii rządzącej. Od wprowadzenia w 2016 r. zyskał znaczne grono zwolenników. W okresie zbliżających się wyborów, szczególnie teraz, gdy panuje wszechobecna drożyzna, a za 500 zł nie można kupić tyle, ile kilka lat temu, PiS rozważa podniesienie wysokości tego świadczenia, czytamy na stronie money.pl. 

„Rodzina 500+”

W 2015 r. PiS startował do wyborów z kilkoma sztandarowymi postulatami, ale najpopularniejszym z nich było "500 zł na dziecko”. Pierwszy taki program socjalny w Polsce praktycznie w pojedynkę zapewnił PiS wygraną w wyborach. Roczny koszt programu to 41 mld zł

Zbliżają się wybory, zaczynają się wielkie obietnice

W czwartek, 23 marca, lider Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk, zapowiedział, że gdy wygra wybory, wprowadzi nowy programu socjalny. "Babciowe" byłoby świadczeniem przysługującym każdej matce, która zdecyduje się wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim. Miesięczna wysokość świadczenia miałaby wynosić 1,5 tys. zł. Pieniądze trafiałyby do matek aż do ukończenia przez dziecko 3. roku życia. Propozycja ta wywołała burzę w Internecie, a na kontrofertę przedstawicieli partii rządzącej nie musieliśmy długo czekać. 

Terlecki o tym, że PiS zrobił dużo dla Polaków

„Wydaje nam się, a nawet jesteśmy przekonani, że zrobiliśmy dla Polaków tyle, ile było możliwe i że to jednak zauważają. Mam na myśli szczególnie nasze wszystkie programach prospołeczne. Oczywiście, mamy jeszcze parę asów w rękawie i przed wyborami je przedstawimy” - powiedział w rozmowie z portalem i.pl wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki. 

Podwyżka 500 plus

Ryszard Terlecki, zdradził, że partia rządząca nie wyklucza możliwości ewentualnego podwyższenia świadczenia 500 plus

Mamy nadzieję, że nasza wiarygodność jest przekonująca” - powiedział wicemarszałek. „Dobrze o tym wiemy, że waloryzacja tego świadczenia byłaby przydatnaWielokrotnie o tym rozmawialiśmy, ale o decyzji poinformujemy podczas kongresu programowego, kiedy to przedstawimy nasz program wyborczy” - dodał.

Kongres programowy, na którym ogłoszony zostanie program wyborczy PiS, a więc i decyzja ws. możliwej waloryzacji 500 plus, ma odbyć się pod koniec czerwca lub na początku lipca br.