Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Zarobki

Zarobki

biznes-info-640x433
27.02.2020 01:00 Więcej niż 1/3 Polaków kłamie rodzinie o zarobkach. Co trzeci okłamuje drugą połówkę

Zarobki to wciąż bardzo delikatny temat, który niechętnie poruszamy nawet w rozmowie z najbliższymi. Badanie portalu interviewme.pl pokazuje, że 37 proc. Polaków okłamuje swoją rodzinę w kwestii swoich zarobków. Więcej, bo ponad 40 proc. respondentów przyznaje, że źle się czuje rozmawiając z najbliższymi o pieniądzach. Z kolei niemal połowa ankietowanych (46 proc.) nie kryje, że źle by się czuła, gdyby musiała poinformować rodzinę o swoim zadłużeniu.- W kwestii otwartości na rozmowy o pieniądzach wciąż jest wiele do zrobienia. Zwłaszcza że wielu z naszych ankietowanych przyznało się, że zdarza im się kłamać na temat swoich pensji i oszczędności i to najbliższym — rodzinie i partnerom - komentuje wyniki badania Marta Rojewska, ekspertka kariery serwisu InterviewMe i autorka badania.W badaniu przyjrzano się również kwestii finansów w związkach. Okazuje się, że 30 proc. respondentów okłamuje swojego partnera lub partnerkę w kwestii wysokości swojego wynagrodzenia. Nieco więcej, bo 31 proc. ankietowanych przyznaje, że ma oszczędności o których nie mówi swojej drugiej połówce.

Ile zarabia Kaczyński
07.01.2020 01:00 Oświadczenie majątkowe prezesa PiS. Już wiemy, ile zarabia Kaczyński

Wielu Polaków zastanawiało się ile zarabia Jarosław Kaczyński. Choć oficjalnie jest jedynie szeregowym posłem, jednocześnie pełni funkcję prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość, która dzięki większości w Sejmie może niemal samodzielnie sprawować rządy.

PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS 06.03.2007 Spotkanie z aktorami serialu - Odwroceni N/Z:teczka pieniadze
01.01.2020 01:00 Jaki zawód najwięcej zarabia? Rynek pracy bardzo się zmienił

Z tego artykułu dowiesz się:Który zawód jest najlepiej zarabiającym w Polsce i na świecieNa jakim poziomie kształtuje się wynagrodzenie poszczególnych zawodówGdzie w tym wszystkim są freelancerzy

biznes-info-640x433
17.09.2019 02:00 W Lidlu najwięcej zarobisz na magazynie. Szczególnie na jednym stanowisku

Lidl to druga największa w Polsce sieć dyskontów. Pochodząca z Niemiec i wchodząca w skład Schwarz Gruppe sieciówka zatrudnia w naszym kraju ponad 17 tys. osób i cały czas zwiększa zatrudnienie. Co kusi Polaków do pracy w Lidlu? Przede wszystkim zarobki oraz dodatki, benefity oraz świadczenia socjalne, jakie mogą zgarnąć zatrudnieni w sieci Lidl.Ile jednak zarabiają pracownicy Lidla w Polsce? Najmniej na początek dostają pracownicy zatrudnieni jako kasjerzy. Ci mogą liczyć na pensję od 3100 złotych do nawet 3850 złotych miesięcznie brutto. Po dwóch latach pracy mogą liczyć jednak na podwyżkę, która w zależności od miejsca usytowania sklepu wynosi od 3450 złotych brutto do nawet 4350 złotych w większych aglomeracjach.

biznes-info-640x433
26.08.2019 02:00 Zandberg ujawnił swoje wynagrodzenie. Bardzo zaskakujące na tle innych partyjnych liderów

Zandberg tłumaczy, że za pracę na rzecz partii otrzymuje się pensje. Jednak każdy taką samą, a mianowicie na poziomie średniej krajowej. Stąd też jego 5 tys. zł brutto. Przewodniczący Razem mówi, że jest to jedyny jego zarobek. Jak wygląda to na tle innych liderów partii? Bardzo blado, chociaż reszta czołowych polityków nie bierze ze swych partii ani grosza.

biznes-info-640x433
24.07.2019 02:00 Gdzie zarobić 5000 netto? Zawódy, które tyle oferują na początek

Gdzie zarobić 5000 netto? Takie pytanie często zadają sobie osoby, które chcą mieć pensję wyższą niż najniższa krajowa czy planują zmienić ścieżkę swojej kariery zawodowej. Przedstawiamy 5 zawodów, w których zarobki wynoszą 5000 zł netto lub nawet więcej.

biznes-info-640x433
12.07.2019 02:00 Ile pracuje biznesmen? Wszystko zależy od niego

Ile pracuje biznesmen? Na to pytanie niełatwo odpowiedzieć, ponieważ biznesmeni, zwykle działający jako szefowie firm, nie mają norm pracy. Jako, że nie posiadają zwierzchników, nikt nie rozlicza ich z godzin pracy. Jednak jak wskazuje Puls Biznesu, biznesmeni-pracodawcy zwykle pracują więcej od swoich pracowników. Wskazuje na to badanie przeprowadzone przez prof. Dominikę Maison z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, w którym udział wzięło 500 biznesmenów.Zgodnie z wynikami pracodawcy pracują średnio o 8 godzin tygodniowo więcej od swoich pracowników zatrudnionych na etatach, bo 51 godzin, kiedy średnio pracownik wypracowuje tygodniowo 40 - 43 godziny. Co więcej, badania przedstawiają także rozbieżność między pracownikami a pracodawcami, w kwestii brania zwolnień lekarskich czy urlopów. W 2013 roku na takie zwolnienie zdecydowało się ponad 27% etatowców, a biznesmenów niecałe 13%.

biznes-info-640x433
04.07.2019 02:00 Jakie wynagrodzenie ma sołtys? Zaskakująco wysokie

Jakie wynagrodzenie ma sołtys? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Sołtys bowiem, wybierany w trakcie tajnego głosowania przedstawiciel danego sołectwa (jednostki pomocniczej gminy), pełni swoją funkcję społecznie, a za taką nie ma jednego stałego wynagrodzenia. Dietę, bo tak nazywa się wynagrodzenie sołtysa, ustala Rada Gminy. Co ciekawe, wiele osób nie ma nawet pojęcia, że za pełnienie swojej funkcji sołtys otrzymuje jakiekolwiek pieniądze.

biznes-info-640x433
04.07.2019 02:00 Ile zarobić można na emeryturze? Porady dla seniorów

Ile zarobić można na emeryturze? Jeśli chodzi o samą emeryturę, to wiadomo wszystkim w Polsce jedno - nie są to rurki z kremem. Polski emeryt najwięcej otrzymuje ponad 20 tys. złotych, a najmniej - 4 grosze. Średnio emerytura w Polsce nie jest jednak na wyśrubowanym poziomie. Najczęściej wypłacanym świadczeniem jest 1065,60 zł brutto, jak przyznał ZUS. Dlatego też emeryci często muszą naprawdę się nagimnastykować, by zawiązać koniec z końcem.Wielu wówczas myśli o dorobku. Niektórzy emeryci decydują się na taką formę uzupełnienia swojej emerytury, ponieważ taka forma pozostawia im niezależność - w innych wypadkach muszą liczyć na pożyczki lub bliskich, którzy mieliby wesprzeć groszem. Ci, którzy przekroczyli już 60 lat, w wypadku kobiet i 65, w wypadku mężczyzn, mogą legalnie dorabiać bez ograniczeń. Wciąż są jednak emeryci, którzy mogą podreperować swój budżet, ale pod warunkiem, że nie przekroczyli odpowiednich limitów.

biznes-info-640x433
21.06.2019 02:00 Jak obliczyć zarobki na godzinę? Wyjaśniamy krok po kroku

Zarobki na godzinę pracy to jeden w zasadzie z dwóch popularnych form wynagradzania pracownika za jego działalność w ramach stosunku pracy. Oprócz wypłacania pieniędzy za tzw. godzinówkę, możemy też ustalić odpowiednie wynagrodzenie za zakres wykonanej pracy, co z kolei powszechnie zwane jest "pracą na akord".Jednak w tym artykule przyjrzymy się zarobkom pracownika za godzinę. Minimalny poziom tej stawki określany jest przez wysokość stawki płacy minimalnej, jaka obowiązuje w danym momencie, a także przez godziny, jakie wypracowuje w ramach stosunku pracy zatrudniony.

biznes-info-640x433
21.06.2019 02:00 Czy zarobki małżonka mogą pozbawić świadczeń socjalnych? Odpowiadamy

Zarobki małżonka mogą nam stanąć na drodze do uzyskania świadczeń socjalnych. Szczególnie jest to problem, kiedy mowa o świadczeniach takich jak popularne w ostatnich latach 500 plus czy wszelkiego rodzaju stypendia socjalne przyznawane rodzinom z gorszą sytuacją finansową.W ich przypadku bowiem liczony jest dochód na głowę w rodzinie. Jeśli razem z małżonkiem dana osoba przekracza określony poziom wyznaczony przez podmiot wydający świadczenie, nie ma co liczyć na pomoc. Nawet w przypadku, gdy jedna z osób dorosłych w ogóle nie pracuje, a całość dochodów wynika z pensji współmałżonka.

biznes-info-640x433
18.06.2019 02:00 Czy zarobki są tajne? To zależy od kilku czynników

Wynagrodzenie jakie otrzymuje pracownik, to jego dobro osobiste z tego powodu nie wolno ujawniać osobom trzecim jego pensji. Jeżeli pracodawca, ale także inny pracownik firmy ujawni zarobki danego pracownika, to ten ma prawo wystąpić na drogę sądową i oskarżyć szefa lub kolegę z pracy o naruszenie jego dobra osobistego. Z założenia zarobki są tajne, ale czy to nie może doporwadzać do dyskryminacji płacowej?

biznes-info-640x433
18.06.2019 02:00 Czy zarobki urzędników są jawne? Wyjaśniamy

Zarobki urzędników, tak jak innych pracowników są elementem danych wrażliwych. Jednak w niektórych przypadkach można ujawnić wysokość wynagrodzenia.

biznes-info-640x433
17.06.2019 02:00 Jakie zarobki w Norwegii? Znacznie wyższe niż w Polsce

Chociaż do Norwegii spokojnie możnaby było wyjeżdżać dla świeżego powietrza, zdrowego jedzenia i pięknych krajobrazów, to nie ma się co oszukiwać, że najcześciej, a właściwie to prawie zawsze do wyjazdów tam motywują nas zarobki. Norwegia jako jeden z najbogatszych krajów świata jest jednym z nieliczynych na świecie krajów, w którym budżet osiągnął stan garba, zamiast deficytu. Jakby nadwyżki budżetowe jakimi dysponuje Oslo zostały rozdysponowane na poszczególnych Norwegów, to na jednego mieszkańca przydabłoby znacznie powyżej 100 tys. dolarów. Nie ma się więc co dziwić, że kraj jest atrakcyjnym miejscem wyjazdów zarobkowych dla znacznej części Europejczyków.

biznes-info-640x433
17.06.2019 02:00 Jakie zarobki w Biedronce? Wciąż rosną

Zarobki w Biedronce - ile zarabiają pracownicy jednego z najpopularniejszych dyskontów w Polsce? Oprócz pensji kasjerzy - sprzedawcy dostają również różnego rodzaju dodatki.

biznes-info-640x433
17.06.2019 02:00 Jakie zarobki na Ukrainie? Pensje za pracę na Ukrainie

Zarobki na Ukrainie, a także bliskość i otwartość polskiego rynku pracy sprawiają, że wielu Ukraińców i Ukrainek decyduje się na przyjazd nad Wisłę do pracy. W Polsce radzą sobie coraz lepiej, a wielu spośród nich nawet osiedla się tu na stałe. Na jakim poziomie na Ukrainie są więc zarobki, że migrantom ze wschodu tak bardzo opłaca się praca w Polsce?

biznes-info-640x433
17.06.2019 02:00 Jakie zarobki w Lidlu? Można sporo zarobić

Zarobki w Lidlu mogą być satysfakcjonujące tym bardziej, że od 1 marca sieciówka proponuje swoim pracownikom wyższą pensję, niż miało to miejsce wcześniej. Jednak, jak podają oficjalne władze sklepu wynagrodzenia nawet na tych samych stanowiskach różnią się od siebie ze względu na lokalizację sklepu i związanymi z tym kosztami życia.

biznes-info-640x433
10.06.2019 02:00 Ile zarabiają astronauci w NASA? Są bardzo zróżnicowane

Ile zarabiają astronauci w NASA i czy opłaca się narażanie życia dla wypłaty astronauty? To niewątpliwie jedna z najciekawszych ale i najniebezpieczniejszych ścieżek zawodowych na świecie. Praca w przestrzeni kosmicznej choć obecnie jawi się jako bardzo futurystyczna, w przyszłości ma być coraz bardziej powszechna.Ale czy obecnie warto nadstawiać karku, by latać w kosmos? Z pewnością nie może dokonać tego każdy, kto miałby na to ochotę. Proces rekruatcji na astronautę jest bowiem piekielnie ciężki, a przechodzi go zaledwie ułamek z wszystkich tych, którzy biorą w nim udział. Jak podaje Business Insider Polska, w 2017 roku przeprowadzono rekrutację na astronautę do NASA, w której udział wzięło 18,3 tys. osób. Finalnie wybrano jednak grupę 12 z nich. Proces rekrutacji na astronautę jest 74 razy trudniejszy niż ten, który skutkuje dostaniem się na Harvard.

biznes-info-640x433
31.05.2019 02:00 Na siedzeniu przed komputerem można zarobić bardzo dużo pieniędzy, czyli zarobki graczy komputerowych

Na początku organizowano zawody w e-sporcie, aby promować gry komputerowe. Pula nagród była niewielka, ponieważ nie chciano pobierać dużych opłat wejściowych, a nie było możliwości czerpania pieniędzy z innych źródeł.W dzisiejszych czasach organizatorzy takich wydarzeń mają więcej pieniędzy, aby tworzyć ogromne pule nagród. Wydarzenia takie jak Dreamhack zarabiają dziesiątki milionów dolarów, a tylko ułamek z tej kwoty, przeznaczają na nagrody dla samych graczy.