Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Policja

Policja

Policja-patrol-obostrzenia-biznesinfo
08.02.2023 10:29 Oszustwo na „policyjną” akcję. 94-latek przekazał w reklamówce 652 tys. zł

Senior z Mokotowa myślał, że pomaga policjantom i wyniósł przed blok oszczędności swojego życia… w reklamówce. Z ukrycia akcję obserwowali policjanci z wydziału kryminalnego, którzy na gorącym uczynku złapali dwóch nastolatków zabierających ukryte w torbie 652 tys. zł. Trzeciego oszusta złapano kilka dni później.

policja-patrol-warszawa-iberion
07.02.2023 21:59 Szykuje się nowe świadczenie. Dostaną rodziny poległych mundurowych

Polscy posłowie z reguły nie są zgodni i trudno im osiągnąć kompromis, jednak w niektórych sprawach potrafią podjąć współpracę i zagłosować jednomyślnie. Tak się stało w przypadku projektu ustawy o świadczeniu pieniężnym dla rodzin poległych mundurowych.Na posiedzeniu, które odbyło się we wtorek 7 lutego, Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych, a także Komisja Obrony Narodowej obradowały nad projektem ustawy mającej zagwarantować świadczenia pieniężne rodzinom poległych mundurowych - informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

żołnierz-wojsko-wojsko polskie-biznesinfo
06.02.2023 18:48 Wysoka waloryzacja emerytur nie dla wszystkich. Mundurowi nie kryją oburzenia

Tegoroczna waloryzacja emerytur i rent jest na zaskakująco wysokim poziomie. Przewidywany przez rząd wskaźnik waloryzacji miał wynieść 13,8 proc. W ostatnich dniach okazało się jednak, że wyniesie on aż 14,8 proc. Oznacza to, że świadczenia wzrosną o co najmniej 250 zł.Co zaskakujące, większe pieniądze nie będą dostępne dla wszystkich, podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.Marcin Wiącek, Rzecznik Praw Obywatelskich, zaznaczył, że niektórzy żołnierze zawodowi i funkcjonariusze służb mundurowych nie będą mogli liczyć na korzystniejsze świadczenia.Problem dotyczy tych z nich, którzy np. do końca lutego 2023 r. zdecydowali się na odejście na emeryturę.Ustawa z 1 grudnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2023 przewiduje, że uposażenie m.in. żołnierzy zawodowych wypłacane w okresie od 1 marca 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. podlega każdorazowemu zwiększeniu o jedną piątą kwoty różnicy pomiędzy uposażeniem należnym na 1 marca obliczonym na podstawie kwoty bazowej ustalonej w ustawie budżetowej na obecny rok.Takie regulacje skutkują tym, że tegoroczna rekordowa waloryzacja emerytur nie obejmie wielu mundurowych.

pieniądze kalendarz-banknoty-iberion
27.01.2023 07:52 Sejm zdecydował. Mundurowi dostaną dodatek antyemerytalny

W czwartek 26 stycznia Sejm przegłosował nowelizację wprowadzającą dodatek antyemerytalny dla policjantów i żołnierzy. Dodatkowe pieniądze będą wypłacane po 15 latach służby. Podwyżki mają na celu powstrzymać funkcjonariuszy przed przechodzeniem na wcześniejszą emeryturę.

ogórki kradzież
24.01.2023 21:36 Ukradł karton mleka i słoik ogórków. Może spędzić w więzieniu 10 lat

O tak dziwnych przestępstwach nie słyszy się zbyt często. Mężczyzna, który za nim stoi, z pewnością dołączy do listy sprawców najbardziej nietypowych kradzieży w ostatnich miesiącach. Chyba każdy wie, że połączenie mleka oraz ogórków kiszonych nie jest najlepszym pomysłem, ale jak widać, są amatorzy tego rodzaju egzotycznego mixu produktów.W Borzytuchomiu złodziej wyrywając zawias z kłódką, dostał się do piwnicy jednego z domów. Zainteresował się mlekiem oraz ogórkami kiszonymi. Nie zabrał nic poza nimi. Wartość skradzionych produktów wyceniono na zaledwie 20 zł.Policja szybko namierzyła i złapała złodzieja. Jak się okazało, nie zdążył on skonsumować uwielbianych przez Polaków ogórków kiszonych, nie ruszył też mleka.- Bytowscy dzielnicowi otrzymali informację o kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego w Borzytuchomiu. Sprawca miał ukraść produkty spożywcze. Właściciel przekazał policjantom, że włamywacz zniszczył zabezpieczenia w drzwiach jego piwnicy, wyrywając zawias z kłódką – przekazał st. sierż. Dawid Łaszcz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bytowie.27-letni złodziej usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W trakcie interwencji policjant stracił broń
11.01.2023 14:07 Od marca nowe dodatki dla mundurowych. Rząd nie chce fali zwolnień

MSWiA postanowiło wypłacić policjantom i żołnierzom zawodowym dodatek finansowy, co z pewnością podyktowane jest prognozami masowych zwolnień ze służb mundurowych z powodu niskich wynagrodzeń. Dodatek za 15 lat służby będzie kumulował się z innymi benefitami. Już w marcu 2023 r. policjanci i żołnierze, którzy wysłużyli ponad 15 lat dostaną dodatek w wysokości 5 proc. aktualnego uposażenia, które będzie rosło o 1 proc. z każdym kolejnym rokiem służby do maksymalnej wysokości 15 proc., osiąganej po 25 latach służby, czytamy w dzisiejszej "DGP". Nowym dodatkiem mają być objęci pracownicy takich służb jak: policja, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służba Więzienna, Straż Marszałkowska, Agencja Wywiadu, Krajowa Administracja Skarbowa, Służba Ochrony Państwa.

telefon-wiadomość-oszuści-SMS-smartfon-iberion
09.01.2023 15:04 Służby mogą zyskać lepszy dostęp do informacji o obywatelach. Jest projekt zmian w prawie komunikacyjnym

Polski rząd przyznaje, że krajowe przepisy w zakresie retencji danych są niezgodne z prawem UE, ale jednocześnie zamierza poszerzyć obowiązek udostępniania danych Polaków. Takie zmiany zakłada projekt ustawy Prawo komunikacji elektronicznej — informuje Dziennik Gazeta Prawna.

W wyniku tragicznego wypadku życie stracił kierowca samochodu osobowego.
02.01.2023 20:01 Nowe zasady w prawie drogowym. Obejmą kierowców oraz ich rodziny. Można stracić samochód

Niedawna nowelizacja ustawy wprowadza nowe zasady mówiące m.in. o tym kiedy kierowcy mogą stracić samochód. Nowe prawo dotyczy również członków rodzin kierowców, którzy wsiadają za kółko pod wpływem alkoholu.

pexels-ibrahim-boran-8065262-euro
23.12.2022 18:06 Chile: mężczyzna przez pomyłkę otrzymał od pracodawcy 286 pensji. Policja szuka go od pół roku

Już od pół roku służby szukają mężczyzny, który w maju za jednym razem otrzymał na swoje konto bankowe 286 wypłat. Chodzi o pracownika firmy Cial (Consorcio Industrial de Alimentos) — producenta mięs działającego na obszarze prowincji Santiago w Chile.

policja-patrol-eastnews-piotr-molecki
23.12.2022 16:32 Jeśli nie chcesz dostać mandatu przed świętami, lepiej uważaj. Od dziś rusza specjalna akcja policji

W piątek 23 grudnia wystartowała policyjna akcja pod kryptonimem „Bezpieczne święta na drogach”. Intensywne kontrole służb potrwają 5 dni. Do akcji zaangażowane zostaną nieoznakowane radiowozy, w monitorowaniu niebezpiecznych sytuacji na drogach pomogą również drony. Kary za różne przewinienia będą dotkliwe: mandat do 5 tys. zł, 15 punktów karnych, a nawet utrata prawa jazdy.Jak co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia występuje wzmożony ruch pojazdów i pieszych. Dlatego policja zaostrza środki ostrożności na drogach —będzie kontrolować trzeźwość kierowców, prędkość, stan techniczny samochodu, zapięcie pasów u pasażerów czy też sposób przewożenia dzieci. Natomiast w przypadku pieszych służby zwrócą uwagę, czy posiadają oni obowiązkowe elementy odblaskowe.Policja radzi, by wyjeżdżając gdzieś w okresie świątecznym, sprawdzić przed drogą stan techniczny pojazdu, uzupełnić płyny eksploatacyjne i zadbać o odpowiedni bufor czasowy, by potem się nie spieszyć, zwłaszcza że z pewnością w wielu miejscach pojawią się korki, a warunki atmosferyczne w najbliższym czasie mogą być zmienne.

Warszawa. Marsz Niepodległości 2022
22.12.2022 21:34 Wyłącz silnik, albo płać. Policja ostrzega kierowców

Warto pamiętać o tym, że postój z włączonym silnikiem to wykroczenie. Jedynym wyjątkiem są sytuacje, gdy kierowca nie miał wyboru ze względu na warunki na drodze. Sytuacje te opisujemy poniżej.Art. 2 pkt 30 ustawy Prawo o ruchu drogowym mówi, iż za postój można uznać unieruchomienie pojazdu niewynikające z warunków lub przepisów ruchu drogowego, trwające dłużej niż 1 minutę.Istnieje oczywiście wiele sytuacji, kiedy ta zasada nie jest stosowana, np. podczas stania w korku czy przed sygnalizacją świetlną.Kierowcy zapominają o tej zasadzie bardzo często. Zimą podczas takiego postoju silnik nie jest wyłączny chociażby z powodu „auto musi się ogrzać”, jak mówią kierowcy. Taka wymówka jednak nie zrobi żadnego wrażenia na policjantach i w takim wypadku, szansa na otrzymanie mandatu jest duża.

Pani Katarzyna była w szoku jak zobaczyła paragon po zakupie kapusty, pieczarek i cebuli.
18.12.2022 19:30 Większa inflacja to więcej kradzieży w sklepach

Z ostatnich danych opublikowanych przez Komendę Główną Policji nie płyną dobre informacje. Wzrosła ilość przestępstw w sklepach. Kasjerzy i specjaliści rozkładają ręce.Komenda Główna Policji opublikowała w ostatnich dniach nowe statystyki dotyczące przestępstw popełnianych w sklepach. Dane nie napawają optymizmem.Od początku roku aż do października liczba kradzieży w porównaniu z 2021 rokiem wzrosła o blisko 30 proc. Jak podaje portal money.pl, w porównaniu z 2020 jest jeszcze gorzej. Wzrost w tym kontekście to już 58 proc.

telefon marchewki
14.12.2022 18:10 Zamówił przez internet drogi telefon. Zapłacił 5 tys. zł. W paczce przyszły dwie marchewki

Mieszkaniec Rudy Śląskiej myślał, że znalazł w internecie doskonałą okazję. Telefon klasy premium, który praktycznie we wszystkich sklepach kosztuje ponad 7000 zł, był oferowany za jedyne 5000 zł. Skorzystał więc z ”okazji” i zamówił go.Mężczyzna zgodził się na przesyłkę za pobraniem. Przekazał pieniądze kurierowi. Otworzył paczkę. W środku znajdowało się pudełko, które nie pasowało do modelu, który zamówił.Następnie otworzył pudełko i…jego oczom ukazały się dwie marchewki, niezbyt ładne, ale wyglądające na świeże.Mężczyzna zgłosił sprawę policji. Poprosili oni firmę kurierską o zablokowanie wpłaconych pieniędzy. - Gdyby rudzianin zapłacił przelewem przed wysłaniem przesyłki, szansa na odzyskanie pieniędzy byłaby mniejsza – przekazał Arkadiusz Ciozak, rzecznik policji z Rudy Śląskiej.

policja-droga-kontrola-mandat-samochod-jezdnia-zima-snieg-kmp-czestochowa
14.12.2022 13:44 Ostrzeżenie przed nieprawidłowym parkowaniem. Mandat może wynieść nawet 5 tys. zł

Na wjeździe do miast można zobaczyć tablicę, która informuje o możliwym mandacie za nieprawidłowe parkowanie wynoszącym nawet 5 tys. złotych. Teoretycznie takiego znaku w prawie drogowym nie ma. Są jednak sytuacje, w których kierowca może otrzymać tak wysoką karę.

złodziej butli z gazem 2
12.12.2022 21:29 Seryjny złodziej butli z gazem zatrzymany

- Mężczyzna był już karany za kradzieże z włamaniem, dlatego za te przestępstwa odpowie w warunkach recydywy – informuje policja.1 grudnia ktoś włamał się na teren firmy z siedzibą w Gdańsku. Właściciel zgłosił policji, że ktoś ukradł w sumie 10 butli z gazem, które znajdowały się na stojaku.- Sprawca uszkodził kłódkę metalowego stojaka i ukradł łącznie 10 butli gazowych. Pokrzywdzony wycenił straty na prawie 2,5 tys.zł – przekazała podkom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.Po przeanalizowaniu monitoringu, policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę z Gdańska podejrzanego o tę kradzież.

policja-droga-mandat
09.12.2022 19:55 Straciła prawo jazdy i dostała wysoki mandat. Policja przestrzega kierowców

Kierująca osobową toyotą nie ustąpiła pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez przejście oraz nie zastosowała się do poleceń osoby uprawnionej do kierowania ruchem. Za brawurowy wjazd na jezdnię kobieta dostała kilka mandatów w wys. 3 tys. zł oraz 30 punktów karnych. Jest to równoznaczne z utratą prawa jazdy. O sprawie poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Ełku. Z kolei na Twitterze zamieszczono nagranie tego incydentu.Niedobry kamerkowicz wysłał film na policję, w wyniku czego Pani kierująca została ukarana mandatem w wysokości 3000 zł i przygarnęła 30 punktów karnych. pic.twitter.com/G8xBcqLpMe— bandyta z kamerką (@BandytaZKamerka) December 8, 2022

pieniądze-monety-portfel-biznesinfo
06.12.2022 09:47 Będą nowe świadczenia dla służb mundurowych. Dodatkowe pieniądze trafią do nich już w przyszłym roku

W poniedziałek 5 grudnia premier Mateusz Morawiecki zadecydował o zwiększeniu funduszy dla służb mundurowych. Dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone na podwyższenie kwoty dodatku terenowego dla policjantów oraz funduszu nagród. Wprowadzone zostaną również dodatki graniczne i świadczenia motywacyjne dla funkcjonariuszy pracujących minimum 15 lat. Kierownictwo MSWiA oraz związkowcy apelują do funkcjonariuszy, którzy postanowili przejść na emeryturę, by ponownie przemyśleli swoje decyzje.Nowe rozwiązania wejdą w życie już w marcu 2023 roku.

pieniądze (1)
03.12.2022 11:13 Oszukali ją metodą „na pellet”. Straciła kilka tysięcy złotych

Mieszkanka powiatu nowodworskiego znalazła w internecie atrakcyjne ogłoszenie sprzedaży pelletu. Nie sprawdziła wiarygodności strony internetowej, złożyła zamówienie i zapłaciła 2 tys. zł. Efekt? Kobieta nie otrzymała towaru i straciła wpłacone pieniądze – czytamy w portalu WP Finanse. Internetowym oszustom nie brakuje kreatywności, dlatego policja apeluje, by kupując opał, zachować szczególną ostrożność.

węgiel-kamienny-east-news
30.11.2022 09:40 Biedaszyby w Wałbrzychu. Mieszkańcy wykopują węgiel z… ogródka

Wysokie ceny węgla kamiennego skłoniły mieszkańców Wałbrzycha do uruchomienia tzw. biedaszybów – nie tylko na terenie własnych posesji, ale i w lesie. Tymczasem wydobywanie węgla samodzielnie, bez koncesji, jest w Polsce zakazane. Dlatego policja i Straż Miejska kieruje do sądu wnioski przeciwko samozwańczym górnikom, a dziury po wydobyciu – zasypuje. Jest ich jednak tak wiele, że nie nadąża – alarmuje portal Money.pl.

Komu przysługuje dodatek do emerytury w związku z odchowaniem 4 dzieci?
28.11.2022 16:05 Jeżeli nie odpowiesz policjantowi na jedno konkretne pytanie, zapłacisz nawet 5 000 zł kary

W Polsce, jak i w każdym innym kraju nie brakuje dziwnych przepisów oraz sytuacji, w których można dostać mandat. Jedną z nich, o której mało kto wie, opisujemy poniżej.Czy wiedziałeś o tym, że w momencie gdy policja zapyta cię kto prowadził twój samochód w przeszłości, w konkretnym terminie i nie będziesz w stanie udzielić odpowiedzi, możesz dostać wysoki mandat?Tego rodzaju pytania mogą paść w sytuacjach, gdy twój samochód, który prowadził ktoś inny brał udział w przestępstwie czyli np. osoba, której pożyczałeś samochód spowodowała wypadek.Oczywiście w przypadkach, gdy nie masz w zwyczaju pożyczać samochodu lub jedyną osobą, której go pożyczasz jest mąż lub żona, nie powinno być problemu z przypomnieniem sobie, kto w danym dniu prowadził twój samochód.Jednak nie brakuje osób, które mają wiele samochodów, lub nie koniecznie wiele, ale za to mają duże rodziny i stale użyczają komuś samochodu. Kolejna opcja to mieszanka dwóch powyższych sytuacji - masz kilka samochodów oraz dużą rodzinę i wielu znajomych, którym często pożyczasz samochód.Problem z pamięcią to oczywiście tylko jeden z potencjalnych powodów, dla których nie będziemy w stanie udzielić odpowiedzi na pytania policji. Na pewno nie brakuje osób które pamiętają, ale nie będą chciały podać tożsamości osoby, która prowadziła ich samochód z innych powodów, np. mają coś do ukrycia.W każdym bądź razie, niezależnie od okoliczności, kara nie ominie właściciela samochodu.

Ważne
27.11.2022 21:32 Polskie służby ćwiczą ochronę Baltic Pipe przed potencjalnym atakiem terrorystycznym

Policja oraz inne służby ćwiczą na wypadek ataków terrorystycznych na ważne obiekty infrastruktury, takich jak np. niedawno zbudowany gazociąg Baltic Pipe.Ćwiczenia miały miejsce kilka dni temu. Odbywały się w różnych lokalizacjach. Jednym z tych miejsc był terminal LNG znajdujący się w Świnoujściu.Ostatnie ataki na gazociągi Nord Stream oraz Nord Stream 2 pokazały jak kruche jest bezpieczeństwo niektórych, bardzo ważnych obiektów infrastrukturalnych. Jak łatwo jest zniszczyć wart miliardy dolarów gazociąg. Można to zrobić dosłownie w kilka sekund. Dlatego tak ważna jest praca nad udoskonalaniem systemów bezpieczeństwa oraz lepsze przygotowanie się do namierzania zagrożeń, zanim one jeszcze nastąpią.

policja-droga-kontrola-mandat-samochod-jezdnia-zima-snieg-kmp-czestochowa
26.11.2022 10:47 Bezpieczne Andrzejki 2022. Więcej patroli policji na drogach

W ten weekend rusza akcja “Bezpieczne Andrzejki 2022”. Policjanci będą sprawdzać przede wszystkim trzeźwość.

pijany-kierowca-zatrzymany-policja
21.11.2022 20:06 Rząd będzie zabierał mienie nie tylko nietrzeźwym kierowcom. Ich rodziny też stracą dobytek

W wyniku nowelizacji przepisów Kodeksu karnego, zmieniają się zasady dotyczące konfiskowania samochodu osobie, która prowadziła go pod wpływem alkoholu.

policja-droga-kontrola-mandat-samochod-jezdnia-zima-snieg-kmp-czestochowa
20.11.2022 21:27 Będziesz jechać na światłach, a i tak wlepią Ci 3 tys. zł mandatu. Policja sprawdza jakość żarówek

19 listopada policja rusza z dużą akcją kontroli świateł w samochodach. Oświetlenie złej jakości, nie spełniające podstawowych standardów stawowi bardzo duże zagrożenie i jest przyczyną wielu wypadków. Zdarzają się kierowcy, który montują na własną rękę różnego rodzaju zamienniki żarówek (retrofity). Jest to zazwyczaj oświetlenie wykonane w technologii LED. Ich instalowanie jest w Polsce nielegalne.Tego rodzaju przypadki będą z pewnością wyłapywane, a kierowcy karani.

Więzienie
17.11.2022 19:28 Pół roku więzienia za zorganizowanie wesela w czasie zakazów covidowych

Podczas obowiązywania zakazów, które wyraźnie zabraniały organizowania dużych imprez, pewien przedsiębiorca w Białegostoku zignorował je. Sprawa trafiła do sądu i została rozstrzygnięta na niekorzyść pozwanego.

Oszustwo na SMS. Policja i KNF apelują
09.11.2022 16:01 Kupon na zakupy w Żabce za 2000 zł. Nie daj się nabrać

Przestępcy nie próżnują. Ich najnowszy pomysł to podawanie się za Żabkę i oferowanie rzekomo darmowych kuponów ma zakupy w kwocie do 2 tys. zł.Chociaż zbliża się sezon świąteczny/zakupowy i różne sieci oraz firmy na pewno będą oferowały ciekawe promocje i rabaty, po internecie krążą również linki do akcji zaprojektowanych przez oszustów.Jeżeli na twój telefon przyszedł sms o treści "Otrzymałeś kupon na zakupy od Żabka" nie otwieraj go. Jest to oszustwo. Ktoś podaje się za Żabkę i oferuje darmowe kupony na zakupy.Każdy kto kliknie w ten link zobaczy wiadomość "Zaloguj się i odbierz kupon do 2000 zł. Nominały kuponów: 100, 200, 500, 1000, 2000".Strona wykorzystuje wizerunek Zabka Polska, nie daj się nabrać. Oszuści chcą w ten sposób zdobyć dane do twojej karty płatniczej.Linki prowadzące do oszustw prawie zawsze mają dziwne przekombinowane nazwy, końcówki. Domeny firm przeważnie prowadzą do stron tych firm o tej samej nazwie.W przypadku sklepu zabka, będzie to strona zabka.pl.W przypadku sieci biedronka, będzie to zapewne biedronka.pl/kupony, a nie biedronka-kupony.com.plJeżeli widzisz np. stronę o nazwie zabka-promocje.net(dziwna nazwa), zanim klikniesz, warto sprawdzić na oficjalnej stronie zabki(zabka.pl), czy oferuje w tej chwili tego rodzaju promocję, jaka jest przedstawiana w smsie, emailu, który otrzymałaś/eś.Jeżeli dostajesz smsy z linkami do X firmy, zanim klikniesz w link, zawsze uważnie i dokładnie przyglądaj się nazwie domeny w podanym linku.Jeżeli nie widać nazwy domeny, to wystarczy, że najedziesz kursorem myszy na baner/zdjęcie(nie klikaj na nie, tylko najedź). W takim wypadku adres odnośnika powinien pojawić się nad paskiem zadań, po lewej stronie.„Informujemy, że Żabka Polska nie prowadzi żadnej akcji smsowej skierowanej do klientów, które są według doniesień medialnych rozsyłane do wybranych osób. Ostrzegamy klientów przed możliwością oszustwa i przypominamy, że wszystkie nasze akcje promocyjne znajdują się na oficjalnej stronie www.zabka.pl oraz w aplikacji Żappka" – podaje Żabka.Uwaga‼️Ostrzegamy przed nowym wariantem kampanii phishingowej. Oszuści wysyłają SMS-y z linkiem prowadzącym do rzekomego bonu na zakupy w Żabce. Po kliknięciu w odnośnik otwiera się strona wykorzystująca wizerunek @ZabkaPolska🐸 z informacją o otrzymaniu kuponu o wartości 2000zł. pic.twitter.com/HkGtWpqLcZ— CERT Polska (@CERT_Polska) October 29, 2022

Kiedy jest dobry czas, by wymienić opony zimowe na letnie?
27.10.2022 21:48 Zmiana opon na zimowe od 1 listopada albo mandat. Policja wyjaśnia

Kilka dni temu, pewien popularny serwis internetowy opublikował informację o tym, że w tym roku należy zmienić opony na zimowe od 1 listopada. Jeżeli kierowca tego nie zrobi, zapłaci karę.

Zabił partnerkę, bo "coś w nim pękło", tygodniami mieszkał z jej zwłokami. Jest akt oskarżenia przeciwko Pawłowi J.
26.10.2022 16:05 Nowe oszustwo "na węgiel". Na co uważać

Kryzys energetyczny sprawił, że wielu z nas stara się szukać okazji, szczególnie na tańszy węgiel, aby zaoszczędzić. Polacy są znani ze swojej zaradności i ”kombinowania”.Oczywiście w kombinowaniu nie ma nic złego, tak długo, jak niełamane jest prawo.Większość osób poświęcających swój czas na poszukiwaniu okazji, wychodzi na tym dobrze. Niestety nie wszyscy.Oszuści nie próżnują i starają się wykorzystać obecną, ciężką dla wielu osób sytuację , której efektem są wysokie ceny za energię.