Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Mundurowi chcą rabatów na Orlenie. Mówią o trudnej sytuacji materialnej i moralnym obowiązku
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 10.08.2023 20:07

Mundurowi chcą rabatów na Orlenie. Mówią o trudnej sytuacji materialnej i moralnym obowiązku

Policjant wsiadający do radiowozu
Marek BAZAK/East News

Money.pl informuje, że służby mundurowe chcą specjalnych zniżek dla członków branżowych związków zawodowych. Napisali w tej sprawie list do prezesa Orlenu, Daniela Obajtka.

Wystosowano pismo do Obajtka

3 sierpnia br. Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych wystosowała prośbę do prezesa Orlenu, Daniela Obajtka. Organizacja, która zrzesza związki zawodowe strażników więziennictwa, policjantów, strażaków, straży granicznej i służby celnej zwróciła się z pytaniem do prezesa Orlenu o możliwość przyznania rabatów na stacjach Orlen. Zniżki mieliby otrzymywać członkowie związków zawodowych zrzeszonych w organizacji.

Tym osobom nie grozi zwolnienie z pracy, mają specjalną ochronę. Są jednak wyjątki

Rabat na paliwo i artykuły pozapaliwowe

”Zwracam się z pytaniem, czy istnieje możliwość, aby Polski Koncern Naftowy Orlen SA zawarł z nami umowę, na mocy której członkowie organizacji związkowych zrzeszonych w Federacji ZZ SM byliby uprawnieni do rabatów przy zakupie paliwa i artykułów pozapaliwowych na stacjach PKN Orlen S.A.” - czytamy w liście.

Związkowcy wskazują, że służby zrzeszone w związki zawodowe „mają ogromny wkład w zapewnienie bezpieczeństwa wewnętrznego Kraju”.  Zwracają również uwagę na niekorzystną sytuację materialną pracowników mundurowych, częste odbywanie służby poza miejscem zamieszkania oraz wzrastające zagrożenie polskich granic.

W ZUS-ie czekają pieniądze, ale wypłata nie nastąpi z automatu. Trzeba złożyć wniosek.

"To moralny obowiązek"

„PKN Orlen, jako spółka Skarbu Państwa, ma niejako moralny obowiązek wsparcia funkcjonariuszy i pracowników bezpośrednio zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa, również wewnętrznego, obywatelom naszej Ojczyzny”.

Związkowcy wskazują, że podpisanie umowy przyznającej taki rabat nie byłoby niczym nowym. „Podobną umowę PKN Orlen zawarł w kwietniu br. zawarł z Komisją Krajową NSZZ „Solidarność”. 

Tagi: Policja Orlen