Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Euro

Euro

Bułgaria chce przyjąć euro w ciągu trzech lat, kiedy my?
07.03.2021 01:00 Bułgaria ma wejść do strefy euro w 2024 roku. Władze kraju mają już plan

Z tego artykułu dowiesz się:Bułgaria chce w 2024 roku przystąpić do strefy euroDlaczego zdaniem mediów będzie to trudneJak przebiega w Polsce dyskusja w tej kwestii

Kurs złotego w lutym 2021 r.
17.02.2021 01:00 Kursy walut: Upadek złotego, giganci zyskują

Z tego artykułu dowiesz się:Jaki jest kurs złotego względem najważniejszych walutJakie wydarzenia miały wpływ na notowania złotówkiCo w perspektywie krótkoterminowej i długoterminowej oznacza deprecjacja waluty

Czy euro z 2002 roku jest ważne?
10.01.2021 01:00 Czy euro z 2002 roku jest ważne? Zapewne wciąż masz je w szufladzie

Z tego artykułu dowiesz się:Za rok minie 20 lat od wprowadzenia euro,W 2013 roku wyemitowano nową serię banknotów,Czy euro z 2002 roku jest ważne

Polska-unia europejska-falaga-biznesinfo
03.01.2021 01:00 "Rozmowy o KPO trwają". Miliardy dla Polski nadal w zawieszeniu

Rzecznik Komisji Europejskiej Eric Mamer przekazał w poniedziałek na konferencji prasowej w Brukseli, że rozmowy z polskimi władzami w sprawie Krajowego Planu Odbudowy ciągle trwają. Polska do dziś nie otrzymała zaliczki ze środków na Krajowy Plan Odbudowy. Co więcej, do dziś ten plan nie został zaakceptowany przez Komisję Europejską. Bruksela postawiła w tej sprawie twarde warunki. Chodzi o Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Unijny komisarz UE ds. obrony i jednolitego rynku, Thierry Breton, zapytany przez portal rp.pl, czy wypłata unijnych środków na Krajowy Plan Odbudowy jest możliwa w tym roku. – Nie widzę już takiej możliwości. Ale też prowadzimy intensywne negocjacje z Polską, aby możliwie szybko uruchomić te środki – powiedział eurokrata.

Frank szwajcarski, dolar i euro w górę
06.07.2020 02:00 Psychologiczna bariera przebita. Kurs franka szwajcarskiego rośnie

Poniedziałkowy kurs walut przyniósł informację o wzrostach franka szwajcarskiego i dolara amerykańskiego. Złotówka traci jednak i do pozostałych najważniejszych walut. Kredytobiorcy zadłużeni w walutach obcych nie zaczną tego tygodnia od najlepszych wiadomości. Prezentujemy poniżej oficjalną tabelę średnich kursów Narodowego Banku Polskiego z 06.07.2020 z 6:00.

Fran szwajcarski w dół
30.06.2020 02:00 Frankowicze mogą spać spokojnie. Szwajcarska waluta pikuje

Frank szwajcarski pikuje. Pozostałe waluty także tracą na rzecz złotego. Przyglądamy się najnowszym kursom walut. Wiele osób ma powody do radości.

biznes-info-640x433
25.08.2019 02:00 Niemiecki ekspert ostrzega Polskę przed euro

Euro ma niedługo się załamać. Strefa wspólnej unijnej waluty przeżyła już mniejsze i większe turbulencje, ale to, co czeka ją w przyszłym roku, to prawdziwy kataklizm. Tak przynajmniej przewiduje Markus Krall, niemiecki ekonomista, który zajmuje się oceną ryzyka w gospodarce. W rozmowie z PAP Krall przekonuje, że Polska nie powinna wchodzić do strefy euro, ponieważ tę czeka załamanie w przyszłym roku. Załamanie to doprowadzić ma do upadku strefy euro.Nieefektywne przedsiębiorstwa zatruwają portfolio banków, których są klientami. Gdy te przedsiębiorstwa wreszcie zaczną upadać, będzie to jednocześnie oznaczało ogromną falę strat dla instytucji finansowych. Tak poważną, że system bankowy weurolandzie czeka zapaść - ocenia Krall.

biznes-info-640x433
11.07.2019 02:00 Kolejne 2 kraje chcą dołączyć do strefy euro, chociaż nie będzie już tak łatwo

Chorwacja formalnie wchodzi na ścieżkę przyjęcia Euro. Być może nową walutę przyjmie już za 4 lata. Do podobnego kroku szykuje się Bułgaria. Ministrowie finansów strefy euro zaakceptowali 8 lipca wniosek Zagrzebia o wejście do europejskiego mechanizmu kursów walutowych (ERM2). W praktyce chodzi o powiązanie kuny sztywnym kursem kuny z euro przez dwa lata. Jest to niezbędne przez dołączeniem nowego kraju do strefy euro. Obowiązkowy reżim kuny będzie obejmował konieczność utrzymywania waluty krajowej w przedziale plus/minus 15% wokół tzw. kursu centralnego, który będzie dopiero ustalony. Być może Chorwacja wejdzie do strefy euro w 2023 roku.

biznes-info-640x433
11.07.2019 02:00 Banknot z podobizną czeskiego piosenkarza. O nominale 0 euro, jednak jego wartość może sięgnąć 8 tys. koron

Czesi postanowili w nietypowy sposób uhonorować swojego ulubionego piłkarza, Karela Gotta umieszczając jego podobiznę na… banknocie. Co więcej, banknot ten będzie miał nominał 0 euro.Karel Gott uznawany jest za najbardziej znanego czeskiego (wcześniej czechosłowackiego) piosenkarza w historii. W ciągu swojej kariery sprzedał prawie 100 milionów płyt. Biorąc pod uwagę jego ogromny wkład w czeską muzykę oraz jego 80. urodziny, Czesi wydali unikalne banknoty z jego portretem. Sprzedaż specjalnego pamiątkowego banknotu euro z portretem Karela Gotta rozpocznie się dokładnie w dniu 80. urodzin, czyli 14 lipca. Chociaż nie będzie można nim płacić, ponieważ jego wartość nominalna będzie wynosić zero euro, szacuje się, że zyska dużą wartość w przyszłości.

biznes-info-640x433
02.05.2019 02:00 Petru rozpoczął walkę o wprowadzenie Euro, będzie uczył Polaków czym jest europejska waluta

Polacy się boją wspólnej waluty, ta bojaźń wynika z niewiedzy, a tą niewiedzę i obawy wykorzystuje PiS strasząc Polaków euro - mówił Ryszard Petru przed billboardem, który został rozwieszony w centrum Warszawy i prezentuje dwie strony europejskiej monety. Na przodzie mamy klasyczną reszkę 1 euro, na rewersie zaś orła, którego znamy z monet wybijanych przez Narodowy Bank Polski. Tym samym polityk planuje oswoić Polaków z perspektywą przyjęcia euro - informuje PAP.

  • 1
  • 2