biznes finanse video praca handel Eko Energetyka polska i świat O nas
Obserwuj nas na:
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Banknot z podobizną czeskiego piosenkarza. O nominale 0 euro, jednak jego wartość może sięgnąć 8 tys. koron
Paulina Musianek
Paulina Musianek 11.07.2019 02:00

Banknot z podobizną czeskiego piosenkarza. O nominale 0 euro, jednak jego wartość może sięgnąć 8 tys. koron

Banknot z podobizną czeskiego piosenkarza. O nominale 0 euro, jednak jego wartość może sięgnąć 8 tys. koron
Biznesinfo.pl

Czesi postanowili w nietypowy sposób uhonorować swojego ulubionego piłkarza, Karela Gotta umieszczając jego podobiznę na… banknocie. Co więcej, banknot ten będzie miał nominał 0 euro.

Karel Gott uznawany jest za najbardziej znanego czeskiego (wcześniej czechosłowackiego) piosenkarza w historii. W ciągu swojej kariery sprzedał prawie 100 milionów płyt. Biorąc pod uwagę jego ogromny wkład w czeską muzykę oraz jego 80. urodziny, Czesi wydali unikalne banknoty z jego portretem. Sprzedaż specjalnego pamiątkowego banknotu euro z portretem Karela Gotta rozpocznie się dokładnie w dniu 80. urodzin, czyli 14 lipca. Chociaż nie będzie można nim płacić, ponieważ jego wartość nominalna będzie wynosić zero euro, szacuje się, że zyska dużą wartość w przyszłości.

Banknot z Gott jako inwestycja

Jak twierdzi Jindřich Jirásek, organizator targów Collector Fair, eurobanknot euro z Karelem Gottem to dobra inwestycja. Na portalu Aukro.cz już widnieją ogłoszenia o chęci zakupu tych banknotów za 5000 koron mimo tego, że w dniu sprzedaży ich cena ma wynosić 50 koron.

Dzięki renomie Karela Gotta i faktowi, że banknoty kolekcjonerskie są hitem, cena może wzrosnąć jeszcze bardziej - powiedział Jirásek. Według niego, ceny banknotów mogą sięgnąć nawet siedmiu lub ośmiu tysięcy koron.

Zainteresowani będą mogli kupić banknoty w Supraphon Musicpoint na placu Jungmann w Pradze.

Bądź na bieżąco - najważniejsze wiadomości z kraju i zagranicy
Google News Obserwuj w Google News
Paulina Musianek
O autorze
Paulina Musianek
Redaktor BiznesINFO
Wydawca Biznesinfo. Absolwentka dziennikarstwa oraz zarządzania i marketingu. Wcześniej zajmowała się tworzeniem treści marketingowych i działaniami pr-owymi dla NGOs, m.in. Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Interesuje się metodami wpływu społecznego, psychologią biznesu i mindfulness. Uwielbia trekking, spanie w namiocie i trudne warunki. Prywatnie kociara. Uważa, że jedyną stałą w życiu jest zmiana.
Zobacz wszystkie artykuły autora >
Tagi: Euro Czechy
Wybór Redakcji
Jagody słoik
Tak oszukują na jagodach. Przed zakupem koniecznie sprawdź jeden szczegół
Euro, Komisja Europejska, KE, pieniądze, Polska 7,9 mld euro, dotacje, dofinansowanie
Ogromne dofinansowanie dla Polski. Jest decyzja Komisji Europejskiej ws. kolejnych środków
Pieniądze
Nawet 1978,49 zł co miesiąc za urodzenie dziecka. Tym kobietom należy się dodatek z ZUS
System kaucyjny
Kaucja za butelki i puszki do likwidacji? Konfederacja składa projekt do Sejmu
Recykling
Nowy rodzaj puszek trafił do Polski. Za takie opakowanie kaucji nie odzyskasz
telefon z PRL
Arcytrudny quiz o PRL. To nie tylko długie kolejki i kartki na mięso. Sprawdź się
Wybór Redakcji
BiznesINFO.pl
Obserwuj nas na: