BiznesINFO.pl > Emerytura

Emerytura

pieniądze
02.10.2023 19:37 Będą dodatkowe pieniądze. Korzystne zmiany dla emerytów

Od czerwca tego roku emeryci mają powód do zadowolenia. Nowe, bardziej elastyczne przepisy pozwalają emerytom na zwiększenie swoich dochodów z działalności zawodowej bez ryzyka zmniejszenia świadczeń emerytalnych otrzymywanych z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Emerytura Lecha Wałęsy
30.09.2023 20:16 Emerytura Lecha Wałęsy. Były prezydent nie jest zadowolony

Dwa lata temu Lech Wałęsa ujawnił, że jego emerytura nie była wystarczająca, aby pokryć wszystkie wydatki. Minęło trochę czasu, a były prezydent ponownie poruszył tę sprawę w mediach - pomimo zmian, nadal nie jest zadowolony z wysokości swojego świadczenia.

Pieniądze dla seniorów
28.09.2023 21:39 1500 złotych dodatku dla seniorów. Dostanie każdy, wystarczy spełnić warunek

W sezonie wyborczym pojawia się wiele obietnic świadczeń i dodatków dla najstarszych mieszkańców Polski. Jednak w tym konkretnym przypadku seniorzy mogą liczyć na zastrzyk gotówki w wysokości 1000 zł. Co najważniejsze, pierwsze przelewy już miały miejsce.

pieniądze
28.09.2023 17:43 Znalazły się dodatkowe pieniądze dla emerytów. Doskonałe wiadomości od ZUS

Polacy nawet po przejściu na emeryturę mogą nadal pracować i zarabiać dodatkowe pieniądze. Niemniej jednak, obecne przepisy nie są dla tej grupy do końca korzystne. Jeżeli dochody z dodatkowych zajęć są relatywnie wysokie, może to wpłynąć na wysokość przyznawanych im świadczeń emerytalnych.

Pieniądze dla emerytów
27.09.2023 16:19 Seniorzy załamują ręce. Nie będzie zapowiadanego świadczenia

Wydawałoby się, że nie ma już koncepcji na kolejne świadczenia dla emerytów. Na początku roku tezie tej zdawały się przeczyć prace Senatu w sprawie otrzymanej petycji, proponującej nowy dodatek. Znamy kolejne szczegóły.

Emerytura z ZUS
25.09.2023 08:40 ZUS rozdaje 5540 zł dla każdego seniora. Nie trzeba w ogóle pracować

Niewiele jest świadczeń, które ZUS wypłaca seniorom bez wyjątku. A jeszcze mniej takich, które są dostępne bez przepracowania ani jednego dnia. Tym bardziej niektórych może zaskoczyć fakt, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych może wypłacić aż 5540,25 zł w postaci jednego dodatku.

Emeryci liczący pieniądze
22.09.2023 11:30 Politycy o 13. i 14. emeryturze. „Nie wolno dawać prezentów tym, którzy mają wysokie emerytury”

Obecny rząd robi wiele, żeby wesprzeć seniorów. Jedną z najbardziej kontrowersyjnych decyzji, która dzieli opinię publiczną, było przyznanie 13. i 14. emerytur. Jedni twierdzą, że finansowa pomoc od państwa starszym osobom się po prostu należy. Z kolei drudzy uważają, że jest to “rozdawanie publicznych pieniędzy” i “prezenty dla wyborców”. Serwis o2.pl zapytał kilku polityków, co sądzą o tych świadczeniach.

Pieniądze w walucie euro
21.09.2023 19:24 Niemiecka emerytura po 5 latach pracy. Kwota zaskakuje

Niemiecka emerytura jedynie po pięciu latach pracy jest możliwa, jednak trzeba spełnić ściśle określone warunki. W jakiej wysokości będzie można pobierać świadczenie? Wyjaśniamy.

Anna Grodzka
21.09.2023 17:46 Jaką emeryturę ma Anna Grodzka? Jest bardzo skromnie. "Muszę spinać budżet"

Znana polityczka Anna Grodzka od pewnego czasu jest już na emeryturze. Okazuje się, że jej emerytura prezentuje się bardzo skromnie. Choć mogłaby spokojnie odpoczywać po wielu latach pracy, ciesząc się m.in. możliwością rozwoju pasji, myśl o skromnym budżecie sprawia, że jej życie nie wygląda zbyt kolorowo. Jaką zatem emeryturę otrzymuje Anna Grodzka? 

pieniądze
21.09.2023 09:59 Najwyższa emerytura w Polsce. Pracował 62 lata, nigdy nie był na L4, zgarnia majątek

ZUS przypomina, że emerytura jest prawem, a nie obowiązkiem pracownika. Późne przejście na emeryturę może znacząco wpłynąć na wysokość świadczenia. Obecny rekordzista pracował 62 lata, zanim zdecydował o przejściu na emeryturę.

emerytura, emeryci, seniorzy
20.09.2023 20:48 Ważna wiadomość dla emerytów. Przygotujcie się na 4500 zł ekstra z ZUS

Od początku września emeryci otrzymują 14 emerytury łącznie ze swoimi świadczeniami. Jednak, co równie istotne, na horyzoncie jawią się jeszcze większe pieniądze. Mianowicie chodzi o waloryzację rent i emerytur. Zatem wkrótce seniorzy otrzymają dodatkowe 4500 zł. Wszystko przez wzrost wynagrodzeń, o czym poinformował Główny Urząd Statystyczny. 

Pieniądze w portfelu
20.09.2023 20:25 Wielkie zmiany dla emerytów i rencistów. ZUS podał nowe kwoty

Najnowsze dane opublikowane przez GUS pokazują, że inflacja w Polsce nadal jest dwucyfrowa. Polacy na każdym kroku odczuwają drożyznę, a szczególnie ciężko mają emeryci i renciści, którzy muszą  utrzymać się za pieniądze wypłacane im przez ZUS. Chcąc uregulować opłaty za czynsz, rachunki, leki czy raty, muszą oni podejmować się dodatkowych prac. Okazuje się, że od września mogą dorobić mniej.

Emerytury wielu Polaków będą zagrożone
20.09.2023 13:48 Emerytury Polaków zagrożone. Szykuje się wielka afera, będzie sporo pozwów

Wraz z Nowym Rokiem w życie wchodzą zmiany w emeryturach. Takiego trzęsienia ziemi, jakie nastąpi w konsekwencji tych zmian, mało kto się raczej spodziewał. Świadczenia wielu Polaków są bowiem zagrożone - nie jest wykluczone, że w przypadku pozwów w tej sprawie będziemy mieli do czynienia z istną lawiną.

emerytura
19.09.2023 18:49 Tak wzrosną emerytury w 2024 roku. Poznaliśmy szczegóły

Emeryci z niecierpliwością wyczekują waloryzacji emerytur, która nastąpi już 1 marca 2024 roku. Już teraz możemy jednak sprawdzić prognozy świadczeń emerytalnych na przyszły rok. Zostały one sporządzone przede wszystkim w oparciu o to, co obecnie przedstawił rząd. Na jaką podwyżkę mogą liczyć seniorzy?

ZUS i pieniądze
16.09.2023 17:33 ZUS już potwierdził. Są osoby z milionami na kontach

Odkładanie pieniędzy na emeryturę to dość dyskusyjna sprawa. Sporo Polaków w ogóle jednak nie wie, ile pieniędzy ma zgromadzonych na swoim subkoncie emerytalnym. A z doniesień Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że milionerów pod tym kątem jest sporo.

Emeryci
16.09.2023 16:43 Nadciąga emerytalny dramat. Polacy nie mieli pojęcia

Emerytury Polaków od dawna stanowią kluczowy element kampanii wyborczej. Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza poprzestawać na “trzynastkach” i “czternastkach”. Niedawno partia zapowiedziała emerytury stażowe. Były szef rady nadzorczej ZUS Robert Gwiazdowski alarmuje, że wcale nie będzie tak kolorowo, jak obiecują politycy.

pieniądze
12.09.2023 12:25 ZUS wypłaci dodatkowo 294,39 zł. Pieniądze czekają nie tylko na seniorów

Seniorzy, którzy ukończyli 75. rok życia, bez problemu mogą uzyskać dodatek pielęgnacyjny. Okazuje się jednak, że ze wsparcia mogą skorzystać także młodsi Polacy. Jaki jest warunek otrzymania dodatkowych pieniędzy?

emerytka-pieniadze-emerytury-stazowe
12.09.2023 11:19 Rząd chce rewolucji w emeryturach. Zmiany mogłyby objąć ponad 70 tys. osób rocznie

Kampania wyborcza trwa w najlepsze – partie polityczne prześcigają się w prezentowaniu nie tylko nowych, ale i starych pomysłów. W czasie sobotniej konferencji Prawa i Sprawiedliwości prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział wprowadzenie emerytur stażowych. Dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego, wskazuje, że w pierwszych latach z tego rozwiązania mogłoby skorzystać ponad 70 tys. osób rocznie. Druga strona medalu jest taka, że zapewnianie niskich świadczeń dla wielu osób będzie oznaczać biedę.

ZUS, koperta, kobieta, pieniądze
09.09.2023 11:12 Seniorzy dostaną list od ZUS-u. Lepiej go nie przegapić

„Fakt” podaje, że w ciągu najbliższych tygodni emeryci i renciści powinni spodziewać się listu od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Warto go odebrać, bo Zakład wystosuje do seniorów ważne pismo.

euro-pieniadze-senior
07.09.2023 10:40 Nadchodzi europejska emerytura. ZUS nie weźmie w tym udziału

21 sierpnia br. prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Ogólnoeuropejskim Indywidualnym Produkcie Emerytalnym (w skrócie: OIPE). Rozwiązanie to pozwoli gromadzić oszczędności w euro i to już od ukończenia 15. roku życia. Co trzeba wiedzieć o europejskiej formie emerytury, kto nie może z niej skorzystać i czy te pieniądze można dziedziczyć?

dodatek
06.09.2023 21:24 Miliony emerytów w Polsce może świętować. Szykuje się nowy dodatek

Nadchodzące wybory są powodem gorących dyskusji między politykami m.in. w kontekście proponowanych zmian w systemie emerytalnym. W Senacie pojawiła się niedawno inicjatywa obywatelska, która rozważa wprowadzenie nowego świadczenia mającego na celu poprawę sytuacji finansowej seniorów.

pieniądze
06.09.2023 14:50 Wcześniejsza emerytura. Od stycznia ważne zmiany

1 stycznia 2024 roku wejdą w życie przepisy zmieniające ustawę o emeryturach pomostowych. W czerwcu 2023 r. ZUS wypłacił 40,8 tys. emerytur pomostowych. 

Pieniądze z ZUS
06.09.2023 10:46 Kolejne doniesienia o czternastkach. Jeszcze w tym tygodniu

Wypłaty czternastej emerytury trwają od kilku dni. Zostały podane konkretne statystyki dotyczące osób, które już otrzymały czternastkę, a także o wypłaconych sumach. Nie jest to jednak koniec, ponieważ w tym tygodniu będą miały miejsce następne przelewy.

Pieniądze
05.09.2023 17:33 Świetne wiadomości dla Polaków. Dwa tys. zł minimalnej emerytury i pięć tys. zł minimalnego wynagrodzenia

Powołując się na prognozy przygotowane przez Ministerstwo Finansów, „Fakt” podaje, że w najbliższych latach możemy spodziewać się przeciętnej emerytury w wysokości dwóch tys. złotych, a minimalnego wynagrodzenia na poziomie pięciu tys. złotych. Kiedy dokładnie to nastąpi?

Banknoty w potrfelu
04.09.2023 13:40 Dorabiasz na emeryturze, uważaj. Zmieniły się limity, możesz zyskać mniej

Seniorzy posiadający emeryturę, jeżeli potrzebują więcej pieniędzy, mogą sobie dorobić . Jednakże nie oznacza to, że można zarobić dowolną ilość pieniędzy. Obowiązują bowiem limity - które, pechowo, wraz z początkiem września zostały podniesione.

Pieniądze, kobieta, mężczyzna
01.09.2023 21:05 Egzekucja komornicza. Wyjaśniamy, ile komornik może zabrać z emerytury lub renty

W dobie wszechobecnej drożyzny każdy z nas może się znaleźć w trudnej sytuacji finansowej. Dotyczyć to może również osób starszych, które nie mogąc liczyć na wsparcie rodziny, szukają pomocy finansowej w innych miejscach. W takich sytuacjach warto wiedzieć, że komornik nie może zająć całego świadczenia, ale może je znacznie uszczuplić, informuje Interia Biznes. O jakich kwotach mówimy?

14. emerytura
31.08.2023 13:15 14. emerytura. Ruszają wypłaty z ZUS, znamy kwoty i terminy

Wraz z początkiem września ruszą wypłaty dodatkowego świadczenia dla emerytów. Mowa oczywiście o czternastej emeryturze. Znamy również kwoty, które w najbliższych tygodniach trafią do seniorów.

Emerytura
31.08.2023 10:37 Przełom w kwestii wieku emerytalnego. Jest propozycja zmian

Powraca temat reformy systemu emerytalnego w Polsce. Tym razem na wokandzie znalazł się sam wiek emerytalny - padły propozycje jego zmiany. Jest zatem możliwość, iż będzie można wcześniej przejść na emeryturę.