Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Emerytura

Emerytura

Emerytury IKE
23.09.2020 02:00 To już pewne. Będziemy mieć niższe emerytury. "To największa fala wypłat w historii"

Najnowsze dane wskazują, że wypłat z IKE i IKZE w tym roku było 9 razy więcej niż przed rokiem. Portal Interia ustala, że koronawirus nie jest jedyną przyczyną masowego eksodusu Polaków z IKE.

Emerytura poniżej minimum
22.09.2020 02:00 333 tys. emerytów pobiera głodowe świadczenia. Najniższa emerytura w Polsce wręcz porusza

Dane są alarmujące. Aż 333,4 tys. seniorów pobiera emeryturę niższą niż minimalna. A będzie tylko gorzej. Jeżeli nie zreformujemy naszego systemu emerytalnego za 10 lat liczba osób pobierających emeryturę niższą niż minimalna wyniesie aż 641 tys. szacuje Federacja Pracowników Polskich. Jaka jest najniższa emerytura wypłacana w Polsce? Informacja powoduje, że łzy same napływają do oczu.

Emerytury będą głodowe
15.09.2020 02:00 Członek rady nadzorczej ZUS kategorycznie o przyszłych emeryturach. "Trzeba powiedzieć wyborcom prawdę"

Emerytury naszych dziadków i rodziców, które względnie pozwalają na przeżycie będą dla pokolenia osób obecnie pracujących nieosiągalne. Robert Gwiazdowski, członek rady nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych bije na alarm i wskazuje, że jeżeli nie będziemy oszczędzać indywidualnie na jesień życia, nie będziemy mieli za co zrobić podstawowych zakupów, gdy ten czas już nadejdzie.

Emerytura stażowa
04.09.2020 02:00 Emerytury stażowe. ZUS wypłacałby pieniądze przed sześćdziesiątką. Kiedy wejdą w życie?

Emerytury stażowe to pomysł prezydenta Andrzeja Dudy. Zakłada on, że prawo do przejścia emeryturę nie będzie związane z osiągnięciem odpowiedniego wieku, ale wystarczy stosowny staż pracy. Kiedy pomysł wejdzie w życie i co oznacza dla emerytów?

Zaświadczenie o zatrudnieniu
02.09.2020 02:00 Chcesz wziąć kredyt? Potrzebujesz tego dokumentu. Co powinno zawierać zaświadczenie o zarobkach i ile czasu ma pracodawca na jego wydanie?

Zaświadczenie o zarobkach jest dokumentem wydawanym przez pracodawcę na prośbę pracownika. Jest ono przydatne w wielu życiowych sytuacjach. O zaświadczenie o zarobkach może zapytać nas bank przy ocenie naszej zdolności kredytowej, będzie ono potrzebne w ZUS-ie, jeżeli chcemy dorobić sobie do renty czy emerytury nie tracąc jednocześnie prawa do pobierania świadczenia. Zaświadczenie potrzebne jest przy ubieganiu się o wiele rządowych lub lokalnych dotacji, ale także by zapisać dziecko do przedszkola lub przy wnioskowaniu o alimenty.