Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Emerytura

Emerytura

Emerytury z dodatkami
16.07.2020 02:00 Nowe dodatki do rent i emerytur. Jeszcze w 2020 roku emeryci mogą sporo zyskać. Pieniądze, które mogą ci się należeć

Co roku w marcu ZUS dokonuje waloryzacji rent i emerytur. Mało kto jednak ma świadomość, że świadczenie emerytalne możemy podwyższyć o niemałe kwoty za pomocą dodatków. Warto być na bieżąco, ponieważ do pobierania dodatkowych pieniędzy uprawnionych jest wiele osób. A wiele z nich nie zdaje sobie z tego sprawy. Przyglądamy się dodatkom emerytalnym i rentowym. Polecamy także zapoznać się ze wstępnymi planami dla emerytów na 2021 rok.

Emerytura 12 tysięcy złotych
07.07.2020 02:00 Przeliczenie emerytur niemal pewne, decyzja Senatu zapadła. Można otrzymać dodatkowe 12 tys. złotych

W 2013 emerytury w Polsce przeszły przez reformę, która uderzyła w emerytki urodzone w 1953 roku. Po długich bataliach sądowych i orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego udało im się wywalczyć swoje prawo. Jak pisze DGP, w czwartek senat uchwalił ustawę, która umożliwi im pobranie wyrównania oraz przeliczenie świadczenia.

OFE najgorsze na świecie
02.07.2020 02:00 Jeśli masz kapitał w OFE, lepiej usiądź. Twoje pieniądze były inwestowane najgorzej na świecie

OFE będą zlikwidowane w 2021, środki - po potrąceniu 15% "opłaty przekształceniowej", trafią na Indywidualne Konta Emerytalne. Okazuje się, że nasze pieniądze zgromadzone w funduszach emerytalnych nie były najlepiej inwestowane. Dane z OECD pokazują, że polskie OFE były najgorzej inwestującymi funduszami na świecie.