Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Prezes ZUS o wypłacie emerytur. Pieniądze jeszcze przed świętami
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 06.12.2022 14:53

Prezes ZUS o wypłacie emerytur. Pieniądze jeszcze przed świętami

Pieniądze w ramach kolejnych dopłat niedługo mają trafić do Polaków, rząd przygotowuje kolejne programy
East News

ZUS poinformował, kiedy na konta trafią emerytury. Seniorzy oraz osoby pobierające 500 plus mogą się spodziewać pieniędzy jeszcze przed świętami. 

Wypłata emerytury z ZUS jeszcze przed świętami

‘Fakt” zwrócił uwagę, że ZUS wypłaca emerytury w kilku terminach, a ostatni z nich wypada na 25 dzień miesiąca. 25 grudnia to jednak pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, w dodatku jest to niedziela. Prezes ZUS uspokaja jednak, że wypłaci świadczenia przed świętami.

-Emeryci i renciści, którzy zwykle swoje świadczenie otrzymują 25. dnia miesiąca, nie muszą się obawiać, że w grudniu dostaną je dopiero po świętach Bożego Narodzenia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zadbał o to, by wszystkie te osoby otrzymały emerytury i renty najpóźniej 23 grudnia – zapewnia prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS, w rozmowie z "Faktem".

Jak zauważa “Fakt” wypłaty  500 + także są realizowane w ciągu kilku terminów w miesiącu, z czego ostatni przypada 22 grudnia. Przed świętami pieniądze dostaną zatem również osoby, które otrzymują  to świadczenie.

Świąteczne wydatki coraz droższe

 Według danych GUS, ceny towarów w październiku 2022 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 17,9 proc. Z badania przeprowadzonego przez Barometr Providenta wynika, że w tym roku Polacy wydadzą na święta średnio 1259 zł - to o 307 zł więcej niż w ubiegłym roku.

Obecnie najniższa emerytura w Polsce wynosi 1388,44 zł brutto. Od marca 2023 roku kwota ta wzrośnie i wyniesie 1588,44 zł. W 2023 roku rząd przeznaczy na waloryzację świadczeń emerytalnych rekordową kwotę 41,8 mld zł.

Tagi: Emerytura ZUS