Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Dzień Wolny Od Pracy

Dzień Wolny Od Pracy

praca przy laptopie
16.07.2024 11:45 Dodatkowe 5 dni urlopu dla każdego. Wiele osób nie ma o tym pojęcia

Dodatkowe 5 dni urlopu przysługuje wszystkim pracownikom. Wielu z nich wciąż nie ma pojęcia o istnieniu takiej możliwości. To efekt wprowadzonej w ubiegłym roku dyrektywy unijnej dotyczącej work-life-balance oraz warunków pracy.

laptop
08.06.2024 21:27 Dodatkowe 2 dni płatnego urlopu. Polacy rzadko z niego korzystają

Pracownicy mogą skorzystać z dodatkowych dwóch dni płatnego urlopu. Okazuje się, że wciąż niewiele osób wie o takiej możliwości i Polacy rzadko z niej korzystają. Komu konkretnie przysługuje urlop z powodu siły wyższej? Wyjaśniamy.

laptop, kobieta
21.05.2024 21:57 Dłuższe urlopy dla wszystkich Polaków? Padła zaskakująca propozycja

Dłuższy urlop wypoczynkowy to marzenie niejednego pracownika. Zdecydowana większość Polaków ucieszyłaby się z powodu takiej zmiany. Jak się okazuje, związkowcy “Solidarności” przedstawili rewolucyjną propozycję. Dokumenty w tej sprawie trafiły już na biurko ministry rodziny, pracy i polityki społecznej.

ZUS
02.05.2024 12:26 ZUS wydał ważny komunikat. Utrudnienia dla Polaków w majówkę

Rozpoczął się długi weekend majowy. Choć 2 maja nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, to wiele firm wtedy nie pracuje. A jak będzie działał tego dnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych? Na stronie internetowej instytucji pojawił się komunikat w tej sprawie.

laptop, ręce
03.04.2024 10:33 Dodatkowy płatny urlop. Polacy nie mają o tym pojęcia

Większość Polaków nie ma pojęcia, że przysługuje im dodatkowy urlop. Mogą z niego skorzystać w momencie, gdy będą poszukiwać nowego zatrudnienia. Nadprogramowe wolne nie należy się jednak wszystkim. Kto konkretnie może wziąć dodatkowy urlop? 

ZUS
20.03.2024 15:19 ZUS wydał pilny komunikat. Tego dnia nie załatwisz żadnej sprawy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał pilny komunikat. Tuż przed Wielkanocą Polacy nie będą mogli załatwić swoich spraw w żadnej placówce. Wszyscy, którzy planują wybrać się na dniach do ZUS-u, powinni o tym wiedzieć. Przedstawiamy szczegóły.

Kalendarz, dłoń, długopis
05.03.2024 14:57 Czy Wielki Piątek jest wolny od pracy? Polacy nie będą zachwyceni

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Przed Niedzielą Wielkanocną obchodzona jest również Wielka Sobota i Wielki Piątek, kiedy to w kościołach odprawiana jest Liturgia Męki Pańskiej. Dla wiernych z pewnością jest to ważny dzień, ale czy również jest on wolny od pracy? 

praca przy komputerze
27.01.2024 15:13 Polska firma wprowadza czterodniowy tydzień pracy

Chociaż czterodniowy tydzień pracy to na razie tylko niewyraźna sugestia, niektóre firmy wprowadzają ją w życie już teraz. Prace nad skróceniem tygodnia pracy ruszą w Herbapol Poznań już  w tym roku.

Donald Tusk
29.12.2023 22:51 Świetne wieści na koniec roku, będzie dodatkowy dzień wolny. Zapadła oficjalna decyzja

Wielu Polaków może być wręcz wniebowziętych. Ministerstwo Finansów oraz Prezes Rady Ministrów wydali zarządzenia, które czynią dzień 2 stycznia dniem wolnym od pracy. Kto może skorzystać z dodatkowego wolnego po sylwestrowych zabawach?

Plaża w Łebie podczas wakacji
18.11.2023 12:25 Kalendarz urlopowy w 2024 r. W taki sposób możesz mieć nawet miesiąc wakacji

Układ dni ustawowo wolnych od pracy w przyszłym roku kształtuje się niezwykle sprzyjająco. Potrzeba bowiem jedynie 12 dni, aby łączna długość wolnego przekroczyła aż 30 dni.

Flaga Polski
03.11.2023 18:02 Dodatkowy dzień wolny od pracy. Komu będzie przysługiwał?

Narodowe Święto Niepodległości w tym roku wypada w sobotę, czyli w dzień wolny od pracy. W związku z tym pracownicy mogą liczyć na dodatkowy dzień urlopu. Komu będzie przysługiwał?

Cmentarz, groby
24.10.2023 14:59 Wszystkich Świętych i Zaduszki już niedługo. Co z dniami wolnymi od pracy?

Za tydzień w Polsce przypada święto Wszystkich Świętych. Wielu mieszkańców ruszy na groby bliskich, bardzo często przemierzając co najmniej połowę kraju. Ustawowo jest to dzień wolny od pracy, co ułatwi sprawę. Jak jednak wygląda kwestia Dnia Zadusznego? Czy 2 listopada będzie w tym roku wolny od pracy?

Kalendarz
08.07.2023 18:08 Prezydent otrzymał petycję. Możliwe kolejne dni wolne od pracy

Do Kancelarii Prezydenta RP wpłynęła ciekawa petycja. Jej autorzy chcą, aby w kalendarzu pojawiły się dodatkowe dni wolne od pracy. Powodem ma być interes publiczny.