Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > ZUS wydał ważny komunikat. Utrudnienia dla Polaków w majówkę
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 02.05.2024 12:26

ZUS wydał ważny komunikat. Utrudnienia dla Polaków w majówkę

ZUS
Fot. materiały własne

Rozpoczął się długi weekend majowy. Choć 2 maja nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, to wiele firm wtedy nie pracuje. A jak będzie działał tego dnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych? Na stronie internetowej instytucji pojawił się komunikat w tej sprawie.

Czy ZUS jest otwarty 2 maja?

2 maja obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Choć jest to bardzo ważne święto dla obywateli naszego kraju, to nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Niektóre firmy nie pracują tego dnia, ale Polacy mogą skorzystać z usług większości instytucji. 

Jak się okazuje, Zakład Ubezpieczeń Społecznych również przyjmuje klientów 2 maja, choć harmonogram godzin otwarcia jest nieco zmieniony. Polacy powinni o tym pamiętać, jeśli planują tego dnia wizytę w Zakładzie w celu załatwienia swoich spraw.

ZUS rozsyła pilne listy do emerytów. W kopercie dwa ważne pisma

Utrudnienia dla Polaków w majówkę

W majówkę wystąpią pewne utrudnienia dla Polaków. Zakład Ubezpieczeń Społecznych umieścił na swojej stronie internetowej specjalny komunikat. Jak się okazuje, sale obsługi klientów oraz infolinia ZUS będą czynne 2 maja, ale do godziny 15:00. 

Przepraszamy za utrudnienia - czytamy w komunikacie zamieszczonym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Sprawę w ZUS załatwisz bez wychodzenia z domu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w komunikacie przypomina, że klienci mogą załatwiać swoje sprawy bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych. Zmiana godzin otwarcia placówek i infolinii nie powinna więc stanowić dużego kłopotu dla większości Polaków. 

Warto przypomnieć, że z Platformy Usług Elektronicznych możemy korzystać 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. PUE ZUS działa również w dni, które są ustawowo wolnymi od pracy. 

Zobacz także: Polacy zapłacą nowy podatek od ogrzewania. Ile będzie wynosiła opłata?