Telewizja zmienia częstotliwość
pikepro.com
Autor Redakcja BiznesInfo - 2 Czerwca 2020

Dziś ty także możesz stracić dostęp do telewizji. Wszystko zależy od sprzętu, jaki masz w domu

Telewizja zmienia dziś częstotliwość. Dojdzie do niej w nocy z 2 na 3 czerwca, czyli już za kilkanaście godzin. Jest to bardzo ważna informacja przede wszystkim dla tych osób, które dopiero będą kupowały dekoder DVB-T. Wszyscy zainteresowani kupnem nowych odbiorników DVB-T już od dziś będą musieli zwracać uwagę na jeden szczegół.

Telewizja szykuje zmiany

Warto zwrócić uwagę na to, że istnienie naziemnej telewizji cyfrowej jest już swoistym standardem. Jednakże najważniejszą kwestią regulującą dostęp do kanałów telewizyjnych jest ustawienie dekoderów na odpowiednich częstotliwościach, bez których sygnał nie może być odbierany w dobrej jakości. Zespół TVP poinformował, że właśnie w nocy z 2 na 3 czerwca zostanie przeprowadzona zmiana częstotliwości nadawania programów telewizji naziemnej.

Wojsko przejmie bezrobotnych. 3 tys. zł za miesiąc szkoleniaWojsko przejmie bezrobotnych. 3 tys. zł za miesiąc szkoleniaCzytaj dalej

Telewizja Polska podaje, że zmiany będą dotyczyły takich kanałów jak TVP1 HD, TVP2 HD, TVP3, TVP Info HD, TVP Historia, TVP Sport, TVP Rozrywka i TVP ABC. Odbiorcy nie powinni jednak martwić się tym faktem, ponieważ odbiorniki telewizyjne samoistnie przestroją się na nowe pasmo nadawania, a ponadto zaktualizują listę programów telewizyjnych.

Niestety właściciele starszych modeli telewizorów czy dekoderów muszą liczyć się z tym, że będą musieli ręcznie wyszukać kanały w ustawieniach za pomocą pilota i samodzielnie zmienić ustawienia na nowsze.

Wszystko związane jest z drugim procesem reformacji zapoczątkowanej 30 marca, związanej z szeroko pojętym rozwojem telefonii komórkowej w standardzie 5G. Sam standard, wzbudza wiele kontrowersji wśród społeczeństwa, mając zarówno tyle samo zwolenników, co przeciwników.

Jednakże w związku z ww. procesem tzw. "reformingu", nastąpiła konieczność zwolnienia pasma 700 MHz. Zmianą została także objęta szeroko zwana organizacja multipleksów telewizji naziemnej, dowiadujemy się z serwisu finanse.wp.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wojsko przejmie bezrobotnych. 3 tys. zł za miesiąc szkolenia
2. Nie żyje 22-latka napadnięta i zgwałcona w kościele. Tragedia, o której piszą największe, światowe media

Nowy mandat w kodeksie wykroczeń. Policjanci ściągną z portfela nawet 1,5 tys. złNowy mandat w kodeksie wykroczeń. Policjanci ściągną z portfela nawet 1,5 tys. złCzytaj dalej

Dekodery zmienią częstotliwość

Zmiany, które są zaplanowanie na dzisiaj dotyczyć będą wszystkich ogólnopolskich multipleksów, jak podaje "SAT Kurier" będą dotyczyć następujących obszarów rezerwacyjnych:

· MUX 1 - Elbląg (z k. 43 na 27), Koszalin (z 44 na 23), Świnoujście (z 58 na 21);
· MUX 2 - Białogard (z k. 50 na 35), Elbląg (z 25 na 21);
· MUX 3 - Białogard (z k. 60 na 38), Gdańsk (z 48 na 22), Jelenia Góra (z 49 na 24), Koszalin (z 23 na 48), Kraków (z 50 na 22), Piła (z 60 na 33);
· MUX 4 - Gdańsk (z k. 52 na 25), Lębork (z 52 na 25);
· MUX L4 - Świdnica, Wrocław (z k. 24 na 27).

Zanim kupisz nowy dekoder:

Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak przypomina "SAT Kurier", że decydując się na zakup nowego odbiornika odbiorcy powinni zwrócić uwagę, czy "jest on przystosowany do odbioru sygnału w standardzie DVB-T2/HEVC". Użytkownicy powinni ponadto sprawdzić czy dekoder obsługują najnowszy standard HbbTV 2.0.1, który ma obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku.

Kontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grupKontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grupCzytaj dalej

Reasumując - nie ma w tym momencie konieczności wymieniania odbiorników telewizyjnych na nowsze. Pytanie jednak na jak długo, bo biorąc pod uwagę dynamiczność rozwoju technologii informacyjnych czy medialnych, być może Polacy już niedługo będą musieli być skazani na spory wydatek w postaci nowych dekoderów w swoich mieszkaniach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 6-latka wpadła do stawu. Trwa akcja reanimacyjna
  2. Media obiegła smutna wiadomość. Fatalny finał poszukiwań 4-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności
Od momentu narodzin, po 18 lat i dorosłość. Wiemy już, ile kosztuje wychowanie jednego dziecka w PolsceOd momentu narodzin, po 18 lat i dorosłość. Wiemy już, ile kosztuje wychowanie jednego dziecka w PolsceCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News