BiznesINFO.pl

Pikist/DMCA

Tanie mieszkania w Warszawie i Radomiu. Wojsko ogłasza przetargi w mazowieckim, jest z czego wybierać

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Tanie mieszkanie w Warszawie to nie oksymoron. Dzięki ofertom przetargowym Agencji Mienia Wojskowego można zdobyć lokale za bezcen. W przetargach wystawiono wiele lokali użytkowych, mieszkań, ale także parkingów czy gruntów pod zabudowę. Sprawdzamy co ma do zaoferowania mieszkańcom województwa mazowieckiego AMW.

Przetargi na tanie mieszkania

Nim nasz optymizm na widok cen mieszkań sięgnie zenitu warto wiedzieć jak działają przetargi AMW. Otóż cena ofertowa jest ceną wywoławczą, a każdy uczestnik przetargu może przebić naszą propozycję oferując wyższą kwotę. Ponadto niezależnie od wskazanej przez nas kwoty musimy wpłacić wadium. Wynosi ono od 5 proc. do 20 proc. ceny wywoławczej. W przypadku, gdy to nasza oferta będzie najlepsza, wadium jest zaliczane jako pierwsza wpłata. Jeżeli ktoś przebije naszą ofertę, wadium jest zwracane.

Wpłaconą kwotę możemy stracić w przypadku, gdy wygramy przetarg, ale „rozmyślimy się” i nie podpiszemy finalnej umowy nabycia lub wynajęcia nieruchomości. W pozostałych przypadkach nasze pieniądze są bezpieczne, wszak trafiają do wojska.

Tanie mieszkania Radom

Agencja Mienia Wojskowego ogłosiła przetargi na lokale w całym województwie mazowieckim. Pośród atrakcyjnych lokali i działek na uwagę zasługują te położone w Radomiu. Co ma do zaoferowania AMW w drugim co do wielkości mieście województwa mazowieckiego? Do nabycia są miejsca postojowe oraz lokale użytkowe, a ceny wywoławcze zaczynają się już od... 80 zł.

AMW chce wynająć 3 miejsca postojowe o powierzchni około 15 m.kw. Są one położone w Radomiu, przy ulicy Królowej Jadwigi 21. Cena wywoławcza za jedno miejsce to zaledwie 80 zł.W Radomiu znaleźć możemy także wielofunkcyjny lokal, który ma charakter zarówno mieszkaniowy, jak i usługowo-handlowy czy biurowy. Mieści się on przy ulicy Jana III Sobieskiego. Na sprzedaż jest mieszkanie o powierzchni aż 85 mkw., a cena wywoławcza to jest nie 90 tys. złotych, a więc nieco ponad 1000 zł za mkw. Okazja jest niesamowita, bowiem przeciętna cena za metr w tym mieście to ponad 4 tys. złotych.

Tanie mieszkania w Warszawie

Tanie lokale i to w Warszawie? Tak, to możliwe. AMW ma do zbycia w stolicy ogromne ilości nieruchomości. Kupić lub wynająć można lokale użytkowe oraz miejsca postojowe. Ceny są niesamowicie atrakcyjne i kształtują się znacząco poniżej wartości rynkowej.

Parkingi i garaże:AMW oferuje atrakcyjny najem garaży i miejsc postojowych. Okazja jest fenomenalna i wie o tym każdy, kto próbował znaleźć wolne miejsce parkingowe na warszawskich osiedlach. Gdzie i za ile możemy pozostawić nasze auta? Od 100 złotych do wynajęcia są dwa miejsca postojowe przy ul Płatnerskiej w Rembertowie, od 160 zł zaparkujemy na Frontowej. 150 zł wynosi cena wywoławcza prawie 20-metrowego garażu w Wesołej, przy Pl. Wojska Polskiego. Potrzebujemy miejsca bliżej Centrum? Od 134 zł wynająć można postój na Elektoralnej na Woli. Dla mieszkańców północnych dzielnic przygotowano liczne miejsca przy ul. Skarbka z Gór, gdzie ceny zaczynają się od 200 zł za miejsce postojowe.

Lokale użytkowe:Najem miejsca pod prowadzenie biznesu w Warszawie nie musi oznaczać astronomicznych sum. AMW chętnie wynajmie lokale użytkowe położone w naprawdę atrakcyjnych lokalizacjach. Co można nająć w Warszawie? W cenie 7700 zł wystawiono 128-metrowy lokal użytkowy położony przy ul. Puławskiej 23/25, za 4000 zł do wzięcia jest 90-metrowa nieruchomość przy Al. Niepodległości, a za 310 zł 27-metrowy lokal położony przy ul. Ogrodowej nieopodal ruchliwego ronda Kercelak. AMW ma do zaoferowania także atrakcyjne lokale w samym Centrum stolicy. Ceny są zabawnie niskie, bo np. za 22-metrowy lokal przy Brackiej należy zapłacić jedynie 2080 zł czynszu.

Przetargi są dostępne na stronie Agencji Mienia Wojskowego. Opisane są tam szczegółowe zasady uczestnictwa, a także opisano krok po kroku procedurę przetargową.

Tagi:

WarszawaRadommieszkanie

Podobne artykuły

Polska i Świat

Bezprawnie wykorzystano wizerunek Roberta Makłowicza. "Pokaźna kwota" zadośćuczynienia
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Dziś pierwsza w historii transmisja na żywo z Marsa. Wiemy, gdzie obejrzeć to wyjątkowe wydarzenie
Czytaj więcej >

Polska i Świat

PESEL cenniejszy od nazwiska. Coraz mniej osób wie, jak zadbać o bezpieczeństwo danych osobowych
Czytaj więcej >

Handel

Znana amerykańska sieć restauracji niebawem wkroczy na polski rynek. Pierwsze otwarcie w lipcu
Czytaj więcej >

Polska i Świat

PKP Intercity przygotowuje nowość dla pasażerów. Możliwe tańsze bilety
Czytaj więcej >

Polska i Świat

USA blisko bankructwa. Problemy supermocarstwa
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska i Świat

Turystyka

Paula Drechsler

Uwaga na lewe oferty wakacyjne. W internecie aż się od nich roi
Czytaj więcej >
Polska i Świat

Paula Drechsler

Polscy studenci z nietuzinkowym projektem. Będzie wspierał bezpieczeństwo psów
Czytaj więcej >
Polska i Świat

Paula Drechsler

Rząd chce opleść Polskę siecią. Przeznaczy na to nawet 10 mld zł
Czytaj więcej >
Polska i Świat

Paula Drechsler

Sceny jak z horroru. Dron miał sam zdecydować o zabiciu człowieka
Czytaj więcej >
Polska i Świat

Paula Drechsler

Ogrom aplikacji ze zjadliwym wirusem, mamy listę. Sprawdź i natychmiast je odinstaluj
Czytaj więcej >
Handel

Maria Gil-Sobczyk

Fiat 126p obchodzi 50. urodziny. Pół wieku temu w Polsce rozpoczęła się prawdziwa rewolucja motoryzacyjna
Czytaj więcej >