Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Szwecja: Rząd jest nieugięty, meczu w barze do końca nie obejrzysz. Musisz wyjść na 20 minut przed końcem
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 11.06.2021 02:00

Szwecja: Rząd jest nieugięty, meczu w barze do końca nie obejrzysz. Musisz wyjść na 20 minut przed końcem

18.06.2018 Rosja Nizny Nowogrod Mistrzostwa Swiata w pilce noznej Grupa F Mecz Szwecja - Korea Poludniowa N/z kibice szwecji Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER --------------==========--------------- 2018 FIFA World Cup Group F Sweden vs Korea Republic on Jun
EAST NEWS, ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Euro 2020 startuje dzisiaj i wygląda na to, że przez pandemię koronawirusa nie będzie takie, jak dotychczas. Problem mają szwedzcy kibice, którzy nie obejrzą meczu swojej drużyny do końca. Właściciele pubów i barów stają na głowie, żeby rozwiązać problem.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie przepisy covidowe obowiązują w Szwecji

  • O co apelują sportowe stowarzyszenia

  • Czy rząd Szwecji odniósł się do tych aspektów

Szwedzcy kibice pod ścianą

Szwedzcy kibice i tamtejsi właściciele pubów stoją pod ścianą przez pandemiczne obostrzenia. W Szwecji bury, puby i restauracje mogą być czynne do 22:30, a meczy kończy się o 22:50. Wygląda na to, że Szwedzi stracą ostatnie 20 minut meczu, które może przestawić szyki całego spotkania.

Właściciele obiektów gastronomicznych planują postawić telewizory i telebimy przed wejściem tak, aby kibice mogli obejrzeć końcówkę meczu. W tym przypadku pojawia się problem zakazu wynoszenia alkoholu poza lokal.

Prezes stowarzyszenia kibiców reprezentacji Camp Sweden Susanne Pettersson cytowana przez money.pl uznała, że sytuacja jest absurdalna. Dodaje, że koronawirus nie zwiększy swojego zasięgu przez ostatnich 20 minut spotkania.

Rząd Szwecji nie pomaga

Prezes stowarzyszenia ujawniła, że w tej sprawie został napisany list otwarty do rządu Szwecji, aby 11 czerwca zrobić wyjątek od reguły. Podkreśliła, że część ludzi nie rozumie tego, jak bardzo ważna jest piłka nożna w kulturze Szwecji.

Rząd Szwecji na razie na list nie odpowiedział i nie słychać nic o tym, aby przepisy covidowe miały się zmienić. Co więcej, byłby to jedyny wyjątek - jak na razie - ponieważ Szwecja pozostałe mecze zagra już o godz. 15 i 18.

Przypomnijmy, że polską drużynę także czeka bój ze Szwecją. Biało-czerwoni zagrają ten mecz już 24 czerwca. Wcześniej, bo 14 czerwca i 19 czerwca, zmierzą się odpowiednio ze Słowacją i Hiszpanią.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]