BiznesINFO.pl
EN 01382148 0033

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Świetne wiadomości dla opalających węglem. Surowca będzie znacznie więcej i będzie tańszy

11 Maja 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

PGG S.A. zapowiedziało zwiększenie ilości węgla przeznaczonego dla potrzeb użytkowników indywidualnych. Prezes PGG zapowiada proporcję rosnącą na korzyść klienta, chociaż już teraz połowa dziennej produkcji Polskiej Grupy Górniczej trafia do klientów indywidualnych. Węgiel ma być także znacznie tańszy niż w składach opałowych. Gorzej mają użytkownicy ekogroszku.

Prezes PGG Tomasz Rogala podczas audycji w środę w Radiu Piekary zapowiedział, że klienci indywidualni będą mogli liczyć na większy dostęp do węgla produkowanego przez grupę.

Od marca br. PGG oferuje klientom indywidualnym zakup węgla za pomocą swojego sklepu internetowego. Wcześniej grupa miała w ofercie jedynie paczkowany ekogroszek, który ze względu na cenę nie cieszył się dużym zainteresowaniem.

Węgiel od PGG o połowę tańszy

Odkąd PGG oferuje w swoim sklepie internetowym węgiel kamienny, zainteresowanie jest olbrzymie i popyt znacznie przerasta podaż produktu. Za zakupami węgla bezpośrednio od PGG przemawia przede wszystkim cena, która jest niemal o połowę niższa, niż w składach węgla.

Ze słów Rogali wynika, że jeszcze 6 lat temu PGG sprzedała za pomocą sklepu internetowego 6 tys. ton węgla, teraz sprzedaje już 100 tys. ton, a sklep obsłużył ponad 25 tys. klientów indywidualnych.

Węgla ma wystarczyć dla wszystkich

- Każdego dnia zmniejsza się liczba osób, które są zagrożone tym, że miałyby nie otrzymać węgla - mówił prezes PGG. Rogala powiedział jednak, że dopiero za jakiś czas będzie można dokładnie wyliczyć ile węgla potrzeba dla odbiorców indywidualnych, ale pracę nad tym już trwają.

Prezes odniósł się również do embarga na import rosyjskiego węgla, który może spowodować chwilowe braki w zaopatrzeniu. Przyznał jednak, że poszukiwane są już inne kierunki importu.

EN 01497395 0011

Europa szuka na świecie węgla po embargu na rosyjskie. Naprzeciw oczekiwaniom wychodzi Botswana

CZYTAJ DALEJ

Cena ekogroszku ciągle rośnie

Ekogroszek jest z kolei coraz droższy, ceny zaczęły sięgać do 3 tys. zł za tonę w magazynach i cena raczej nie przestanie długo rosnąć. Ekogroszek nie będzie już bowiem produkowany z tańszego rosyjskiego węgla.

Bizblog pisze o ekogroszku, który może zostać wyprodukowany z węgla kolumbijskiego bądź czeskiego. Cena takiego paliwa będzie zapewne jeszcze wyższa niż obecne 3000 zł za tonę, ale pewnie i na taki produkt znajdą się chętni, ze względu na bardzo małą podaż.

Tagi:

węgiel

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Energetyka

Polska Grupa Energetyczna zapewniła sobie dostawy węgla na 2023 rok

Czytaj więcej >
15. emerytura stanie się faktem? Prezes ZUS zaskoczyła wyznaniem o dodatkowych pieniądzach dla seniorów

Energetyka

Rząd przygotował już pieniądze na wypłaty dodatku węglowego. Wkrótce trafi do Polaków

Czytaj więcej >
Licznik prądu od Tauronu

Energetyka

Tauron uruchomił specjalną stronę. Odbiorcy dowiedzą się, jak sprawdzić zużycie prądu

Czytaj więcej >

Energetyka

Rząd zapewnia, że do końca roku trafi do Polski 10 mln ton węgla

Czytaj więcej >

Energetyka

Importowany z Indonezji węgiel jak błoto. Jest komentarz ministra

Czytaj więcej >

Energetyka

Ustawa o wsparciu odbiorców ciepła. Wchodzi w życie już dziś

Czytaj więcej >