BiznesINFO.pl
EN 01382148 0033

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Świetne wiadomości dla opalających węglem. Surowca będzie znacznie więcej i będzie tańszy

11 Maja 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

PGG S.A. zapowiedziało zwiększenie ilości węgla przeznaczonego dla potrzeb użytkowników indywidualnych. Prezes PGG zapowiada proporcję rosnącą na korzyść klienta, chociaż już teraz połowa dziennej produkcji Polskiej Grupy Górniczej trafia do klientów indywidualnych. Węgiel ma być także znacznie tańszy niż w składach opałowych. Gorzej mają użytkownicy ekogroszku.

Prezes PGG Tomasz Rogala podczas audycji w środę w Radiu Piekary zapowiedział, że klienci indywidualni będą mogli liczyć na większy dostęp do węgla produkowanego przez grupę.

Od marca br. PGG oferuje klientom indywidualnym zakup węgla za pomocą swojego sklepu internetowego. Wcześniej grupa miała w ofercie jedynie paczkowany ekogroszek, który ze względu na cenę nie cieszył się dużym zainteresowaniem.

Węgiel od PGG o połowę tańszy

Odkąd PGG oferuje w swoim sklepie internetowym węgiel kamienny, zainteresowanie jest olbrzymie i popyt znacznie przerasta podaż produktu. Za zakupami węgla bezpośrednio od PGG przemawia przede wszystkim cena, która jest niemal o połowę niższa, niż w składach węgla.

Ze słów Rogali wynika, że jeszcze 6 lat temu PGG sprzedała za pomocą sklepu internetowego 6 tys. ton węgla, teraz sprzedaje już 100 tys. ton, a sklep obsłużył ponad 25 tys. klientów indywidualnych.

Węgla ma wystarczyć dla wszystkich

- Każdego dnia zmniejsza się liczba osób, które są zagrożone tym, że miałyby nie otrzymać węgla - mówił prezes PGG. Rogala powiedział jednak, że dopiero za jakiś czas będzie można dokładnie wyliczyć ile węgla potrzeba dla odbiorców indywidualnych, ale pracę nad tym już trwają.

Prezes odniósł się również do embarga na import rosyjskiego węgla, który może spowodować chwilowe braki w zaopatrzeniu. Przyznał jednak, że poszukiwane są już inne kierunki importu.

EN 01497395 0011

Europa szuka na świecie węgla po embargu na rosyjskie. Naprzeciw oczekiwaniom wychodzi Botswana

CZYTAJ DALEJ

Cena ekogroszku ciągle rośnie

Ekogroszek jest z kolei coraz droższy, ceny zaczęły sięgać do 3 tys. zł za tonę w magazynach i cena raczej nie przestanie długo rosnąć. Ekogroszek nie będzie już bowiem produkowany z tańszego rosyjskiego węgla.

Bizblog pisze o ekogroszku, który może zostać wyprodukowany z węgla kolumbijskiego bądź czeskiego. Cena takiego paliwa będzie zapewne jeszcze wyższa niż obecne 3000 zł za tonę, ale pewnie i na taki produkt znajdą się chętni, ze względu na bardzo małą podaż.

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

chiny flaga

Energetyka

Gigantyczna inwestycja pomiędzy Chinami i Rosją. Most będzie służył do transportu surowców

Czytaj więcej >

Energetyka

Gazprom właśnie ogłosił, odcina Finlandię od gazu. Helsinki wyprzedziły jednak Moskwę

Czytaj więcej >

Energetyka

PGNiG zakupiło kolejne złoża na Szelfie Norweskim. Gazu w Polsce będzie jeszcze więcej

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 08.06.2019. n/z Stos wegla przygotowany na sprzedaz.

Energetyka

Tańszy węgiel kupisz tylko przez godzinę dziennie. PGG zdradziło, co czeka klientów sklepu internetowego

Czytaj więcej >

Energetyka

Tylko 14 proc. Polaków wie do kiedy mogą wymieć piec. Łatwo można narazić się 5 tys. zł kary

Czytaj więcej >

Energetyka

Kanada zadeklarowała możliwość zwiększenia dostaw ropy. Rosjanie stracą kolejne rynki zbytu

Czytaj więcej >