Świadczenie 500+ po nowemu
Flickr.com/Narodowy Bank Polski
Autor Kasper Starużyk - 25 Czerwca 2020

Istotne zmiany w 500 plus w 2020 roku. Resort wydał ważny komunikat

Świadczenie 500+ będzie zmienione. Resort Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje o bardzo istotnych zmianach w strukturze 500+. Podpowiadamy co warto wiedzieć.

Świadczenie bez formalności to najnowsza zmiana, jaka zachodzi w 500+. Do tej pory to 1 lipca był ważną datą dla wielu rodzin - do tego dnia trzeba było składać wnioski o objęcie świadczeniem z programu Rodzina 500+. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przypomniało, że w tym roku nie ma konieczności składania podania o świadczenie, wpadnie ono automatycznie na konta bankowe rodziców.

Świadczenie przedłużone

500 plus jest kluczowym programem mającym uratować Polskę przed katastrofą demograficzną. Rząd Prawa i Sprawiedliwości szedł z hasłem 500+ do wyborów i to dzięki niemu wygrał. Obecnie temat znów jest podnoszony w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. Ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda podczas niemal każdego spotkania zaznacza, że jest gwarantem świadczenia 500 plus. Program funkcjonuje od 4 lat. Do połowy 2019 roku na ten cel wypłacono aż 67 miliardów złotych. Koszta wypłat świadczenia, a także obsługi ponoszą wszyscy podatnicy.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ryanair zawiesza popularne trasy z Polski. Kolejne destynacje znikają z radarów
2. Nagła i pilna decyzja papieża Franciszka ws. biskupa Janiaka. Porażające na skalę ogólnoświatową

Bez maseczki w sklepie możesz mieć problemy. Na miejscu zjawi się nawet policjaBez maseczki w sklepie możesz mieć problemy. Na miejscu zjawi się nawet policjaCzytaj dalej

Minister Marlena Maląg poinformowała na konferencji prasowej, że wszystkie dokumenty złożone w poprzednim roku zachowują swoją ważność. Nie ma potrzeby składania nowego wniosku o świadczenie 500+. Ministerstwo podkreśla, że 1 lipca był do tej pory ważną datą dla polskich rodzin, jednak w tym roku nastąpiło znaczne usprawnienie w programie. Wnioski z 2019 roku automatycznie zachowują swoją ważność aż do 31 maja 2021 roku.

Kto może ubiegać się o świadczenie 500 plus?

Wnioski muszą złożyć rodziny, które dopiero co powitały na świecie swoje pociechy. Podania o świadczenie można składać za pośrednictwem platformy Emp@tia lub Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych albo bankowości elektronicznej. Ponowne wnioski trzeba będzie złożyć dopiero przed 31 maja 2021 roku. - Wtedy, by uzyskać świadczenie wychowawcze po 31 maja 2021, wnioski będzie można składać przez internet od 1 lutego 2021 r., a drogą tradycyjną – od 1 kwietnia 2021 roku. Rodzice nie muszą się martwić, w tym roku nie muszą składać nowych wniosków, a gdy przyjdzie na to czas, będziemy szeroko informować o nowo obowiązujących terminach – zapewnia minister Maląg cytowana przez Radio ZET.

O świadczenie mogą ubiegać się rodzice, prawni opiekunowie lub dyrektorzy placówek pomocy społecznej. Od dwóch lat świadczenie przysługuje także na pierwsze dziecko. Wypłacane jest bezpośrednio z budżetu państwa przez samorządy w ramach dotacji celowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GIF wycofuje lek stosowany przez tysiące Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  2. Kolejne pieniądze popłyną do Polaków. Prezydent właśnie podpisał ustawę. "Dudowe" 1400 plus
  3. Od 28 lat szukają winnych morderstwa polskiego premiera. Jest nowe otwarcie. ws. zabójstwa Jaroszewiczów
  4. Skarbówka wraca do kontrolowania, 3,2 tys. w toku na koniec kwietnia. Do twoich drzwi także mogą zapukać
  5. W 2019 roku skorzystało 120 tys. Polaków. Ty też możesz zwiększyć emeryturę o 10%, sposób jest banalny
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
300 plus, rusza nabór do programu. Wiele osób nie ma pojęcia, że pieniądze są nie tylko dla dzieci300 plus, rusza nabór do programu. Wiele osób nie ma pojęcia, że pieniądze są nie tylko dla dzieciCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News