Straż Graniczna apeluje o przepuszczanie aut ze zwierzętami
Unsplash/Jerome
Autor Maria Glinka - 18 Marca 2020

Rozpaczliwy apel Straży Granicznej. Zwierzęta umierają w samochodach

Straż Graniczna w Świecku wzywa kierowców próbujących wjechać na terytorium Polski, aby przepuszczali samochody, w których znajdują się zwierzęta. Funkcjonariusze apelują do podróżujących, ponieważ część pupili umarła w oczekiwaniu na przekroczenie granicy.

Straż Graniczna pracuje na pełnych obrotach

Straż Graniczna ma w ostatnim czasie naprawdę dużo pracy. Ma to związek z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego na terytorium całego kraju od soboty 14 marca. Zgodnie z nowymi zasadami na 10 dni zostały przywrócone kontrole na granicach.

Grupa krwi może utrudniać wirusowi zakażenie. Już wiemy, która najbardziejGrupa krwi może utrudniać wirusowi zakażenie. Już wiemy, która najbardziejCzytaj dalej

Wprowadzenie nowych regulacji spowodowało masowy napływ Polaków zza granicy. Sytuacja w poszczególnych punktach granicznych jest naprawdę trudna – na wjazd do Polski trzeba czekać kilka, a czasami nawet kilkadziesiąt godzin.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Bardzo szczery wpis ratownika medycznego. “Minister powinien się wstydzić"

Ogromne korki na granicach

Kierowcy wracający z Zachodu czekają 3 godziny w Kołbaskowie, a 5 godzin w Krajniku Dolnym. Wzmożony ruch można zaobserwować także na granicy z Litwą, gdzie niektóre pojazdy oczekiwały aż 8 godzin na przekroczenie granicy – podaje tvn24.pl.

Od 10:00 do 12:00 sklepy tylko dla seniorów. Nietypowy ruch sąsiada PolskiOd 10:00 do 12:00 sklepy tylko dla seniorów. Nietypowy ruch sąsiada PolskiCzytaj dalej

Prawdziwym rekordzistą jest jednak punkt graniczny w Świecku, gdzie w wielokilometrowym korku czeka się nawet 30 godzin. W związku z tak dużą ilością pojazdów Straż Graniczna zaapelowała do kierowców o przepuszczenie samochodów, które przewożą zwierzęta.

- Straż Graniczna w Świecku apeluje do kierowców o przepuszczenie pojazdów z żywymi zwierzętami. Do granicy w wielokilometrowym korku czeka się nawet 30 godz. Zwierzęta umierają w tych samochodach - podało Radio Zet News na Twitterze.

Funkcjonariusze liczą na wyrozumiałość kierowców względem osób, które przewożą zwierzęta. W szczególności, że w oczekiwaniu na kontrolę część z pupili zmarła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Nie wszyscy zostali w domach, tłumy dzieci na placach zabaw. Dzielnice i spółdzielnie podjęły ważną decyzję
  3. Koronawirus szaleje, a w polskim mieści zrobili mega imprezę. Pilnie interweniowała Policja, w głowie się nie mieści
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. Samolot z Francji wleciał nad Polskę i pilnie zawracał do Paryża. Nikt nic nie wie, podejrzany kurs
TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News