Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Seryjny złodziej butli z gazem zatrzymany
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 12.12.2022 21:29

Seryjny złodziej butli z gazem zatrzymany

złodziej butli z gazem 2
Pomorska Policja

- Mężczyzna był już karany za kradzieże z włamaniem, dlatego za te przestępstwa odpowie w warunkach recydywy – informuje policja.

1 grudnia ktoś włamał się na teren firmy z siedzibą w Gdańsku. Właściciel zgłosił policji, że ktoś ukradł w sumie 10 butli z gazem, które znajdowały się na stojaku.

- Sprawca uszkodził kłódkę metalowego stojaka i ukradł łącznie 10 butli gazowych. Pokrzywdzony wycenił straty na prawie 2,5 tys.zł – przekazała podkom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Po przeanalizowaniu monitoringu, policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę z Gdańska podejrzanego o tę kradzież.

Seria kradzieży

Okazało się, że nie była to jedyna kradzież butli za jaką stał ten mężczyzna. Latem tego roku ukradł z terenu innej firmy 6 butli gazowych o wartości tysiąca złotych.

Butle z jeszcze innego miejsca kradł również w październiku. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz 3 zarzuty kradzieży. Jako, że był już karany w przeszłości za podobne przestępstwa, grozi mu bardzo wysoka kara.

Może spędzić w więzieniu nawet 15 lat, gdyż tyle mu grozi wg. Kodeksu karnego, choć tak wysoka kara za tego rodzaju przestępstwo jest mało prawdopodobna.

Tagi: gaz Policja