Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Najwygodniejsze i najbardziej ekonomiczne samochody dla rodzin. Modele, które można kupić w rozsądnej cenie
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 28.11.2020 01:00

Najwygodniejsze i najbardziej ekonomiczne samochody dla rodzin. Modele, które można kupić w rozsądnej cenie

Samochód dla rodziny
pxfuel.com

Samochód dla rodziny. Siedem propozycji

Samochód dla rodziny to pojęcie względne. Wiele zależy od stylu życia, wielkości rodziny, jak i sposobu eksploatacji pojazdu. Innym wystarczy kompakt, niektórzy zdecydują się na kombi, a większe rodziny będą szukać minivana.

Wybierając rodzinne auto i dysponując ograniczonym budżetem, musimy zwracać uwagę przede wszystkim na tańsze, zdecydowanie nie flagowe modele. Choć oczywiście, jeśli dysponujemy większym zapleczem finansowym, możemy poszukać usportowionego kombi, czy SUVa, który połączy przyjemne z pożytecznym. W tym zestawieniu zajmę się jednak autami ekonomicznymi i przystępnymi cenowo.

Z racji, że różne rodziny mają różne potrzeby, przedstawię po dwie propozycje aut na każdy wybrany segment. Również z powodu względności pojęcia "przystępny cenowo", jedno auto z danego segmentu będzie do kupienia w kwocie do 10 tys. zł, drugie natomiast do 25 tys. zł. Oprócz tego będzie również jeden SUV mieszczący się w obu "widełkach cen".

Hatchbacki (segmentu C) będą dobrym wyborem dla rodzin 2+1 mieszkających w mieście i podróżujących na krótkie dystanse. Kryterium wyboru to pięciodrzwiowe nadwozie i pojemny bagażnik (jak na segment), aby zmieścił np. wózek dziecięcy.

Auta z segmentu kombi będą wyborem dla rodzin zarówno 2+1, jak i 2+2, które potrzebują czasem pokonywać dłuższe trasy. Ponownie, kryterium wyboru był odpowiednio pojemny bagażnik.

Minivan to wybór zarówno dla rodzin wielodzietnych, jak i tych mniejszych, które potrzebują auta dla większej ilości pasażerów. Z kolei w przypadku SUVa skupię się na walorach użytkowych i przystępnej cenie, gdyż nie ma dużego wyboru w tym segmencie i w niskim budżecie.

Tagi: motoryzacja