BiznesINFO.pl
Samochód dla rodziny

pxfuel.com

Najwygodniejsze i najbardziej ekonomiczne samochody dla rodzin. Modele, które można kupić w rozsądnej cenie

28 Listopada 2020

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Aby samochód dla rodziny spełniał swoje zadania, musimy dobrze przemyśleć zakup. Trzeba odpowiednio ocenić swoje potrzeby, możliwości finansowe, oraz dowiedzieć się więcej o interesujących nas modelach. Najlepszy wyborem będzie wypadkowa z powyższych czyn

Samochód dla rodziny. Siedem propozycji

Samochód dla rodziny to pojęcie względne. Wiele zależy od stylu życia, wielkości rodziny, jak i sposobu eksploatacji pojazdu. Innym wystarczy kompakt, niektórzy zdecydują się na kombi, a większe rodziny będą szukać minivana.

Wybierając rodzinne auto i dysponując ograniczonym budżetem, musimy zwracać uwagę przede wszystkim na tańsze, zdecydowanie nie flagowe modele. Choć oczywiście, jeśli dysponujemy większym zapleczem finansowym, możemy poszukać usportowionego kombi, czy SUVa, który połączy przyjemne z pożytecznym. W tym zestawieniu zajmę się jednak autami ekonomicznymi i przystępnymi cenowo.

Z racji, że różne rodziny mają różne potrzeby, przedstawię po dwie propozycje aut na każdy wybrany segment. Również z powodu względności pojęcia "przystępny cenowo", jedno auto z danego segmentu będzie do kupienia w kwocie do 10 tys. zł, drugie natomiast do 25 tys. zł. Oprócz tego będzie również jeden SUV mieszczący się w obu "widełkach cen".

Hatchbacki (segmentu C) będą dobrym wyborem dla rodzin 2+1 mieszkających w mieście i podróżujących na krótkie dystanse. Kryterium wyboru to pięciodrzwiowe nadwozie i pojemny bagażnik (jak na segment), aby zmieścił np. wózek dziecięcy.

Auta z segmentu kombi będą wyborem dla rodzin zarówno 2+1, jak i 2+2, które potrzebują czasem pokonywać dłuższe trasy. Ponownie, kryterium wyboru był odpowiednio pojemny bagażnik.

Minivan to wybór zarówno dla rodzin wielodzietnych, jak i tych mniejszych, które potrzebują auta dla większej ilości pasażerów. Z kolei w przypadku SUVa skupię się na walorach użytkowych i przystępnej cenie, gdyż nie ma dużego wyboru w tym segmencie i w niskim budżecie.

Tagi:

motoryzacja

Konrad KarpiukAutor

Redaktor Biznesinfo. Najchętniej pisze na tematy polityczne, społeczne i związane z kierowcami. Były redaktor portalu "Świat na Kołach". Absolwent Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Hobbystycznie zajmuję się muzyką i starymi samochodami, głównie krajowej produkcji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

Tarcza 1000 plus. Rząd szykuje nowy dodatek dla odbiorców ciepła

Czytaj więcej >

Finanse

Marszałek Sejmu: Rząd nie jest odpowiedzialny za wysokie ceny prądu oraz wysoką inflację

Czytaj więcej >

Finanse

2000 kWh rocznie. Limit zużycia prądu wynika z obliczeń

Czytaj więcej >
Podwyżka emerytur

Finanse

Ruszają kolejne wypłaty 14 emerytury. Trafi ona do 1,2 mln osób

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński znalazł sposób na wygranie wyborów. Prezes PiS powoła własną "armię"

Finanse

Kaczyński: Prezesi spółek państwowych nie dostaną premii

Czytaj więcej >

Finanse

Płaca minimalna w 2023 roku wyższa, niż zapowiadano. Rząd zaskoczył

Czytaj więcej >