Robert Lewandowski jest prężnym użytkownikiem instagrama
peakpx.com
Autor Przemysław Terlecki - 13 Grudnia 2019

Instagram to kopalnia złota. Ujawniamy zarobki polskich gwiazd

Robert Lewandowski to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych Polaków na świecie. Piłkarz zarabia jednak nie tylko na sporcie, ale i na reklamach. Instagram to jeden z kanałów, gdzie gwiazdor może promować odpowiednie marki. Jednak nie tylko on utrzymuje się z tego lukratywnego zajęcia. I nic dziwnego, gdyż stawki są ogromne.

Robert Lewandowski, ale nie tylko - także Wojciech Szczęsny, Magda Gessler, Abstrachuje TV, czy Red Lipstick Monster i wielu innych - to gwiazdy, które zdobywały popularność na różne sposoby. Wszystkich ich łączy to, że na prowadzeniu konta na Instagramie zbijają ogromne pieniądze. Radio ZET podaje, że najpopularniejsi mogą liczyć na dziesiątki tysięcy złotych za jeden wpis promujący dany produkt lub markę.

Jak wskazuje specjalista do spraw marketingu internetowego, Jacek Gadzinowski, ludzie o największych zasięgach na Instagramie, jak właśnie wspomniany Robert Lewandowski, mogą liczyć na 20 do nawet 50 tys. złotych za odpowiedni post z konkretnym otagowaniem. Takowy wpis jest oczywiście reklamą. Podobnie zresztą jest z filmami z lokowaniem produktu na YouTube, gdzie kanały liczące po 2-3 mln subskrybcji mogą loczyć na 30 do 60 tys. złotych za jeden materiał.

Robert Lewandowski z żoną w czołówce. W awangardzie jest jeszcze jednak sporo sław

Pojedyncze materiały za spore pieniądze to oczywiście intratny biznes. Jednak najlepiej opłacane są długoterminowe akcje prowadzone przez influencerów na rzecz danej marki. Radio ZET wskazuje, że roczny kontrakt z marką na promowanie jej produktów może przynieść sławom naprawdę gigantyczny dochód. Robert Lewandowski, który jest Polakiem z największą liczbą obserwujących osób na Instagramie, ale także grupa znajdująca się w czołówce instagramowych influencerów, może liczyć na pieniądze rzędu 1,2 mln do nawet 1,5 mln złotych za akcję promocyjną.

Jak bardzo jednak popularny jest Robert Lewandowski na Instagramie? Kapitan polskiej ekipy piłkarskiej ma 16,1 mln obserwujących go użytkowników. Drugie miejsce spośród Polaków zajmuje bramkarz Juventusu, Wojciech Szczęsny, któremu daleko do kolegi po fachu. Szczęsny może bowiem liczyć "jedynie" na 2,5 mln followersów. Podium zamyka żona Lewandowskiego, Anna, którą obserwuje 2,4 mln osób.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News