BiznesINFO.pl

Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Richard Sutton został zamordowany. Brytyjski milioner był właścicielem sieci hoteli

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak zginął Richard Sutton

  • Kim był brytyjski milioner

  • Jak wspominają go jego pracownicy

Richard Sutton nie żyje

Richard Sutton został śmiertelnie dźgnięty nożem w swojej własnej posiadłości w hrabstwie Dorset na południu Anglii. W ataku ucierpiała też 65-letnia Anne Schrieber - długoletnia partnerka milionera, jej stan jest krytyczny.

Do zdarzenia doszło w środowy wieczór. Napastnik zaskoczył Richarda Suttona i jego partnerkę w posiadłości milionera. 

Portal Sky News przekazał, że policja stoczyła pościg za samochodem prowadzonym przez podejrzanego o popełnienie przestępstwa. 34-letni mężczyzna został aresztowany w zachodnim Londynie - ponad 100 mil od domu, w którym został zamordowany Richard Sutton.

Zatrzymania dokonano niedługo po zabójstwie - w środę wieczór. Naoczni świadkowie opowiadali jak samochód, który prowadził 34-latek, rozbił się na środku ulicy. Funkcjonariusze wyciągnęli mężczyznę z pojazdu i zawieźli ciężko rannego podejrzanego do szpitala. Stan jego życia jest zagrożony. Według ustaleń policji 34-latek znał się z Richardem Suttonem.

Śmierć brytyjskiego milionera

Kiedy tylko firma zmarłego Sir Richarda Suttona - Sir Richard Sutton Ltd. dowiedziała się o jego śmierci, wydano oświadczenie.

"Jesteśmy głęboko zasmuceni i zdruzgotani nagłą śmiercią Sir Richarda Suttona [...]. Sir Richard był troskliwym, hojnym i rodzinnym człowiekiem" - cytuje BBC.

W oświadczeniu podkreślono, jak dobrą osobą był zmarły milioner. Zatrudnione w swojej firmie osoby Richard Sutton miał traktować jak cżłonków dalszej rodziny. Zaznaczono, że milioner całkowicie poświęcał się swojej firmie i pracownikom, wyznaczając tym samym najwyższe standardy w branży hotelarskiej.

W ubiegłym roku Richard Sutton zajął 435. miejsce w rankingu najbogatszych Brytyjczyków przygotowanym przez "The Sunday Times". Jego majątek został wówczas oszacowany na pokaźną kwotę 301 milionów funtów. Milioner był znany głównie ze swojej działalności hotelarskie - należały do niego przede wszystkim pięciogwiazdkowe hotele Sheraton Grand i Athenaeum w centrum Londynu.

Tagi:

Wielka Brytaniamilionerzy

Podobne artykuły

Polska i Świat

Stworzył biznes na poddaszu. Wpadł w kłopoty, ponieważ urząd o nim nie wiedział
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Gadu-Gadu wraca do walki o użytkowników. Polski komunikator zaskoczył szykowaną funkcją
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ważny komunikat ZUS dla płatników składek. Od 27 marca konieczny nowy certyfikat
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Konfiskata auta nietrzeźwemu kierowcy. Nowe przepisy mają być nieco mniej restrykcyjne
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Operatorzy wyłączą sieć 3G na terenie Polski. Wiele telefonów przestanie działać
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Refundacja badań przez NFZ. Oto lista darmowych zabiegów
Czytaj więcej >
Wiktoria Pękalak

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]