Renta odszkodowawcza może zostać podniesiona w pewnych okolicznościach
Flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 14 Listopada 2019

Wysokość renty można podnieść. Wystarczy złożyć wniosek

Renta odszkodowawcza nie musi być cały czas przyznawana w tej samej kwocie - może zostać zmieniona. Na to mogą mieć wpływ różne czynniki. Renta wypłacana co miesiąc jest zależna nie tylko od stanu zdrowia osoby poszkodowanej, ale również od czynników ekonomicznych.

Renta odszkodowawcza może być wyższa

Renta odszkodowawcza może ulec zmianie. Wiele osób poszkodowanych w wypadkach jest przekonanych, że renta jest ustalona dożywotnio i bezwarunkowo, jednak jak się okazuje, firma ubezpieczeniowa może przeprowadzić ponowną weryfikację wypłacanych świadczeń. Oczywiście, może to oznaczać, że renta zostanie obniżona, ale skoro jej wysokość nie jest stała, to można ją także zwiększyć.

Wniosek o podniesienie renty

Renta może zostać podniesiona w pewnych okolicznościach. Na to wpływ mają różne czynniki. Aby zwiększyć świadczenie, należy złożyć wniosek o podniesienie renty. W takim wniosku muszą zostać podane specjalne okoliczności, które wpływają na sytuację poszkodowanego. Może to być np. wzrost kosztów leczenia i rehabilitacji albo pogorszenie ogólnego stanu zdrowia osoby poszkodowanej. Poza tym warto pamiętać, że w chwili gdy podejmuje się starania o ponowną weryfikację wysokości kwoty, jaką jest renta istotne w wydawaniu decyzji mogą być też czynniki gospodarcze, takie jak wysokość płac.

Likwidacja zakazu handlu w niedzielę. W zamian wyższe pensje pracowników?Likwidacja zakazu handlu w niedzielę. W zamian wyższe pensje pracowników?Czytaj dalej

Warto korzystać z pomocy ekspertów

Ekspert Michał Kasprzyk z Votum Odszkodowania podkreśla, że sytuacja rynkowa może determinować wysokość świadczenia i twierdzi, że wpływ na na wypłacaną rentę mogą mieć różne czynniki, takie jak ceny leków, rehabilitacji, dane dotyczące zatrudnienia, waloryzacja, podnoszenie emerytur i rent. Na koniec specjalista podkreśla, że bardzo ważne jest, aby korzystać z pomocy profesjonalego pełnomocnika - dzięki jego wiedzy i doświadczeniu mamy większe na to, aby ubezpieczyciel podniósł rentę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Nie żyje aktorka uwielbianych filmów. Zmarła po krótkiej chorobie
  3. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  4. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  5. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  6. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  7. Ziścił się czarny scenariusz dla Tadeusza Rydzyka. Z jego radiem jeszcze nie było tak źle

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News