BiznesINFO.pl
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Remontujemy jak szaleni. Polacy wzięli się za ulepszanie domów

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Na remont w dobie pandemii decyduje się coraz więcej Polaków. Wśród najczęściej odnawianych pomieszczeń znajdują się przede wszystkim pokoje dzienne i sypialnie. Korzystają na tym ekipy remontowe - u najlepszych specjalistów terminy są zajęte aż do zimy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy branża remontowa przeżywała kryzys

  • Na jaki remont najczęściej decydują się Polacy

  • Które pomieszczenia remontują obywatele

Remont odłożony w czasie

Remont to ostatnia aktywność, o jakiej myśleli Polacy tuż po nadejściu koronawirusa. W trakcie pierwszego lockdownu na przełożenie prac renowacyjnych zdecydował się co czwarty Polak. Branża remontowa złapała zadyszkę.

Jednak już w maju 2020 r., gdy rząd postanowił złagodzić pandemiczne obostrzenia, liczba zapytań o ekipy remontowe na portalu oferteo.pl wzrosła dwukrotnie. Z analizy serwisu superbiz.pl wynika, że szczyt zainteresowania przypadł na sierpień 2020 r.

Od zeszłorocznych wakacji jest już tylko lepiej. Mimo kolejnych fal pandemii na remont decydowało się coraz więcej obywateli. W pierwszych czterech miesiącach 2021 r. zainteresowanie ekipami remontowymi zwiększyło się 2,5 razy w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Na jaki remont najczęściej stawiają Polacy?

W pierwszych czterech miesiącach 2021 r. Polacy bardzo często poszukiwali ekip, które byłyby w stanie wykonać generalny remont nieruchomości. Aż 24 proc. zapytań dotyczyło renowacji pięciu pomieszczeń.

Z kolei co piąty użytkownik portalu oferteo.pl chciał przeprowadzić remont w czterech pokojach. 16 proc. zapytań dotyczyło renowacji sześciu pomieszczeń.

Które z nich są priorytetem? W rankingu zdecydowanie wyróżniają się pokoje dzienne i sypialnie, których dotyczyło aż 81 proc. wszystkich zapytań. Polacy poszukiwali także ekip, które są w stanie przeprowadzić remont przedpokoju (70 proc.), kuchni (68 proc.) i łazienki (67 proc.).

Na tak dużym zainteresowaniu korzystają ekipy remontowe, które mają ręce pełne roboty po pierwszym, pandemicznym przestoju. W rezultacie znalezienie pracowników z dnia na dzień jest praktycznie niewykonalne.

Portal money.pl podaje, że każdy, kto planuje remont musi się liczyć z długim czasem oczekiwania. Terminy sięgają kilku miesięcy, a niekiedy nawet kwartałów.

Osoby, które chcą zapisać się na remont do najlepszych specjalistów muszą uzbroić się w cierpliwość. Uznani remontowcy mają kalendarze wypełnione aż do zimy.

Nic więc dziwnego, że niektórzy decydują się przeprowadzić remont na własną rękę. Tłumy klientów w sklepach budowalnych tuż przed ich ostatecznym zamknięciem w trakcie trzeciej fali koronawirusa są na to najlepszym dowodem.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >