Ile zarabia ratownik medyczny?
eastnews/Zofia Bazak i Marek Bazak
Autor Radosław Święcki - 11 Kwietnia 2020

20 zł na godzinę i umowa zlecenia. Takie warunki oferowane są ratownikom medycznym

Ile miesięcznie zarabia ratownik medyczny? Biorąc pod uwagę ogrom pracy i odpowiedzialność kwota ta pozostawia wiele do życzenia.

Na jakie warunki może liczyć ratownik medyczny?

Pandemia koronawirusa pokazała jak bardzo brakuje w naszym kraju ratowników medycznych. Ofert pracy dla tej grupy jest multum, ale już oferowane warunki nie zachwycają.

Jedna z prywatnych firm oferuje ratownikom medycznym jedynie 20 zł brutto za godzinę pracy. Dyżur – jak dowiadują się dziennikarze Money.pl - trwa 11 godzin. Ratownik może wziąć w tygodniu dowolną liczbę dyżurów, ale na etat nie ma co liczyć. Większość ratowników prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą.

Brak jednego elementu przy domu może cię kosztować 10 tys. złotych. Przepisy nabrały nowego wymiaruBrak jednego elementu przy domu może cię kosztować 10 tys. złotych. Przepisy nabrały nowego wymiaruCzytaj dalej

Niewiele lepsze warunki oferuje Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. W dni powszednie można zarobić 22 zł za godzinę, a w niedziele i święta - 25 zł za godzinę.

- Biorąc pod uwagę wszystkie koszty związane z działalnością zwyczajnie nie stać na złożenie atrakcyjniejszych ofert. Ma to realne przełożenie na dużą rotację personelu medycznego – mówią Money.pl przedstawiciele poznańskiej stacji.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Rzecznik polskiej policji opublikował niepokojące nagranie. Powinniśmy się bać?

Jak wygląda sytuacja w szpitalach? Warszawski szpital MSWiA proponuje 50 zł za godzinę, ale wymaga przynajmniej dwuletniego doświadczenia w pracy w pogotowiu lub na szpitalnym oddziale ratunkowym.

Mniej doświadczeni ratownicy mogą liczyć na zatrudnienie na warszawskim Żoliborzu. Tyle, że godzinowe zarobki wahają się w przedziale od 22 do 25 zł.

Problem z płatnością gotówką. NBP apelujeProblem z płatnością gotówką. NBP apelujeCzytaj dalej

Jakie miesięczne zarobki?

- To nie tak, że narzekam. Przyzwyczaiłem się, ale trudno mi to wszystko pojąć. Dziękują nam wszyscy, klaszczą nam wszyscy, ale nikt nie zaproponuje nam sensownych warunków pracy – mówi w rozmowie z Money.pl jeden z ratowników.

Z przywołanych danych serwisu wynagrodzenia.pl wynika, że mediana na stanowisku ratownika medycznego wynosi 3610 zł miesięcznie brutto. Co czwarty pracownik zarabia jednak mniej niż 2900 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłumy ludzi i morze kwiatów na ulicach. Wzruszające wspomnienia z 10 kwietnia 2010
  2. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News