BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

20 zł na godzinę i umowa zlecenia. Takie warunki oferowane są ratownikom medycznym

11 Kwietnia 2020

(Ostatnia zmiana: 28 Kwietnia 2021)

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Ile miesięcznie zarabia ratownik medyczny? Biorąc pod uwagę ogrom pracy i odpowiedzialność kwota ta pozostawia wiele do życzenia.

Na jakie warunki może liczyć ratownik medyczny?

Pandemia koronawirusa pokazała jak bardzo brakuje w naszym kraju ratowników medycznych. Ofert pracy dla tej grupy jest multum, ale już oferowane warunki nie zachwycają.

Jedna z prywatnych firm oferuje ratownikom medycznym jedynie 20 zł brutto za godzinę pracy. Dyżur – jak dowiadują się dziennikarze Money.pl - trwa 11 godzin. Ratownik może wziąć w tygodniu dowolną liczbę dyżurów, ale na etat nie ma co liczyć. Większość ratowników prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą.

Niewiele lepsze warunki oferuje Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. W dni powszednie można zarobić 22 zł za godzinę, a w niedziele i święta - 25 zł za godzinę.

- Biorąc pod uwagę wszystkie koszty związane z działalnością zwyczajnie nie stać na złożenie atrakcyjniejszych ofert. Ma to realne przełożenie na dużą rotację personelu medycznego – mówią Money.pl przedstawiciele poznańskiej stacji.

Jak wygląda sytuacja w szpitalach?  Warszawski szpital MSWiA proponuje 50 zł za godzinę, ale wymaga przynajmniej dwuletniego doświadczenia w pracy w pogotowiu lub na szpitalnym oddziale ratunkowym.

Mniej doświadczeni ratownicy mogą liczyć na zatrudnienie na warszawskim Żoliborzu. Tyle, że godzinowe zarobki wahają się w przedziale od 22 do 25 zł.

Jakie miesięczne zarobki?

- To nie tak, że narzekam. Przyzwyczaiłem się, ale trudno mi to wszystko pojąć. Dziękują nam wszyscy, klaszczą nam wszyscy, ale nikt nie zaproponuje nam sensownych warunków pracy – mówi w rozmowie z Money.pl jeden z ratowników.

Z przywołanych danych serwisu wynagrodzenia.pl wynika, że  mediana na stanowisku ratownika medycznego wynosi 3610 zł miesięcznie brutto. Co czwarty pracownik zarabia jednak mniej niż 2900 zł.

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

Rząd zapowiedział pilną zmianę. Osoby, które dostały mniejsze pensje w styczniu, szybko dostaną wyrównanie

Czytaj więcej >

Finanse

Banki zapowiedziały noworoczne przerwy. Warto się do nich przygotować

Czytaj więcej >

Finanse

Oszuści nie zamierzają odpuścić. Znów zaatakowali klientów dużego banku. KNF ostrzega

Czytaj więcej >

Finanse

Przelewy w święta i Sylwestra. Zmiany w sesjach

Czytaj więcej >
PKO

Finanse

Klienci największego banku w Polsce na celowniku oszustów. Nieuwaga będzie drogo kosztować

Czytaj więcej >

Finanse

Bank Pocztowy wprowadził biometryczną kartę płatniczą. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce

Czytaj więcej >