Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Putin porównuje USA do Związku Radzieckiego. Nie oczekuje porozumienia z Bidenem
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 05.06.2021 02:00

Putin porównuje USA do Związku Radzieckiego. Nie oczekuje porozumienia z Bidenem

Russian President Vladimir Putin attends a plenary session of the St. Petersburg International Economic Forum (SPIEF) in Saint Petersburg on June 4, 2021. (Photo by Dmitry LOVETSKY / POOL / AFP)
East News, Dmitry LOVETSKY/POOL/AFP

Władimir Putin, przywódca Rosji nie przebiera w słowach mówiąc o Stanach Zjednoczonych. Co więcej, Putin przyrównał USA do ZSRS, mówiąc że napotkały typowe problemy dla imperium.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czemu Putin przyrównał USA do ZSRR

  • Kiedy ma dojść do spotkania przywódców USA i Rosji

Putin ostro o USA

Na linii Stany Zjednoczone - Rosja od zawsze lecą iskry. Prezydent Rosji, Władmir Putin na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu nie szczędził USA przykrych słów.

Putin stwierdził, że problem Stanów Zjednoczonych polega na tym, że są przekonane o swojej wielkości i potędze do tego stopnia, że mogą pozwolić sobie na niedociągnięcia w realizowanej polityce. Przyrównał je do Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.

- Tych kupimy, tych nastraszymy, z tymi się dogadamy, tym damy błyskotki, tym pogrozimy okrętami wojennymi - wyliczał Putin cytowany przez bankier.pl. Podkreślił, że takie podejście nie rozwiąże problemów, których wciąż będzie przybywać.

Władimir Putin powiedział, że sankcje USA wobec Rosji to efekt polityki wewnętrznej i tamtejszej rywalizacji. Podkreślił, że w ten sposób USA chcą powstrzymać Rosję.

Do spotkania przywódców USA i Rosji ma dojść 16 czerwca w Genewie. Putin nie spodziewa się przełomu, ale ma nadzieję na spokojną atmosferę spotkania z Joe Bidenem.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]