Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Joe Biden

Joe Biden

Joe Biden, 46. prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Joe Biden USA
21.10.2023 20:43 60 mld dolarów dla Ukrainy. Zaskakująca odpowiedź Kijowa

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła zbrojną inwazję na Ukrainie. Niestety, końca tej wojny wciąż nie widać – trwa już ponad 600 dni. Jest to najkrwawszy konflikt w Europie od czasów II wojny światowej. Pochłonął mnóstwo ofiar, spowodował niewyobrażalne straty materialne i odcisnął piętno na sytuacji gospodarczej wielu państw. Ukrainie, na różne sposoby, pomagają przedstawiciele krajów z całego świata. W tym gronie nie mogło zabraknąć prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, który złożył ważną zapowiedź.

Joe Biden
22.02.2023 14:14 Latający Biały Dom, transport limuzyny i pobyt w hotelu Marriott. Olbrzymie koszty wizyty prezydenta Joe Bidena

Joe Biden odwiedził Warszawę. Wizyta prezydenta USA to duże i kosztowne przedsięwzięcie logistyczne.

Warszawa skyline
21.02.2023 21:41 Niemiecka prasa: ”Warszawa to nowy Berlin”

W ciągu ostatnich kilku dni, z powodu wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, Warszawa stała się ogniskiem uwagi dyplomatycznej. Prasa europejska, a także analitycy z innych regionów świata analizują poczynania USA oraz starają się rozszyfrować geopolityczną strategię supermocarstwa.

None
21.02.2023 16:43 Zarobki Joe Bidena. W porównaniu do Andrzeja Dudy zarabia krocie

Wizyta prezydenta USA Joe Bidena w Polsce jest okazją do poznania wielu wątków dotyczących jego życia. Są wśród nich również i te, które dotyczą jego zarobków. W porównaniu z Andrzejem Dudą jest to spora przepaść.

Aleksandr Łukaszenka odwróci się od Władimira Putina i nie wyślę białoruskich wojsk na Ukrainę?
16.02.2023 22:00 Łukaszenka: ”Polska jest hieną Europy”

Prezydent Białorusi zaprasza Joe Bidena do siebie. Zaproponował on zorganizowanie spotkania Putin-Biden. Podczas konferencji prasowej wspomniał również o Polsce, lecz nie były to za miłe dla naszego kraju słowa.

Putin, Biden
06.10.2022 22:43 Spotkanie Biden-Putin. Biden komentuje

Wielu ekspertów i komentatorów uważa, że to od USA zależy, kiedy wojna między Rosją, a Ukrainą się zakończy. Dlatego też tak ważne jest ewentualne spotkanie między przywódcami Rosji i USA. Oczywiście samo spotkanie nie gwarantuje wyniku, ale rozmowa w cztery oczy jest lepsza niż całkowity brak kontaktu oraz komunikacji między Bidenem a Putinem.Mimo, że USA obserwuje wojnę z drugiego końca świata, kraj ten ma tak ogromny wpływ na Ukrainę oraz jej prezydenta, że gdyby prezydent USA Biden zadzwonił do Kijowa i wydał polecenie, prawdopodobnie zostałoby one szybko wykonane. USA ma wiele do zaoferowania, aby przekonać Ukrainę czy nawet Rosję do sporych ustępstw.Ciężko jest stawiać się oraz odmawiać USA, szczególnie biorąc pod uwagę pomoc finansową oraz militarną jaką supermocarstwo udziela Ukrainie. Jeżeli więc USA zdecyduje, że ma już dość wojny, prawdopodobnie będzie w stanie opracować taki ”deal”, że wojna się zakończy.Wielu ekspertów uważa, że w tej chwili USA nie spieszy się z zakończeniem wojny i z chęcią pomagają oni finansowo oraz militarnie Ukrainie, gdyż rząd USA ma w tym swój interes.Mimo, że relatywna siła USA w stosunku do siły całej reszty świata powoli spada, nadal kraj ten jest głównym rozgrywającym na arenie międzynarodowej i to zdanie oraz polityka USA rozstrzyga niemalże wszystkie konflikty, którymi w jakimś stopniu zainteresowane jest USA(ma z nich interes).Dlatego ważna dla świata jest ewentualna decyzja Bidena o spotkaniu z Putinem oraz również chęć Putina na wzięcie udziału w spotkaniu. Chęć spotkania się ze strony Bidena może sugerować, że przygotowywane jest jakieś rozwiązanie konfliktu.

Joe Biden
15.06.2022 16:01 Biden zamierza zbudować w Polsce wielkie silosy na ukraińskie zboże. Minister rolnictwa apeluje do rolników

Prezydent USA Joe Biden zapowiada budowę silosów na zboże m.in. w Polsce, które mają umożliwić Ukrainie eksport zboża. Obecnie z powodu blokady Rosjan na Morzu Czarnym Ukraińcy mają bardzo ograniczone możliwości eksportowe, co z kolei wpływa na braki zboża w wielu krajach. Minister rolnictwa apeluje z kolei do polskich rolników: zboże będzie nam bardzo potrzebne.Stany Zjednoczone szukają rozwiązań, dzięki którym ukraińskie zboże będzie mogło dotrzeć do licznych krajów, które go potrzebują. Braki dostaw pszenicy mogą doprowadzić w wielu miejscach świata do olbrzymich wzrostów cen pieczywa, a nawet do jego braku, co grozi głodem. To z kolei może wywołać kolejne fale migracji uchodźców do Europy i Stanów Zjednoczonych.

ważne świat
04.02.2022 01:00 Amerykańskie samoloty lądują w Polsce. To kolejny etap przemieszczania wojsk

Kolejne samoloty USA lądują w 🇵🇱. To jeden z etapów przygotowawczych do przemieszczenia sił 🇺🇸. Wkrótce do Polski dotrą siły 82 Dywizji Powietrznodesantowej, jednej z najbardziej renomowanych jednostek USA. pic.twitter.com/jMnB6Q9E30— Mariusz Błaszczak (@mblaszczak) February 4, 2022 W środę 2 lutego Pentagon zapowiedział czasowe zwiększenie liczby wojsk USA w Europie w celu wzmocnienia wschodniej flanki NATO w związku z koncentracja rosyjskich wojsk przy granicy Ukrainy. 2 tys. żołnierzy zostanie wysłanych do Polski i Niemiec, z tego 1700 trafi do Polski. Około tysiąca zostanie przebazowanych z Niemiec do Rumunii. W związku z napięciem wokół Ukrainy Stany Zjednoczone zdecydowały o wysłaniu do Polski 1700 żołnierzy z 82. Dywizji Powietrznodesantowej. Na lotnisku w Jasionce wylądował dziś kolejny samolot amerykańskich sił powietrznych.W piątek 4 lutego około południa na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce wylądował kolejny samolot Hercules amerykańskich sił powietrznych. Kolejny taki samolot wylądował przed godziną 15.30. Przyleciał z bazy lotniczej w niemieckim Ramstein.– Kolejne samoloty USA lądują w Polsce. To jeden z etapów przygotowawczych do przemieszczenia sił Amerykańskich. Wkrótce do Polski dotrą siły 82 Dywizji Powietrznodesantowej, jednej z najbardziej renomowanych jednostek USA – podał na swoim Twitterze Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej .

soldiers-gf2138e844 1920
02.02.2022 01:00 USA wyślą do Polski tysiące żołnierzy. Joe Biden podjął decyzję

Z informacji Pentagonu wynika, że prezydent Joe Biden zatwierdził wysłanie dodatkowych 3 tys. żołnierzy USA do Polski, Niemiec i Rumunii, aby wesprzeć sojuszników Stanów Zjednoczonych w obliczu koncentracji wojsk Rosji wokół Ukrainy.– Niedługo wyślę amerykańskie wojska do Europy Wschodniej i krajów NATO. Niewiele – powiedział dziennikarzom prezydent USA. Nowe siły mają zostać wysłane do Europy w przeciągu kilku najbliższych dni, a amerykańscy żołnierze zostaną rozmieszczeni w kilku krajach wschodniej flanki NATO. Do Polski zostaną przerzuceni żołnierze elitarnej 82. dywizji powietrznodesantowej.Stany Zjednoczone postawiły już w stan pogotowia 8,5 tys. żołnierzy, aby wzmocnić NATO. Joe Biden zaznaczył, że nie ma mowy o wysłaniu wojsk amerykańskich na Ukrainę, która nie jest członkiem sojuszu wojskowego. – To ważne, by wysłać jasny sygnał panu Putinowi i całemu światu, że NATO ma znaczenie (...) i że jesteśmy gotowi do obrony naszych sojuszników – podkreślił rzecznik Pentagonu John Kirby.

ważne świat
20.01.2022 01:00 Biden ostro o sytuacji na Ukrainie. Mówił też o zwiększeniu liczby żołnierzy w Polsce

Joe Biden podczas konferencji podsumowującej rok jego prezydentury w Stanach Zjednoczonych powiedział, że jeśli Ukraina zostanie zaatakowana, "to będzie katastrofa dla Rosji". – Putin jeszcze nigdy nie widział takich sankcji, jakie mu obiecałem, jeśli zaatakuje Ukrainę – dodał. Joe Biden wystąpił w środę na konferencji prasowej z okazji rocznicy swojej prezydentury. Amerykański prezydent odniósł się m.in. do napięcia na linii Rosja - USA. Prezydent USA zadeklarował, że jeśli dojdzie do zaatakowania Ukrainy przez Rosję, to Stany Zjednoczone zwiększą liczbę żołnierzy w Polsce i Rumunii.– Jeżeli zrobią to, co są w stanie zrobić, to będzie katastrofa dla Rosji. Jeśli będą dalej uderzać na Ukrainę, nasi sojusznicy i partnerzy będą gotowi zmusić Rosję, aby naprawdę konkretnie za to zapłaciła – powiedział. Przypomniał, że Stany Zjednoczone przeznaczyły już 600 mln. dolarów na sprzęt obronny, który już trafił na Ukrainę.

Mandatory Credit: Photo by Doug Mills/Shutterstock (11719538e) President Joe Biden signs executive orders during his first minutes in the Oval Office on Wednesday, January 20, 2021 at the White House in Washington, DC. President Biden as the 46th presiden
21.12.2021 01:00 Wy spaliście, a Joe Biden zaczął pracę. Nowy prezydent podpisał już szereg bardzo ważnych ustaw

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie decyzje podjął Joe BidenW jaki sposób wpłyną one na kształt światowego porządkuCo prezydentura Joe Bidena oznacza dla Polski

MANDEL NGAN/AFP/East News
03.07.2021 02:00 Joe Biden niemal powtórzył słowa Morawieckiego. W rok po słynnym odwołaniu pandemii przez premiera

Joe Biden wykorzystał chwytliwe sformułowanie, które rok temu padło z ust premiera Mateusza Morawieckiego. Prezydent USA ocenił, że “COVID jest w odwrocie”, a gospodarka rośnie znacznie szybciej niż prognozowali analitycy. Mimo ogromnych postępów, przed amerykańskim rynkiem pracy stoi jeszcze wiele wyzwań.Z tego artykułu dowiesz się:W jakich okolicznościach Morawiecki mówił o wirusie w odwrocieJakie zjawisko skomentował w ten sam sposób Joe BidenJakie są przeszkody na amerykańskim rynku pracy

Pawel Wodzynski/East News
25.06.2021 02:00 Koniec polskiej misji wojskowej w Afganistanie. Prezydent poinformował o powrocie żołnierzy do kraju

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że polscy żołnierze opuszczą Afganistan. Polski Kontyngent Wojskowy zakończy misję wraz z końcem czerwca. Decyzja była inspirowana poczynaniami sojuszników NATO.Z tego artykułu dowiesz się:Kiedy pierwsi żołnierze opuszczą AfganistanJak tę decyzję argumentuje prezydent Andrzej DudaKiedy NATO rozpoczęło misję

TOPSHOT - Russian President Vladimir Putin (L) shakes hands with U.S President Joe Biden during their meeting at the 'Villa la Grange' in Geneva, Switzerland in Geneva on June 16, 2021. (Photo by Mikhail METZEL / SPUTNIK / AFP)
16.06.2021 02:00 Spotkanie wagi superciężkiej. Co wiemy po spotkaniu Biden-Putin?

Spotkanie Joe Bidena i Władimira Putina można zaliczyć do starć wagi superciężkiej. Przywódca Rosji stwierdził, że rozmowa z Joe Bidenem była "konstruktywna" i zaznaczył, że ten różni się od swojego poprzednika. Z kolei prezydent USA stwierdził, że jego agenda nie jest wymierzona w Rosję.Z tego artykułu dowiesz się:Co ustalili prezydenci Rosji i USACo po spotkaniu powiedzieli przywódcy mocarstw

sondaż USA Polska
13.06.2021 02:00 Sondaż pokazuje wprost, Polacy widzą problem. Co trzeci przekonany, że stosunki z USA są gorsze

Sondaż przeprowadzony przez „Rzeczpospolitą” ujawnia nowy problem, przed którym stoi rząd. Prawie co trzeci ankietowany przyznał, że stosunki na linii Polska-USA uległy pogorszeniu odkąd stanowisko prezydenta objął Joe Biden. Bezrefleksyjnie popieranie jego kontrkandydata Donalda Trumpa przynosi negatywne skutki.Z tego artykułu dowiesz się:Jakie rezultaty przyniósł najnowszy sondażKtóra grupa wiekowa dostrzega problemCo może leżeć u jego źródeł

Russian President Vladimir Putin attends a plenary session of the St. Petersburg International Economic Forum (SPIEF) in Saint Petersburg on June 4, 2021. (Photo by Dmitry LOVETSKY / POOL / AFP)
05.06.2021 02:00 Putin porównuje USA do Związku Radzieckiego. Nie oczekuje porozumienia z Bidenem

Władimir Putin, przywódca Rosji nie przebiera w słowach mówiąc o Stanach Zjednoczonych. Co więcej, Putin przyrównał USA do ZSRS, mówiąc że napotkały typowe problemy dla imperium.Z tego artykułu dowiesz się:Czemu Putin przyrównał USA do ZSRRKiedy ma dojść do spotkania przywódców USA i Rosji

Joe Biden zaprosił Andrzeja Dudę na szczyt klimatyczny
28.03.2021 01:00 Joe Biden organizuje szczyt klimatyczny. Zaprosił Andrzeja Dudę

Z tego artykułu dowiesz się:22-23 kwietnia odbędzie się szczyt klimatyczny z udziałem m.in. Andrzeja DudyO czym będzie mówił polski prezydentKto poza Andrzejem Dudą weźmie udział w wydarzeniu

Niemcy podtrzymują wojska amerykańskie. Nowa decyzja Joe Bidena
05.02.2021 01:00 Joe Biden odwołuje decyzję Trumpa w sprawie Niemiec. Rykoszetem oberwała Polska

Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego Donald Trump krytykował NiemcyJak swoją decyzję argumentuje Joe BidenCo na temat deklaracji sądzi szef BBN

Joe Biden nie traci czasu, podpisał blisko 30 rozporządzeń
31.01.2021 01:00 Biden podpisuje rozporządzenia jak maszyna. Nowy prezydent idzie po rekord

Z tego artykułu dowiesz się:Joe Biden w ciągu 10 dni prezydentury podpisał prawie 30 rozporządzeńJakie decyzje Donalda Trumpa wycofał nowy prezydentDlaczego działania nowego prezydenta krytykują bliskie mu środowiska

Majątek Joe Bidena
21.01.2021 01:00 Majątek Joe Bidena. Czym może pochwalić się nowy prezydent USA?

Z tego artykułu dowiesz się:Na ile wyceniany jest majątek Joe BidenaIle zarabiał na poprzednich stanowiskachIle zarobi jako prezydent USA