BiznesINFO.pl
Marek Bazak/EAST NEWS

Marek Bazak/EAST NEWS

Przerwy w czterech dużych bankach. Lepiej uszykuj gotówkę

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Przerwy w bankach to regularna, choć niezbyt przyjemna atrakcja dla klientów. W tym tygodniu prace modernizacyjne zaplanowały na weekend aż cztery duże banki: ING, mBank, Getin Bank i Bank Pocztowy. Potencjalne grono narażone na utrudnienia to ponad 11 mln osób.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy rozpoczną się przerwy w bankach

  • Który przestój będzie najdłuższy

  • Na jakie trudności muszą przygotować się klienci ING, mBanku, Getin Banku i Banku Pocztowego

Przerwy w bankach już od piątku

Przerwy w bankach to cotygodniowa tradycja. Instytucje regularnie przeprowadzają prace modernizacyjne, aby sprostać wymaganiom swoich klientów. Efektem ubocznym są jednak czasowe utrudnienia w dostępie do kluczowych usług. Tym razem muszą zmierzyć się z nimi klienci ING, mBanku, Getin Banku i Banku Pocztowego.

Przerwy w bankach rozpoczną się już w piątek 16 kwietnia. Na pierwszy ogień idzie Getin Bank, który zaplanował prace techniczne w nocy z piątku na sobotę. Na oficjalnej stronie Getin Bank czytamy, że przerwa techniczna ma potrwać ponad 7 godzin. Jej rozpoczęcie jest planowane na 23:50, a zakończenie - dopiero na 7 rano.

W tym czasie klienci nie będą mogli korzystać z bankowości internetowej ani mobilnej. Getin Bank nie podaje, na jakie utrudnienia powinni przygotować się użytkownicy. Warto zatem zaopatrzyć się w gotówkę.

Przerwy w bankach w sobotę i niedzielę

Na przerwy w bankach muszą być gotowi również klienci ING i mBanku. Użytkownicy, którzy posiadają konto w ING, utracą dostęp do niektórych funkcji o północy z soboty na niedzielę (17/18 kwietnia). Koniec prac serwisowych jest zaplanowany na 5:30 rano.

W trakcie przerwy pojawią się problemy przy składaniu wniosków za pośrednictwem strony internetowej i aplikacji mobilnej Moje ING. Na utrudnienia powinni przygotować się zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

ING informuje, że w trakcie ponad pięciogodzinnej przerwy klienci nie będą mogli realizować płatności 3DSecure. Utrudnienia pojawią się przy transakcjach w internecie przy użyciu kart, które wymagają dodatkowego potwierdzenia jednorazowym kodem SMS.

Podczas prac serwisowych nie będzie można także aktywować i zamawiać kart, zmieniać limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN. Poza tym zostanie czasowo wyłączona możliwość przypisywania kart do telefonów w aplikacji Moje ING Mobile. Użytkownicy nie będą mogli także dodać kart Mastercard z poziomu portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Google Pay i Garmin Pay).

Przerwy w bankach to także zła informacja dla każdego, kto planuje bardziej złożone operacje. W czasie prac serwisowych klienci ING nie będą mogli wykonać przelewu z rachunku karty kredytowej ani zrealizować operacji na kartach w bankowości elektronicznej. Warto zatem wypłacić pieniądze z bankomatu.

ING wyłączy również możliwość zaciągania pożyczki i zakładania konta osobistego lub oszczędnościowego. Każdy, kto w trakcie przerwy w bankach będzie chciał zastrzec kartę może zrobić to wyłącznie za pośrednictwem infolinii ING.

Na ogromne utrudnienia powinni przygotować się również klienci mBanku. Utrudnienia pojawią się w nocy z soboty na niedzielę (17/18 kwietnia) o godzinie 1:30. mBank przywróci niektóre usługi o 8:30, a pozostałe - dopiero o 10:30 lub 11:00.

Między 2:00 a 8:30 klienci nie będą mogli płacić kartą, wypłacać gotówki z bankomatów ani umieszczać jej we wpłatomatach. Do 10:30 nie opłacą także zakupów w internecie i nie zalogują się na konto mBank na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej. mBank ostrzega, że od 1:30 do 11:00 nie będzie można składać żadnych wniosków. Czasowo zostanie wyłączona także infolinia banku, a więc wszelkie próby zrealizowania jakichkolwiek operacji przy pomocy konsultantów zakończą się niepowodzeniem.

mBank, podobnie jak ING, przeprowadzi także prace modernizacyjne w systemie, z którego korzystają korporacje i klienci z obszaru MSP. Przerwy w bankach sprawią, że użytkownicy biznesowi nie będą mogli używać kart między 2:00 a 8:30. Za zakupy w internecie zapłacą dopiero po 10:30. mBank zapewnia, że pozostałe kanały dostępu, w tym mBank CompanyNet, będą działały bez zakłóceń.

Dwie przerwy w Banku Pocztowym

Przerwy w bankach poważnie utrudnią finansowe aktywności także osobom, które posiadają konto w Banku Pocztowym. Instytucja zaplanowała bowiem aż dwa przestoje. Pierwszy z nich odbędzie się w niedzielę 18 kwietnia w godzinach 8:00-14:00. Przez 7 godzin klienci nie będą mogli wykonywać transakcji za pośrednictwem Google Pay, Apple Pay i Garmin Pay. Czasowo
zostanie wyłączona również możliwość dodawania i usuwania kart z portfela.

Weekendowe przerwy w bankach kończą krótkie prace modernizacyjne, które Bank Pocztowy zamierza przeprowadzić w poniedziałek między 0:30 a 1:00. W tym czasie mogą pojawić się kilkusekundowe problemy przy transakcjach kartami.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Unsplash/James Bold

Wesela organizowane mimo obostrzeń. Część branży łamie zakazy

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

utrudnienia w bankachINGmBank

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wynajem mieszkania nieopłacalny dla właścicieli

Polska i Świat

Spadły ceny najmu mieszkań. Po raz pierwszy od miesięcy

Czytaj więcej >
Recesja dotknie wszystkie państwa członkowskie UE

Polska i Świat

Agencja S&P prognozuje niższy wzrost gospodarczy w Polsce

Czytaj więcej >
Produkty spożywcze drożeją szybciej niż rośnie inflacja. Eksperci wieszczą, że to dopiero początek

Polska i Świat

Tegoroczny szczyt inflacji jest już za nami

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Trwają kontrole w domach. Jeżeli nie załatwisz jednej sprawy, zapłacisz wysoką karę

Czytaj więcej >
Mieszkania mają wartość

Polska i Świat

Nadchodzi nowy program mieszkaniowy. Dotknie sfery kredytowej

Czytaj więcej >
flaga Polski

Polska i Świat

Polska wygrywa z Argentyną… siłą swojej gospodarki

Czytaj więcej >