Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Przerwa w zarabianiu pieniędzy. 11-letnia milionerka ma teraz inne plany
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 27.07.2023 09:34

Przerwa w zarabianiu pieniędzy. 11-letnia milionerka ma teraz inne plany

banknoty
East News

Wiele osób marzy o tym, by przejść na wcześniejszą emeryturę. 11-letnia milionerka Pixie Curtis już może sobie na to pozwolić. Dziewczynka zamierza skoncentrować się teraz na szkole.

Dwie firmy i

11-letnia Pixie Curtis to influencerka, która “prowadzi” dwie firmy. Jedna zajmuje się produkcją zabawek, a druga produkuje kokardki do włosów. W działalności wspiera ją mama.

Dziewczynka prowadzi profil na Instagramie, gdzie pojawiają się zdjęcia z jej egzotycznych wakacji czy zdjęcie własnego mercedesa, choć jeszcze sama nie może go prowadzić.

Dziewczynkę stać na życie w luksusie. Jak podaje News.com.ua, Pixie zarabia miesięcznie ponad 133 tys. dolarów

 

Impreza

Zbliżają się 12. urodziny dziewczynki. Zamiast typowej zabawy dziewczynka organizuje “imprezę emerytalną”. Przyznaje, że chce odetchnąć od biznesu i skupić się na nauce. 

Nastolatka budzi sporo kontrowersji. Niektórzy uważają, że jest zbyt młoda na aktywność zawodową, że powinna skupić się raczej na nauce, a nie “być maszyną do zarabiania”. 

Wiek emerytalny w Polsce

Dla porównania wiek emerytalny w Polsce wynosi 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet. Na wcześniejszą emeryturę mogą iść pracownicy zatrudnieni w szczególnym charakterze, m.in. pracownicy organów kontroli państwowej, administracji celnej, żołnierze zawodowi, funkcjonariusze policji czy Agencji Wywiadu.