BiznesINFO.pl
Awaria systemu

Pixabay/bartekhdd

Profil zaufany przestał działać. Powodem prawdopodobnie informacja o szczepieniach

1 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Profil zaufany uległ awarii. 1 kwietnia 2021 nie można zalogować się na rządowe strony i uruchomić profilu EPUAP. Jest to spowodowane prawdopodobnie dużym natężeniem ruchu na stronie, co ma związek z ogłoszeniem nowych terminów szczepień.

Profil zaufany uległ awarii. Po ogłoszeniu możliwości rejestracji na szczepienia dla czterdziestolatków serwis EPUAP przestał odpowiadać. Zainteresowanie Polaków jest tak duże, że serwery rządowych stron prawdopodobnie nie wytrzymały natężenia. 

Po próbie zalogowania się do EPUAP, pojawia się komunikat o nieosiągalności witryny. 

Według ustaleń money.pl rząd rozesłał formularze do 670 tys. osób powyżej 40. roku życia, które wcześniej potwierdziły chęć zaszczepienia. To nowość, ponieważ według wcześniejszego harmonogramu następni w kolejce na sczepienia byli 60-latkowie.

Jednak okazuje się, że jest to celowe działanie, które ma na celu przyspieszenie akcji szczepień. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz oznajmił, że w ten sposób uda się wypełnić wolne terminy.

Zatem osoby powyżej 60. roku życia, które mają wyznaczone szczepienie na końcówkę maja nie będą miały na razie szansy na przepisanie się na termin kwietniowy, ponieważ miejsca zostały wyczerpane. System nie działa, mimo tego pacjenci, którzy mają już umówioną datę powinni zgłosić się na szczepienie według zapisu.

Niewykluczone, że awaria ma również związek z Narodowym Spisem Powszechnym, który wystartował dzisiaj. W dalszym ciągu pojawiają się problemy z zalogowaniem do aplikacji spisowej, gdzie użytkownicy odpowiadają na pytania. 

Planujemy kontynuację tematu.

Tagi:

Koronawirusrząd

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Absurdalne oskarżenia niemieckiego magazynu. Twierdzi, że Polska odpowiada za wybuch II wojny światowej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zaskakujący list od ZUS-u. Kobieta dowiedziała się, że naruszono ochronę jej danych osobowych

Czytaj więcej >
GIS o wodzie z kranu

Polska i Świat

Drożeje woda w miastach. Nawet trzykrotne podwyżki kosztów

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Urzędnicy lada moment ruszą z kontrolami. Zapukają i sprawdzą nie tylko źródła ogrzewania

Czytaj więcej >
Telewizor i Netflix

Polska i Świat

Netflix planuje ograniczyć dzielenie konta przez użytkowników.

Czytaj więcej >
Koniec z wyprzedzaniem na autostradzie. Będzie monitoring.

Polska i Świat

Podwyżki opłat na A4. UOKiK sprawdzi czy nowe ceny nie są wygórowane

Czytaj więcej >