BiznesINFO.pl
Awaria systemu

Pixabay/bartekhdd

Profil zaufany przestał działać. Powodem prawdopodobnie informacja o szczepieniach

1 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Profil zaufany uległ awarii. 1 kwietnia 2021 nie można zalogować się na rządowe strony i uruchomić profilu EPUAP. Jest to spowodowane prawdopodobnie dużym natężeniem ruchu na stronie, co ma związek z ogłoszeniem nowych terminów szczepień.

Profil zaufany uległ awarii. Po ogłoszeniu możliwości rejestracji na szczepienia dla czterdziestolatków serwis EPUAP przestał odpowiadać. Zainteresowanie Polaków jest tak duże, że serwery rządowych stron prawdopodobnie nie wytrzymały natężenia. 

Po próbie zalogowania się do EPUAP, pojawia się komunikat o nieosiągalności witryny. 

Według ustaleń money.pl rząd rozesłał formularze do 670 tys. osób powyżej 40. roku życia, które wcześniej potwierdziły chęć zaszczepienia. To nowość, ponieważ według wcześniejszego harmonogramu następni w kolejce na sczepienia byli 60-latkowie.

Jednak okazuje się, że jest to celowe działanie, które ma na celu przyspieszenie akcji szczepień. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz oznajmił, że w ten sposób uda się wypełnić wolne terminy.

Zatem osoby powyżej 60. roku życia, które mają wyznaczone szczepienie na końcówkę maja nie będą miały na razie szansy na przepisanie się na termin kwietniowy, ponieważ miejsca zostały wyczerpane. System nie działa, mimo tego pacjenci, którzy mają już umówioną datę powinni zgłosić się na szczepienie według zapisu.

Niewykluczone, że awaria ma również związek z Narodowym Spisem Powszechnym, który wystartował dzisiaj. W dalszym ciągu pojawiają się problemy z zalogowaniem do aplikacji spisowej, gdzie użytkownicy odpowiadają na pytania. 

Planujemy kontynuację tematu.

Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/z obliczanie domowego budzetu, miesieczne koszty utrzymania

Polska i Świat

ZUS nadal wypłaca wyprawki. Spóźnialscy mają jeszcze trochę czasu

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Pismo z ZUS-u i pieniadze

Polska i Świat

ZUS przygotował specjalny konkurs. Adresatami dzieci i młodzież

Czytaj więcej >
DENIS CHARLET/AFP/East News

Polska i Świat

Rośnie sprzedaż online - Google wprowadza dwa bezpłatne narzędzia dla przedsiębiorców do analizy i rozwoju e-biznesu

Czytaj więcej >
Konferencja KANABIZ

Polska i Świat

Podsumowanie Forum Rozwoju Branży Konopnej KANABIZ

Czytaj więcej >
Listy z ZUS i pieniądze

Polska i Świat

ZUS przygotowuje wypłaty 14. emerytur. Szykują je na listopad

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/z kontrola drogowa, wypisywanie mandatu przez policjanta za przekroczenie predkosci

Polska i Świat

Fotoradarów będzie znacznie więcej. Inspekcja Transportu Drogowego już zapowiedziała

Czytaj więcej >